Přeposlat Epson Expression ET-2750 EcoTank: Multifunkční tiskárna s levným provozem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression ET-2750 EcoTank: Multifunkční tiskárna s levným provozem

13.12.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na další tiskárnu od společnosti Epson z řady EcoTank, která slibuje velmi nízké provozní náklady. Těch se majitel opravdu dočká, ale ani tato tiskárna samozřejmě není úplně bez chyb a několik nedostatků se přece jenom dostavilo.

Epson Expression ET-2750 EcoTank: Multifunkční tiskárna s levným provozem

Epson má své tiskárny poměrně jasně rozdělené, a zatímco modelová řada WorkForce je zaměřena na pracovní sféru, řada Expression cílí na domácnosti. Tak je tomu samozřejmě i u modelu Expression ET-2750 EcoTank, což je barevná inkoustová multifunkce klasického střihu. Kromě tisku zvládá tento model kopírovat i skenovat, přičemž jednotku faxu tentokrát výrobce nedodal. To ale na druhou stranu vůbec nevadí, protože v domácnosti se jedná o poměrně nedůležitý prvek. Na mobilní tisk ale Epson nezapomněl a přímé spojení mezi chytrým telefonem a tiskárnou zastřešuje klasické rozhraní WiFi Direct. Z podporovaných aplikací musíme zmínit hlavně Epson iPrint, která funguje jak pod operačním systémem Android, tak pod iOS a to pochopitelně není všechno. Tiskárna disponuje certifikací Mopria a podporuje aplikace a služby Apple AirPrint, Google Could Print, Android printing Fire a OS printing, takže je opravdu z čeho vybírat a na své si přijdou všichni. Tiskárna je dále vybavena i čtečkou paměťových karet, takže je možné pohodlně tisknout i bez připojení k počítači a čtečka zvládne opravdu hodně typů karet. Je ale určitě škoda, že podpora USB flash disku schází.

Epson Expression ET-2750 EcoTank: Multifunkční tiskárna s levným provozem

Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 375.9 x 348 x 238.7 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 5.99 kg, což jsou víceméně standardní hodnoty. Nalezení vhodného místa pro usazení by nemělo být nijak zvlášť obtížné, a to platí také pro manipulaci, se kterou nebude mít problém ani jeden člověk. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím vepředu umístěného ovládacího panelu, který se skládá z nedotykového displeje o úhlopříčce 1.8 palce a doprovodných tlačítek. Displej je opravdu malý a ovládání tak není úplně nejpohodlnější, takže větší displej bychom určitě uvítali. Vstupní kapacita také není žádná sláva, zadní zásobník zvládne pojmout pouze 100 listů papíru nebo 20 listů fotopapíru, což je spíše podprůměr. Výstupní zásobník pak pobere 30 výtisků. Ve výbavě tiskárny neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, za což výrobce určitě chválíme, ale za absenci automatického podavače už ne. Konektivní výbava je vzhledem k zaměření obstojná a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a již zmíněné rozhraní WiFi Direct. Rozhraní Ethernet ve výbavě schází, nicméně to není u tiskáren zaměřených vyloženě na domácí použití nic výjimečného nebo neobvyklého.

Epson Expression ET-2750 EcoTank: Multifunkční tiskárna s levným provozem

Uvedení do provozu je snadný a rychlý úkon, který spočívá v nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení. Součástí balení je také různý software a ovladače, ale v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení přímo ze stránek výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče podporovaných operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí s klasickými Windows (7, 8 / 8.1 a 10) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systémů Mac OS X od Applu (10.6 – 10.12.x). Kromě toho zvládne tento model pracovat také pod systémy Windows Server, a to konkrétně verzemi 2003 – 2016. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není vyloženě špatná a řadí se do takového lepšího nadprůměru. Při jednoduchém tisku textu z Wordu bez dodatečných úprav se průměrná rychlost pohybovala okolo 8.6 ppm, což se sice trochu vzdaluje výrobcem udávané rychlosti 10.5 mm, ale i tak je to na základní inkoustovou tiskárnu slušné. Po přidání dodatečného obsahu v podobě grafiky, fotografií a různých grafů spadla rychlost na 4.8 ppm, což je pořád vzhledem k ceně a zaměření slušné.

Epson Expression ET-2750 EcoTank: Multifunkční tiskárna s levným provozem

Samozřejmě není problém najít na trhu rychlejší tiskárny, ale na druhou stranu ani výrazně pomalejší. K samotnému tisku používá tiskárna systém čtyř náplní (CMYK) v oddělených, samostatně doplnitelných nádobách. Samotné doplnění jednotlivých barev je velmi snadné, intuitivní a jde to zvládnout bez jakéhokoliv rozlití mimo. Součástí balení jsou i jednotlivé lahvičky se všemi čtyřmi barvami pro doplnění zásobníků, takže náklady na jeden výtisk jsou ve finále velmi nízké. Samotná kvalita tisku je solidní a nejlépe jsou na tom klasicky barevné fotografie. Jednotlivé fotografie disponují slušným podáním barev i nadprůměrnou ostrostí a jediný občasný problém se vyskytl ve světlejších oblastech, kde byl patrný mírný úbytek detailů. I tak ale výsledky odpovídají tomu, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Kvalita tisku textu je lehce nadprůměrná a jednotlivá písmena jsou obstojně čitelná i při použití menšího fontu. Grafika je na tom víceméně podobně a tiskárna si poradí také s tenkými linkami, nicméně občas se vyskytly problémy s tmavším pozadím, které působilo vybledle.

Epson Expression ET-2750 EcoTank: Multifunkční tiskárna s levným provozem

Epson Expression ET-2750 EcoTank je povedená multifunkční tiskárna určená hlavně do domácího prostředí, která zaujme kombinací nízkých provozních nákladů, solidní rychlosti a nadprůměrné kvality tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to vyšší pořizovací cena, spíše horší vstupní kapacita a malý, bezdotykový displej. Ve výbavě sice schází jednotka faxu i rozhraní Ethernet, nicméně to nejsou u domácí tiskárny nijak extra důležité nebo nezbytné prvky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression ET-2750 EcoTank: Multifunkční tiskárna s levným provozem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.