Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-4730: Další povedený člen řady WorkForce Pro

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-4730: Další povedený člen řady WorkForce Pro

26.07.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na další tiskárnu od Epsonu z řady WorkForce Pro, a to na model s označením WF-4730. Tato tiskárna nabídne hlavně velmi kvalitní tisk, relativně nízké provozní náklady a v neposlední řadě také kompaktní rozměry.

Epson WorkForce Pro WF-4730: Další povedený člen řady WorkForce Pro

Tato inkoustová multifunkční tiskárna je výbavou i cenou vklíněna mezi modely WF-4720 a WF-4740, takže sedí tak nějak uprostřed nabídky. Umí tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu, tudíž se jedná o model určený pro použití v kancelářském prostředí. Kromě klasického tisku zvládá tento model fungovat jako samostatná kopírka i fax a to není všechno, neschází ani podpora populárního mobilního tisku, bez kterého se dnes žádná lepší tiskárna už neobejde. O přímou komunikaci s mobilním přístrojem se stará technologie WiFi Direct a ve výbavě najdeme také čip NFC, který propojení ještě více usnadňuje. Zkrátka se dotknete telefonem na vyznačeném místě a NFC se postará o veškerou komunikaci. Co se týče podpory různých programů a aplikací mobilního tisku, tak tento model si poradí s Apple AirPrint, Epson Email Print, Google Cloud Print, Epson iPrint a disponuje také certifikací Mopria. V tomto ohledu tedy nemáme tiskárně prakticky vůbec co vytknout a na své si přijde drtivá většina uživatelů. Design moc řešit nemusíme, je to víceméně obyčejná multifunkční tiskárna, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů.

Epson WorkForce Pro WF-4730: Další povedený člen řady WorkForce Pro

Ty čítají 502.9 x 424.1 x 330.2 mm, takže se jedná o poměrně kompaktní model a s nalezením vhodného místa by neměly být žádné větší problémy. Hmotnost se zastavila na hodnotě 11.7 kg a manipulace je tak docela jednoduchá i pro jednoho člověka, což si určitě také zaslouží pochvalu. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictví barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 2.7 palce, který je doplněný zapínacím tlačítkem, oblastí s čipem NFC a signalizační diodou. Ovládání i nastavení není nijak zvlášť obtížné, uživatelské rozhraní přejde rychle do krve a všechno probíhá velmi intuitivně. Součástí standardní výbavy jsou dva zásobníky papíru s kapacitou 250 listů každý, takže celkově je k dispozici slušných 500 listů papíru a to by mělo stačit i náročnějším uživatelům. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě neschází, ale je trochu škoda, že tiskárna nezvládá oboustranné skenování. Při potřebě oskenovat obě strany bude nutné skenovaný list manuálně obrátit, což je po čase otrava. Ještě dodáme, že maximální měsíční výtěžnost je až 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost se pohybuje okolo 1500 výtisků.

Epson WorkForce Pro WF-4730: Další povedený člen řady WorkForce Pro

Konektivní výbava je perfektní a tato tiskárna je osazena portem USB, již zmíněnou technologií WiFi Direct, WiFi přijímačem, rozhraním Ethernet a čipem NFC. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou pochopitelně dostanete i doprovodný software a ovladače, ale určitě doporučujeme stáhnout si je z webu výrobce. Budete tak mít jistotu, že používáte ten nejaktuálnější software. Co se týče operačních systémů, tak z těch obyčejných a běžných podporuje tiskárna klasické Windows XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a na své si přijdou také uživatelé systému Mac OS X od Applu. Neschází ani podpora pracovních systémů Windows Server, a to od verze 2003 SP2 až po 2016. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která patří mezi hlavní zbraně této tiskárny. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost barevného i monochromatického tisku 20 stránek za minutu (ppm), což samozřejmě platí pro základní tisk textu s minimálními nebo žádnými úpravami.

Epson WorkForce Pro WF-4730: Další povedený člen řady WorkForce Pro

A tohoto výkonu jde v reálném světě bez problémů dosáhnout, při tisku 12 stránkového dokumentu z Wordu, který byl celý černobílý, dosahovala tiskárna rychlosti 21.3 ppm. Po přidání náročnějšího obsahu, jako jsou soubory PDF, Excel nebo PowerPoint, rychlost samozřejmě klesla, ale 14.7 ppm není vůbec špatné a v této třídě to pořád patří k tomu lepšímu. Nejlepší je ale rychlost tisku barevných fotografií o standardním rozměru 4x6 palce. Jednoho výtisku se dočkáte po 15 sekundách, což je opravdu výborné a v této oblasti nemá Epson WorkForce Pro WF-4730 moc konkurence.  Kvalita tisku je v celkovém pohledu nadprůměrná a výsledky se hodí i pro náročnější účely. Při tisku textu jsou jednotlivá písmenka příjemně ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu. Grafika je také velmi dobrá, tiskárna neměla problémy ani s tenkými linkami a dobře zvládla i větší, jednobarevné oblasti s tmavším odstínem. Pochvalu si zaslouží také fotografie, které vykazují vysokou míru detailů, velmi dobrou ostrost a věrné podání barev.

Epson WorkForce Pro WF-4730: Další povedený člen řady WorkForce Pro

Epson WorkForce Pro WF-4730 je vskutku povedená multifunkční tiskárna, která hezky doplňuje své neméně povedené sourozence. Kromě relativně kompaktního těla, dobrého ovládacího panelu a skvělé výbavy nabídne i kvalitní a rychlý tisk. Pochválit musíme také vcelku nízké provozní náklady. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence víceúčelového zásobníku a neschopnost skenovat oboustranně.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-4730: Další povedený člen řady WorkForce Pro


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.