Přeposlat Brother MFC-J775DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J775DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

15.11.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční barevná tiskárna MFC-J775DW od společnosti Brother, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, je ideální společník hlavně do méně vytížených domácích kanceláří. Největší výhodou tohoto modelu je kombinace příznivé pořizovací ceny a nízkých provozních nákladů, přičemž za zmínku stojí i nadprůměrná kvalita tisku.

Brother MFC-J775DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Tato inkoustová multifunkční tiskárna umí kromě tisku kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu, takže kromě domácností najde uplatnění také v menších kancelářích. Umí fungovat jako samostatná kopírka i fax, a to samozřejmě není všechno, populární a hodně rozšířený mobilní tisk zvládá tento model také. Pomocí rozhraní WiFi Direct je možné propojit tiskárnu přímo s chytrým telefonem a podporuje jak tisk prostřednictvím Apple AirPrint, tak přímý tisk z telefonů s operačním systémem Android pomocí certifikace Mopria. Neschází ani podpora aplikací Brother iPrint&Scan, Google Cloud Print a Brother Web Connect, přičemž prostřednictvím posledně jmenované je možné skenovat a nahrávat obrázky na online úložiště typu Box, Dropbox, Flickr, OneNote nebo Google Docks. Na rozdíl od dražšího modelu MFC-J985DW, varianta MFC-J775DW nepodporuje skenování do a tisk z USB flash disku nebo paměťové karty, což je trochu škoda. V oblasti mobilního a online tisku si ale jinak není na co stěžovat a na své si přijdou i náročnější uživatelé. Design moc řešit nemusíme, jedná se o tiskárnu klasického střihu se standardním rozvržením všech ovládacích a funkčních prvků.

Brother MFC-J775DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Její kompletní rozměry jsou 419.1 x 340.3 x 172.7 mm, takže velikostně se nejedná o nějak zvlášť velký model a s nalezením vhodného místa tak nebudou žádné zásadnější problémy. I hmotnost čítající 8.3 kg je vesměs příjemná a manipulace je snadná i pro jednoho člověka. Nastavení a ovládání probíhá prostřednictvím poměrně komplexního ovládacího panelu na čelní straně, který obsahuje barevný nedotykový displej s úhlopříčkou 1.8 palce a doprovodná tlačítka. Hned vedle displeje sedí šestice funkčních tlačítek, čtyřsměrný ovladač a neschází ani alfanumerická klávesnice. Uživatelské rozhraní není nijak zvlášť obtížné nebo překomplikované, takže s nastavením nebo ovládáním nejsou žádné zásadní problémy a systém ovládání přejde poměrně rychle do krve. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 100 listů papíru, což není žádný velký zázrak a v této třídě jsou běžně objemnější zásobníky. Výstupní kapacita čítá 50 výtisků a tiskárna je osazena automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava je víceméně standardní, obsahuje vestavěný WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct a klasický USB port, přičemž port Ethernet ve výbavě bohužel schází.

Brother MFC-J775DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je pochopitelně CD s doprovodným softwarem a ovladači, nicméně u ovladačů určitě doporučujeme stáhnutí z webu výrobce. Budete tak mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes používaných Windows (XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a výrobce nezapomněl ani na uživatele systému Mac OS X od společnosti Apple (verze 10.10.5 / 10.11.x /10.12.x). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, což je oblast, ve které levné multifunkční tiskárny zrovna dvakrát nevynikají. Přesně to platí také pro dnešní testovaný model, nicméně jeho rychlost není vyloženě špatná a dalo by se říct, že víceméně odpovídá pořizovací ceně. Brother uvádí maximální rychlost při monochromatickém tisku 12 stránek za minutu (ppm), čemuž se výsledná rychlost 10 ppm vcelku obstojně přiblížila. To samozřejmě platí pro základní tisk textu bez nebo s pouze minimálními úpravami, přičemž při kombinovaném tisku (soubory PDF, PowerPoint a Excel) se rychlost zhoršila na 4.6 ppm.

Brother MFC-J775DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

To je opět spíše průměrný výsledek a v této kategorii není problém najít jak rychlejší, tak pomalejší modely. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je lehce nadprůměrná a trochu překvapivě je na tom nejlépe tisk textu. Levné inkoustové tiskárny v tomto ohledu většinou nijak zvlášť nevynikají, no Brother MFC-J775DW produkuje hezky vypadající a kvalitní text, který je bez problémů použitelný i pro pracovní nasazení. Jednotlivá písmena jsou hezky ostrá, čitelnost je perfektní i při použití malého fontu a zhorší se až při použití opravdu neobvykle malého fontu. Kvalita tisku grafiky je průměrná a s klasickými grafy či prezentacemi z PowerPointu si tiskárna poradí obstojně, nicméně na nějaké oficiální výstupy to moc není. Pozadí v jednotné barvě působilo trochu vybledle a tiskárna měla občas mírné problémy i s tenkými linkami. Kvalita tisku fotografií je obstojná a opět spadá do takového průměru s tím, že černobílé fotografie vykazovaly ne úplně ideální odstíny i mírnou ztrátu detailů. Ve výsledku dostanete víceméně to, co můžete očekávat při vyvolání ve fotolabu a na použití v domácím albu je tedy kvalita postačující.

Brother MFC-J775DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Brother MFC-J775DW je vcelku povedená multifunkce, která vyniká hlavně příznivou pořizovací cenou a nízkými provozními náklady. Těch bylo dosaženo použitím náplní INKvestment, které umí opravdu ušetřit na nákladech a jsou poměrně smysluplné. Za zmínku pak určitě stojí i překvapivě kvalitní tisk textu. Kvalita tisku grafiky je vesměs průměrná, stejně tak jako fotografií a mezi nevýhody této tiskárny patří absence rozhraní Ethernet, horší vstupní kapacita a nemožnost používat USB flash disk a paměťovou kartu k tisku a skenování.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J775DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.