Přeposlat Brother MFC-J6930DW: Povedená velkoformátová tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J6930DW: Povedená velkoformátová tiskárna

23.08.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Ještě před nedávnem byly multifunkční tiskárny schopné tisknout na papír o velikosti A3 poměrně vzácné a drahé, nicméně to už dnes neplatí. V dnešní době se již jedná o poměrně rozšířenou třídu a na jednu takovou tiskárnu se nyní podíváme.

Brother MFC-J6930DW: Povedená velkoformátová tiskárna

V dnešní recenzi si proklepneme inkoustovou, barevnou, multifunkční, tiskárnu MFC-J6930DW od firmy Brother. Výrobce tímto modelem cílí hlavně na kanceláře a pracovní skupiny, kde vyniknout její rozsáhlé vlastnosti a kvalitní tisk. Tato tiskárna umí tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu. Nezůstalo ale samozřejmě pouze u tohoto a tento model si poradí také s tiskem z a skenováním do USB flash disku, stejně tak jako s hojně rozšířeným mobilním tiskem. Ten probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, které zprostředkovává přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním telefonem, přičemž v její výbavě neschází ani čip NFC. Ten spárování a následný tisk z telefonu ještě více usnadňuje, stačí se dotknout na příslušném místě a NFC se postará o zbytek. Tiskárna dále disponuje certifikací Mopria a podporuje protokoly a aplikace AirPrint, Brother iPrint&Scan a Google Cloud Print, přičemž jí neschází ani schopnost online tisku z datových úložišť (Box, Dropbox, Evernote, Google Drive, OneDrive a OneNote). V oblasti mobilního a online tisku si tedy není na co stěžovat a na své si přijdou i náročnější uživatelé.

Brother MFC-J6930DW: Povedená velkoformátová tiskárna

Co se týče designu, tak ten je poměrně jednoduchý a je vidět, že výrobce vsadil hlavně na funkčnost a vysokou užitnou hodnotu. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 574 x 477.5 x 373.4 mm a hmotnost čítá 23.4 kg, takže to není úplně kompaktní tiskárna a bude to chtít vymezit pro ni trochu víc místa. Manipulace není pro jednoho člověka zrovna dvakrát pohodlná a bude lepší, když si k sobě přizvete někoho na pomoc. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím 3.7 palcového barevného dotykového displeje, který je obklopený funkčními tlačítky a alfanumerickou klávesnicí. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché a v oblasti ovládání nejsou žádné větší potíže. Ve standardní výbavě je tato tiskárna vybavena dvojicí vstupních zásobníků o kapacitě 250 listů každý a víceúčelovým zásobníkem vzadu, který zvládne pojmout dalších 100 listů papíru. To by mělo bez problémů stačit i náročnějším uživatelům, což ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost 30000 stránek (výrobce doporučuje 2000 výtisků měsíčně). Konektivní výbava je výborná a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač s již zmíněnou technologií WiFi Direct, rozhraní Ethernet, USB port a čip NFC.

Brother MFC-J6930DW: Povedená velkoformátová tiskárna

Ve výbavě pak samozřejmě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a tiskárna zvládá také duplexní kopírování, skenování a faxování. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete doprovodný software a ovladače, nicméně ty jsou k dispozici také na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme je stáhnout, protože budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Podpora operačních systémů je velmi dobrá a tato tiskárna si poradí s klasickými Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) i systémem Mac OS X od Applu. Kromě toho funguje také pod pracovními systémy Windows Server 2008 a 2012. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost 22 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 20 ppm pro barevný tisk, přičemž reálné výsledky se těmto hodnotám docela dost blíží. Při jednoduchém tisku textu pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 19 ppm, takže byla jenom o 3 ppm pomalejší. Po přidání kombinovaného obsahu (grafika, prezentace a fotografie) je již tisk samozřejmě pomalejší a v tomto režimu pracovala tiskárna rychlostí 12.3 ppm.

Brother MFC-J6930DW: Povedená velkoformátová tiskárna

To ale pořád spadá do lepšího nadprůměru a ve své třídě patří Brother MFC-J6930DW mezi ty rychlejší modely. Jednoduchá momentka byla dílem pouhých 8 sekund, což je skvělé, ale při tisku bez okrajů, v nejvyšší kvalitě a na prémiový fotopapír se rychlost tisku fotografií podstatně zhoršila, a to na 2 minuty a 2 sekundy na jednu fotografii o rozměrech 4x6. Na výsledek se ale určitě vyplatí počkat, protože kvalita tisku fotografií je parádní a určitě patří mezi nejlepší vlastnosti této tiskárny. Výsledné fotografie nabídnou perfektní podání barev, vysokou úroveň detailů a také špičkovou ostrost. Nadprůměrná je i kvalita tisku textu, u kterého vynikne hlavně dobrá čitelnost i při použití malého fontu, přičemž není problém tisknout i text o velikosti 4 bodů. Kvalita tisku grafiky je na tom pak nejhůř, což je vzhledem k zaměření této tiskárny docela škoda. Výsledky jsou dobré a poměrně slušně použitelné, ale přece jenom jsme čekali něco víc, hlavně kvůli tomu, že text i fotografie patří na špičku (nejenom) této třídy.

Brother MFC-J6930DW: Povedená velkoformátová tiskárna

Brother MFC-J6930DW je excelentní multifunkční tiskárna mířící do kancelářského prostředí, která vyniká perfektní funkčností a schopností tisku na papír o velikosti A3. Pochválit musíme také dobrou výbavu, rychlý tisk a špičkou kvalitu tisku textu i fotografií. Určitě pak potěší také vcelku nízkými náklady na jeden výtisk. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to pouze horší kvalita tisku grafiky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J6930DW: Povedená velkoformátová tiskárna


počet příspěvků: 1

Eva Drozdová

03.01.2018 v 22:50

Taková podstatná drobnost k této tiskárně. Není k sehnání na českém trhu.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.