HP


Přeposlat HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

11.10.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na inkoustovou barevnou multifunkci od HP, a to na model s označením OfficeJet Pro 7720. Tato tiskárna zaujme hlavně možností velkoformátového tisku ve velikosti A3 a výrobce jí cílí hlavně na menší firmy či studia.

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

Tento model umí tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavený také jednotkou faxu, přičemž díky možnosti tisku ve velkém formátu je ideální například pro grafiky, architekty nebo inženýry. Zkrátka pro všechny, kteří potřebují tisknout na větší než standardní formát. Jedná se o nepatrně levnější verzi tiskárny OfficeJet Pro 7740, přičemž za menší peníze se bude muset majitel smířit s nižší kapacitou zásobníku a se skenováním v pouze standardních rozměrech (model 7740 umí skenovat i ve velkém formátu). Co se týče základních vlastností, tak kromě tisku z počítače či sítě zvládá tento model samozřejmě také hojně rozšířený mobilní tisk. O přímé spojení mezi tiskárnou a telefonem se stará rozhraní Wireless direct, což je ekvivalent HP ke známé technologii WiFi Direct. Jinak je tiskárna kompatibilní s Apple AirPrint, disponuje certifikací Mopria a podporuje také Google Cloud Print. K tisku z mobilního telefonu nebo skenování přímo do něj lze využít i aplikaci HP Smart, která je dostupná jak pro operační systém iOS, tak pro Android. V oblasti mobilního a online tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a na své si přijdou víceméně všichni.

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

Je ale trochu škoda, že není možné tisknou z a skenovat do USB flash disku, to je poměrně užitečná vlastnost a tiskárně by určitě slušela. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 584.2 x 444.5 x 307.3 mm v uzavřeném stavu a hmotnost se zastavila na hodnotě 15.4 kg, takže je to poměrně velký a těžký kousek a bude lepší, když bude usazený na samostatném stole nebo nějaké lavici. Sdílet s takto rozměrnou tiskárnou pracovní stůl není zrovna dvakrát pohodlné. Výrobce si určitě zaslouží pochvalu za povedené uživatelské rozhraní a jednoduchý ovládací panel, který se skládá z dotykového displeje o úhlopříčce 2.65 palce. To sice v dnešní době vypadá jako málo, ale bohatě to stačí a v oblasti ovládání či nastavení nejsou žádné větší problémy. Vstupní zásobník zvládne pojmout až 250 listů papíru, což je takový lepší průměr a maximální měsíční výtěžnost je 30 000 výtisků ve formátu A4. Výrobcem doporučovaný počet výtisků za měsíc je pak 250 až 1500. Konektivní výbava je velmi slušná a zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním Wireless direct a samozřejmě nesmí scházet modemové porty RJ-11.

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

Výrobce pak nezapomněl ani na automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, bez čehož už se dnes žádná lepší tiskárna neobejde. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a dalo by se označit za standardní. Po nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostane majitel také doprovodný software a ovladače, ale určitě doporučujeme stáhnout si alespoň ovladače přímo ze stránek výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a lze ho provozovat pod Windows XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10 a ochuzeni nebyli ani uživatelé systému Max OS X od Applu. Tento systém lze použít ve verzích v10.10, v10.9 nebo v10.8 a na své si přijdou dokonce také uživatelé Linuxu a jeho různých derivátů. Rychlost tisku je velmi slušná a takřka se blíží dražšímu a lépe vybavenému modelu 7740. Při jednoduchém tisku textu s minimálními nebo žádnými úpravami pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 23.4 stránek za minutu (ppm), což není vůbec špatné.

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a fotografií klesla průměrná rychlost na 9.7 ppm, nicméně to je pořád bez problémů použitelné. V této cenové relaci není rychlosti tisku víceméně co vytýkat. Co nás velmi překvapilo, byla výborná kvalita tisku textu a trochu horší kvalita tisku grafiky a fotografií, protože jsme očekávali přesně opačné výsledky. Při textu potěší hlavně perfektní ostrost jednotlivých písmen a tím pádem i skvělá čitelnost, a to i při použití menšího fontu. Čitelnost se zhorší až při požití opravdu malého fontu. Výsledky se bez jakýchkoliv problémů hodí i pro náročnější pracovní účely typu různých vnitropodnikových publikací či propagací. Grafika už byla trochu horší a občas bylo patrné trochu vybledlé pozadí a mírné páskování. Ani fotografie nejsou kvalitativně dokonalé a trochu to zamrzí, protože v této oblasti inkoustové tiskárny většinou vynikají. Výsledné výtisky byly občas lehce zrnité a úplně ideální nebyla ani ostrost a detaily, takže kvalita je celkově trochu horší.

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

HP OfficeJet Pro 7720 je povedená multifunkční tiskárna, jejíž největší výhodou je schopnost tisku na papír o formátu až A3. Pochvalu si zaslouží také dobrá konektivita, rozsáhlé možnosti v oblasti mobilního tisku a poměrně vysoká rychlost tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to ne úplně ideální kvalita tisku grafiky i fotografií a vyšší náklady na jeden výtisk. Cena tiskárny HP OfficeJet Pro 7720 se na našem trhu pohybuje okolo 4 599 Kč s DPH. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.