Přeposlat Epson Expression Home XP-440 Small-in-One: Malá, levná a schopná tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Home XP-440 Small-in-One: Malá, levná a schopná tiskárna

27.09.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na tiskárnu, která vyniká hlavně svými kompaktními rozměry, nízkou hmotností a příjemnou cenou. Model Expression Home XP-440 Small-in-One od firmy Epson je tedy jako stvořený do domácnosti.

Epson Expression Home XP-440 Small-in-One: Malá, levná a schopná tiskárna

To, že jedna z hlavních zbraní této tiskárny jsou kompaktní rozměry, je dobře patrné již z jejího označení ,,Small-in-One“. Výrobce tento model předurčuje pro použití hlavně v domácích podmínkách a do malého těla se mu povedlo vložit poměrně slušnou konektivitu. Není to sice úplně nejkompaktnější model ve své třídě, toto ocenění patří tiskárně HP Deskjet 3755 All-in-One, nicméně je to povedený mix malého těla a nadprůměrné funkčnosti. Kromě klasického tisku zvládá Expression Home XP-440 také kopírovat a skenovat, přičemž jednotkou faxu tento model vybavený není a do kancelářského prostředí se tedy moc nehodí. Nezůstalo ale pouze u výše zmíněné trojice funkcí, výrobce nezapomněl ani na populární a rozšířený mobilní tisk, se kterým si tato tiskárna poradí poměrně obstojně. V její výbavě totiž najdeme rozhraní WiFi Direct, které se stará o přímé propojení s mobilním telefonem a dále se může uživatel opřít o technologii Apple AirPrint či certifikaci Mopria, která zase umožňuje snadné použití s mobilními telefony postavenými na Androidu. Kromě toho tiskárna podporuje také Google Cloud Print a hromadu softwaru od Epsonu (Email Print, Creative Print, iPrint, Remote Print, a Scan to Cloud).

Epson Expression Home XP-440 Small-in-One: Malá, levná a schopná tiskárna

V oblasti mobilního tisku si tedy není víceméně na co stěžovat a na své si přijdou prakticky všichni. Ovládání a nastavení probíhá pomocí jednoduchého výklopného ovládacího panelu, který se skládá z 2.7 palcového barevného displeje a doprovodných senzorových tlačítek. Displej není dotykový, takže pro pohyb v menu slouží navigační tlačítka s potvrzovacím středem. Ještě dodáme, že celý ovládací panel jde naklopit a jeho používání je tak velmi jednoduché a příjemné. Ani uživatelské rozhraní není zbytečně složité a veškeré úkony jsou velmi intuitivní. V úvodu jsme nakousli velmi kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, takže vězte, že v zavřeném stavu tiskárna měří 391.1 x 299.7 x 144.7 mm a hmotnost dosahuje pouhých 4.3 kg. To znamená, že manipulace je nesmírně jednoduchá i pro jednoho člověka a nalezení vhodného místa je otázkou chvilky. Není ani problém s tiskárnou sdílet menší pracovní stůl, protože zkrátka nepotřebuje moc místa. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník schopný pojmout 100 listů papíru nebo 20 listů fotopapíru, což sice není žádný zázrak, ale v domácnosti by to mělo stačit.

Epson Expression Home XP-440 Small-in-One: Malá, levná a schopná tiskárna

Určitě je škoda, že ve výbavě schází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, nicméně vzhledem k nízké pořizovací ceně se to dá pochopit. Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a již zmíněnou technologii WiFi Direct. Na šasi tiskárny, hned vedle ovládacího panelu, najdeme také slot na paměťovou kartu, nicméně rozhraní Ethernet ve výbavě bohužel schází. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo, provést zapojení a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je samozřejmě i doprovodný software (ovladače, Epson Scan 2 a Easy Photo Scan), nicméně určitě doporučujeme stáhnout si ovladače přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje všechny klasické verze Windows (XP, 7, 8 / 8.1 a 10) a na své si přijdou i uživatelé systému Mac OS X od Applu (verze 10.6.8 – 10.12.x). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je veskrze průměrná a v tomto ohledu jsou na trhu jak lepší, tak horší tiskárny.

Epson Expression Home XP-440 Small-in-One: Malá, levná a schopná tiskárna

Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost monochromatického tisku 10 stránek za minutu (ppm), čehož sice dosáhnout nejde, ale výsledná rychlost 7.3 ppm se tomu docela blíží. Tato rychlost platí pro tisk jednoduchého textu z Wordu s minimálními úpravami a po přidání grafiky a nějakých fotografií jsou výsledky samozřejmě horší. Při kombinovaném tisku pracoval tento model rychlostí 4 ppm, což je opět výsledek patřící do průměru. Co se týče kvality tisku, tak ta je lehce nadprůměrná s tím, že kvalita tisku textu je nadprůměrná, grafiky také a fotografie už jsou trochu horší. U textu nás potěšila příjemná ostrost jednotlivých písmen a slušná čitelnost i při použití malého fontu, přičemž čitelnost se zhoršuje až při tisku opravdu titěrného textu. Výsledky se bez problémů hodí pro domácí, školní i pracovní nasazení. Na profesionální publikace to samozřejmě není, ale to nikdo ani neočekává. Tisk grafiky je také dobrý, tiskárna si poradila i s tenkými linkami a občasné problémy měla pouze u pozadí s jedním odstínem, který nebyl pokaždé dokonalý. Fotografie jsou pak lehce pod průměrem a poměrně často byl patrný úbytek detailů ve světlejších oblastech.

Epson Expression Home XP-440 Small-in-One: Malá, levná a schopná tiskárna

Epson Expression Home XP-440 Small-in-One je povedená tiskárna určená do domácnosti, která zaujme hlavně kompaktními rozměry, velmi dobrou funkčností a nadprůměrnou kvalitou tisku textu i grafiky. Potěší také cenou, která startuje na částce 60 dolarů, což je po přepočtu zhruba 1 312 Kč bez DPH. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byly by to vyšší provozní náklady, absence portu Ethernet a horší kvalita tisku fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Home XP-440 Small-in-One: Malá, levná a schopná tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.