HP


Přeposlat HP DeskJet 3785: Stylová multifunkční tiskárna hlavně do domácností

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP DeskJet 3785: Stylová multifunkční tiskárna hlavně do domácností

06.09.2017 | redakce | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na jednoduchou, stylovou a levnou multifunkční tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením DeskJet 3785. Tato tiskárna nabídne také kompaktní rozměry, slušné schopnosti a dobrou kvalitu fotografií.

HP DeskJet 3785: Stylová multifunkční tiskárna hlavně do domácností

Před sebou máme jednoduchou, barevnou, inkoustovou multifunkční tiskárnu typu 3v1, kterou výrobce profiluje jako nejmenší model ve své třídě. To je určitě velká výhoda hlavně pro majitele menších pracovních stolů, protože pro provoz této tiskárny opravdu žádný velký stůl nebo lavici potřebovat nebudete. Již v úvodu jsme zmínili, že se jedná o tiskárnu 3v1, takže tento kousek zvládne tisknout, kopírovat a skenovat, což je tak všechno, co je v menších pracovních skupinách či domácnostech potřeba. Kromě těchto tří prvků je možné tiskárnu využívat také k mobilnímu tisku, a to prostřednictvím rozhraní Wireless Direct (ekvivalent HP k WiFi Direct), Apple AirPrint, HP ePrint nebo aplikace HP Smart, se kterou si tento model velice dobře rozumí. Jedna z nejzajímavějších věcí na této tiskárně je její design a styling. Vzhledově se jedná o velmi povedený, mladistvý a svěží model, který vypadá díky různým barevným kombinacím opravdu atraktivně a stylově. Celkově je tato tiskárna dostupná v sedmi barevných provedeních, přičemž u každého tvoří základ bílá barva doplněná o nějakou jinou, většinou pastelovou barvu.

Co se týče již v úvodu zmíněné kompaktní velikosti, tak vězte, že kompletní rozměry tohoto modelu jsou 402.8 x 177 x 140 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 2.32 kg, takže je to nejenom kompaktní tiskárna vhodná i na menší pracovní stůl, je také velmi lehká a manipulace je tak velmi jednoduchá i pro jednoho člověka. Pochvalu si zaslouží i jednoduchý ovládací panel skládající se z malého, monochromatického displeje a doprovodných tlačítek. Ovládání i nastavení je nesmírně jednoduché a velmi rychle přejde do krve, takže v této oblasti nejsou vůbec žádné problémy. Tento model je vybavený vstupním zásobníkem s kapacitou 60 listů papíru, což by mělo pro takové to obyčejné využívání například v domácnosti bez větších obtíží postačovat, nicméně žádný zázrak to není. Výstupní zásobník zvládne pojmout 25 výtisků a maximální měsíční výtěžnost může být až 1000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 50 až 200 výtisků. Konektivní výbava je standardní a zahrnuje klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač (802.11b/g/n) pro bezdrátové připojení k internetu.

HP DeskJet 3785: Stylová multifunkční tiskárna hlavně do domácností

Automatický duplexer není součástí výbavy, což se ale dá vzhledem k nízké ceně pochopit a oboustranný tisk je možný pouze manuálně. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché, stačí nalézt vhodné místo, zapojit kabeláž a po instalaci a nastavení je možné pustit se do práce. Software a ovladače jsou pochopitelně součástí balení, ale všechno je k dispozici ke stažení i na oficiálních stránkách výrobce a ovladače určitě doporučujeme stáhnout, protože tak budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje klasické Windows ve verzích XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10, přičemž ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (verze 10.8 Mountain Lion, v10.9 Mavericks a v10.10 Yosemite). Od takto levné a koncipované tiskárny jsme v oblasti rychlosti tisku nečekali vůbec žádné zázraky, a ani jsme se jich nedočkali. Při základním tisku textu s minimálními úpravami pracovala tato tiskárna rychlostí 4.3 stránky za minutu (ppm) a při kombinovaném tisku (textu, grafika a různé prezentace) klesla rychlost tisku na pouhé 1.4 ppm.

Jedná se tedy o jednu z nejpomalejších tiskáren napříč všemi třídami, nicméně v domácnosti se dá tento nešvar ještě odpustit a přivřít nad ním oko. Jedna fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 trvá tiskárně v průměru 46 sekund, což je také hodně pomalé, ale už ne nejhorší ve třídě. Co ale tiskárna ztrácí na rychlosti, to dohání na kvalitě tisku, a to hlavně fotografií. Výsledky jsou opravdu velmi dobré a víceméně odpovídají tomu, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Potěšilo nás jak dobré podání barev, tak vysoká úroveň detailů a v neposlední řadě i nadprůměrná ostrost. Ve světlejších oblastech byla sice občas patrná mírná ztráta detailů, ale nebylo to nic hrozného a nic, co by celkovou kvalitu nějak extrémně ohrozilo. Kvalita tisku textu je solidní a určitě se dá zařadit do průměru. Jednotlivá písmena jsou vcelku dobře čitelná i při použití menšího fontu a mírnější problémy nastávají až při opravdu malých písmenkách. Kvalita tisku grafiky je na tom pak nejhůř a a výsledky se hodí pouze pro domácí používání, na nějaké prezentace u zákazníků to určitě není.

HP DeskJet 3785 je opravdu povedená inkoustová multifunkce, která míří hlavně do domácností a menších, méně náročných pracovních skupin. Tento model nabídne kombinaci stylového designu, kompaktních rozměrů, obstojných schopností v oblasti mobilního tisku a výbornou kvalitu tisku fotografií. Mezi jeho nevýhody pak spadá spíše nižší kapacita, absence automatického duplexeru a v neposlední řadě i velmi pomalý tisk. Oficiální cena tohoto modelu je 70 dolarů, což je po přepočtu zhruba 1 530 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP DeskJet 3785: Stylová multifunkční tiskárna hlavně do domácností


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.