Přeposlat Epson Expression Premium ET-7750 EcoTank: Fotografický premiant

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Premium ET-7750 EcoTank: Fotografický premiant

20.12.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Expression Premium ET-7750 EcoTank od Epsonu patří na samotný vrchol nabídky této společnosti v řadě Expression EcoTank. Kromě nízkých provozních nákladů zaujme tento model i fantastickou kvalitou tisku fotografií či tiskem ve velkém formátu.

Epson Expression Premium ET-7750 EcoTank: Fotografický premiant

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která umí kromě tisku také kopírovat a skenovat. Jednotka faxu ve výbavě tohoto modelu schází, takže výrobce jím cílí spíše na náročnější domácnosti a do kanceláří se kvůli této absenci moc nehodí. Nadšenci do fotografií, kteří požadují za všech okolností co nejvyšší kvalitu tisku, ale budou s touto tiskárnou určitě spokojeni. Kromě klasického tisku z počítače si tento model samozřejmě poradí i s mobilním tiskem, bez kterého to u dnešních moderních tiskáren už prakticky nejde. O přímé propojení s mobilním telefonem se stará rozhraní WiFi Direct, tiskárna disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android a samozřejmě podporuje i Apple AirPrint. Z dalších aplikací a programů bychom měli zmínit například Epson Email Print, Remote Print, Scan to Cloud, iPrint, Google Cloud Print či Android printing. Kromě systémů Android a iOS si tiskárna poradí také se systémem Fire OS od Amazonu. Za zmínku pak určitě stojí podpora USB flash disku a paměťových karet, takže lze tento model provozovat i kompletně bez připojení k počítači a tisknout z těchto médií.

Epson Expression Premium ET-7750 EcoTank: Fotografický premiant

Rozměry tiskárny jsou 744.2 x 525.8 x 452.1 mm, takže je to poměrně rozměrný kus elektroniky a bude to chtít trochu větší pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na hodnotě 10.6 kg, což není nijak moc a manipulace není zbytečně obtížná ani pro jednoho člověka. Ovládací panel je umístěný na přední straně a skládá se z barevného nedotykového displeje o úhlopříčce 2.7 palce a doprovodných tlačítek. Neschází čtyři šipky pro pohyb v menu či tlačítka +/- pro nastavení množství kopií. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, nekomplikované a poměrně rychle přejde do krve, takže v oblasti nastavení a ovládání nejsou víceméně žádné závažné problémy. Jen ten displej mohl být o trochu větší, 2.7 palce není žádná sláva a s rozměrnějším displejem by se všechno ovládalo ještě o trochu líp. Součástí standardní výbavy jsou dva hlavní zásobník na papír, jeden vpředu a druhý vzadu a každý z nich zvládne pojmout 100 listů papíru. Nad předním zásobníkem se nachází také speciální zásobník na 20 listů fotopapíru o rozměrech 4 x 6 nebo 5 x 7 a již zmíněný zadní zásobník zvládne pojmout i papír velkého formátu (až 11 x 7 palce).

Epson Expression Premium ET-7750 EcoTank: Fotografický premiant

Je docela škoda, že ve výbavě schází automatický podavač pro skenování více dokumentů zároveň a v této cenové třídě je to poměrně velká nevýhoda. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ale neschází a tiskárna zvládá také oboustranné kopírování. Konektivní výbava je velmi dobrá a obsahuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodného místo na stole, zapojit základní kabely a můžete například tisknout z USB flash disku nebo paměťové karty. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače a doprovodný software, přičemž v případě ovladačů je určitě lepší nepoužívat ty přiložené a stáhnout si je z webu výrobce, takže bude jisté, že používáte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna si poradí s klasickými Windows (Vista, 7, 8/8.1 a 10) a umí pracovat také pod systémem Mac OS X od Applu (10.6 – 10.12.x12). Poradí si i s pracovními systémy Windows Server, a to s verzemi 2003 – 2016. K tisku tento model využívá systém pěti oddělených náplní s možností doplnění každé barvy zvlášť.

Epson Expression Premium ET-7750 EcoTank: Fotografický premiant

Díky tomu se může uživatel těšit na velmi nízké provozní náklady a samotné doplňování jednotlivých barev je velmi snadné, takže v tomto ohledu nejsou žádné potíže. Co se týče rychlosti tisku, tak ta je spíše horší a přímo výrobce na svých stránkách uvádí rychlost 13 stránek za minutu (ppm) pro černobílý a 10 ppm pro barevný tisk. V reálném světě je sice rychlost nepatrně lepší a při klasickém tisku textu z Wordu pracovala tiskárna rychlostí 13.2 ppm, ale pořád to není žádná sláva. Kombinovaný tisk průměrnou rychlostí okolo 8 ppm už je v porovnání s konkurenčními tiskárnami nepatrně lepší. Klasické barevné fotografie o rozměru 4 x 6 palce se pak dočkáte za solidních 41 sekund. Daleko důležitější je ale kvalita tisku a ta je dle očekávání výborná, a to ve všech kategoriích. Písmena jsou skvěle čitelná i při použití malého fontu, při tisku grafiky si tiskárna poradila i s tenkými linkami a fotografie překypují detaily. Barevné podání je u fotografií opravdu skvělé, a to samé platí také o ostrosti. Výsledky jsou kvalitativně minimálně na stejné úrovni jako při vyvolání v profesionálním fotolabu.

Epson Expression Premium ET-7750 EcoTank: Fotografický premiant

Epson Expression Premium ET-7750 EcoTank je excelentní inkoustová tiskárna, která je určena hlavně fotografickým nadšencům. Ty očaruje parádní kvalitou výsledných fotografií, přičemž ani v oblasti textu a grafiky se tato tiskárna nemá za co stydět. Kromě toho vyniká tento model i v oblasti mobilního tisku, umí tisknout ve velkém formátu a v neposlední řadě potěší i nízkými provozními náklady. Mezi nevýhody řadíme hlavně zbytečně malý displej ovládacího panelu, ne úplně ideální rychlost tisku a absenci automatického podavače. I pořizovací cena pohybující se okolo 550 dolarů (11 990 Kč bez DPH) je vysoká.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Premium ET-7750 EcoTank: Fotografický premiant


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.