Přeposlat Brother MFC-J5930DW: Inkoustová multifunkce, která umí tisknout ve velkém formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J5930DW: Inkoustová multifunkce, která umí tisknout ve velkém formátu

18.10.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Brother MFC-J5930DW je jednou z malé, ale postupně se vcelku rychle rozšiřující skupiny inkoustových multifunkčních tiskáren pro menší klasické či domácí kanceláře, které zvládají tisknout ve velkém formátu. Co všechno vlastně tento model nabídne?

Brother MFC-J5930DW: Inkoustová multifunkce, která umí tisknout ve velkém formátu

Tento model spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkčních tiskáren a od většiny podobných přístrojů se liší hlavně tím, že umí tisknout na papír o velikosti až A3. Sám výrobce tuto tiskárnu profiluje do klasických nebo domácích kanceláří a jedná se vlastně o menšího a levnějšího sourozence modelu MFC-J6935DW. Proti němu má ale jednu nevýhodu, a tou je neschopnost ve velkém formátu také kopírovat, skenovat a faxovat. Ve standardních velikostech tyto úkony samozřejmě tiskárna zvládá, ale ve formátu A3 již nikoliv a je to trochu škoda. Na druhou stranu, výrobce musel tento model od toho dražšího nějak odlišit. Jak jsme se tedy již zmínili, tato tiskárna umí tisknout, kopírovat, skenovat, faxovat a samozřejmě podporuje také mobilní a online tisk, bez čehož by neměla v dnešní době šanci na úspěch. Přímou komunikaci s mobilním telefonem obstarává rozhraní WiFi Direct a o snadné spárování se stará zase NFC technologie. Pokud máte mobilní telefon vybavený tímto čipem, stačím se s ním dotknout na vyznačené ploše na ovládacím panelu (nalevo od displeje) a NFC se postará o zbytek.

Brother MFC-J5930DW: Inkoustová multifunkce, která umí tisknout ve velkém formátu

Tento model je kompatibilní s technologií Apple AirPrint, disponuje certifikací Mopria a umí pracovat také s aplikací Brother iPrint&Scan. Uživatel pak může pomocí technologie Brother Web Connect skenovat a nahrávat obrázky na online datová úložiště a služby typu Box, Brother Cloud Apps, Dropbox, Evernote, Flickr, Google Docs, OneNote nebo Picasa Web Albums. V oblasti mobilního a online tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a ještě dodáme, že na levé straně od ovládacího panelu se nachází USB port pro připojení USB flash disku, ze kterého je možné tisknout nebo do něj lze skenovat. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 530.8 x 398.8 x 373.4 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 20.4 kg, takže je to vcelku rozměrný a těžký přístroj, pro který bude potřeba najít samostatný stůl či nějakou lavici. Ovládací panel je umístěný na přední straně a jeho dominantu tvoří 3.7 palcový dotykový displej. Panel, na kterém je dotykový displej umístěný, je vyklápěcí, a kromě displeje na něm najdeme také numerickou klávesnici, několik funkčních tlačítek a oblast s NFC čipem. Ovládání prostřednictvím displeje je velmi jednoduché, uživatelské rozhraní je intuitivní a v tomto ohledu tedy nejsou žádné problémy.

Brother MFC-J5930DW: Inkoustová multifunkce, která umí tisknout ve velkém formátu

V základu zvládne tato tiskárna pojmout 600 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena do dvou zásobník po 250 listech a víceúčelového zásobníku, který zvládne pojmout zbývajících 100 listů. Všechny zásobníky si poradí s papíry o velkosti až A3 a maximální měsíční výtěžnost čítá 30000 výtisků. Ve výbavě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a je tedy vidět, že je Brother MFC-J5930DW poctivý pracant, který zvládne opravdu vysokou zátěž. Konektivní výbava je velmi štědrá a obsahuje USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač a již zmíněný NFC čip. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače jsou ke stažení na oficiálních stránkách výrobce a co se týče operačních systémů, tato tiskárna umí pracovat pod Windows, Mac OS X od Applu a problémy nemá dokonce ani s Linuxem. Výrobce u tohoto modelu uvádí, že umí tisknout rychlostí až 22 stránek za minutu (černobílý text bez úprav), nicméně v reálném světě jsou výsledky nepatrně horší a rychlost se pohybovala okolo 16.7 ppm.

Brother MFC-J5930DW: Inkoustová multifunkce, která umí tisknout ve velkém formátu

Po přidání grafiky a fotografií klesla rychlost na 11.9 ppm a prvního výtisku jsme se dočkali po hezkých 6 sekundách. Celkově je rychlost tisku lehce nadprůměrná a velmi se podobá dražšímu modelu MFC-J6935DW. Jedna fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce zabere tiskárně zhruba 56 sekund, což není vůbec špatné a v tomto ohledu je rychlost zase nadprůměrná. Kvalita tisku je v celkovém pohledu výborná a určitě je to jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny. Kvalita tisku textu je, na inkoustovou tiskárnu, opravdu skvělá a jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu. Výsledky se hodí i pro náročnější publikace, a to ostatně platí také pro grafiku. Problémy nejsou s tenkými linkami ani s jednolitým barevným pozadím, se vším si tento model poradil dobře. I fotografie jsou nadprůměrné a jediný menší nedostatek je patrný u monochromatických fotografií, kde nebyly odstíny trefeny vždy dokonale. Barevné fotografie jsou ale skvělé a výsledky jsou v drtivé většině případů lepší, než co dostanete při vyvolání ve fotolabu.

Brother MFC-J5930DW: Inkoustová multifunkce, která umí tisknout ve velkém formátu

Brother MFC-J5930DW je skvělá multifunkční tiskárna, mezi jejíž hlavní zbraně patří schopnost tisknout ve větším formátu, dobrá vstupní kapacita, relativně nízké provozní náklady a celkově velmi dobrá kvalita tisku.  Mezi nevýhody řadíme hlavně neschopnost ve větším formátu skenovat, kopírovat a faxovat a také velké rozměry (na inkoustovou tiskárnu). Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 12 370 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J5930DW: Inkoustová multifunkce, která umí tisknout ve velkém formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.