Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-4740: Jedna z nejlepších tiskáren do pracovního prostředí

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-4740: Jedna z nejlepších tiskáren do pracovního prostředí

19.07.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Epson WorkForce Pro WF-4740, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, je taková robustnější a lépe vybavená verze modelu WF-4720. Jedná se o model určený primárně do kanceláří a potěší hlavně kombinací rychlého tisku a nízkých provozních nákladů.

Epson WorkForce Pro WF-4740: Jedna z nejlepších tiskáren do pracovního prostředí

Proti svému levnějšímu a hůře vybavenému sourozenci v podobě výše zmíněného modelu WF-4720 nabídne tento model vyšší vstupní kapacitu, větší automatický podavač, podporu oboustranného skenování a větší dotykový displej. Tato vylepšení jsou poměrně důležitá a v náročném kancelářském prostředí se určitě projeví. Kromě klasického tisku zvládá tento model také kopírovat, skenovat a v jeho výbavě pak neschází ani jednotka faxu. Nezůstalo ale samozřejmě pouze u toho, tiskárna umí také tisknout z a skenovat do USB flash disku a stranou pochopitelně nezůstal ani populární a hojně rozšířený mobilní tisk. Ten probíhá primárně prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, které zastřešuje přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem a připojit telefon lze také pomocí technologie NFC. Oblast s tímto čipem se nachází po levé straně ovládacího panelu a po přiložení telefonu na toto místo budete mít oba přístroje připraveny k tisku. Kromě toho si tato tiskárna poradí také s technologiemi Apple AirPrint, Epson Email Print, Creative Print App, Epson iPrint, Epson Remote Print, Fire OS printing, Google Cloud Print, Scan to Cloud a disponuje i certifikací Mopria, takže v oblasti mobilního tisku si opravdu není vůbec na co stěžovat.

Epson WorkForce Pro WF-4740: Jedna z nejlepších tiskáren do kanceláří

Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 502.9 x 424.1 x 330.2 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 11.7 kg, takže je to poměrně velký, ale nijak extrémně těžký přístroj. Pro usazení by měl bez větších problémů stačit jakýkoliv větší pracovní stůl. Ovládání probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 4.3 palce, který je vsazený do výklopného panelu a lze si tak přizpůsobit jeho polohu k obrazu svému. Uživatelské rozhraní je vcelku jednoduché a přejde rychle do krve, takže v oblasti ovládání a nastavení nejsou žádné větší problémy. Ve standardní výbavě dostane majitel celkovou kapacitu 500 listů papíru, která je rozdělena do dvou zásobníků a to je jednou tolik, co u levnějšího modelu WF-4720. Maximální měsíční výtěžnost se může vyšplhat až na 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 1500 výtisků. Konektivní výbava je perfektní a obsahuje vestavěný WiFi přijímač, technologii WiFi Direct, klasický USB port, rozhraní Ethernet a také již zmíněný čip NFC.

Epson WorkForce Pro WF-4740: Jedna z nejlepších tiskáren do kanceláří

Součástí standardní výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a tento model si poradí i s oboustranným skenováním, což určitě chválíme. Uvedení do provozu není nikterak obtížné, stačí najít vhodné místo, tiskárnu usadit, připojit, nastavit a můžete se pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně jsou k dispozici i na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme si je stáhnout. Budete tak mít jistotu, že používáte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a kromě Windows si na své přijdou i uživatelé systému Mac OS X od Applu. U Windows lze použít verze XP, Vista, 7, 8 / 8.1, 10 a dokonce i pracovní systémy Server 2003 – 2016. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a určitě patří ke kladným stránkám této tiskárny. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost 24 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém a 22 ppm při barevném tisku a těchto hodnot většinou není problém dosáhnout. Při tisku jednoduchého textu s minimem úprav pracovala tiskárna rychlostí 27.3 ppm, takže byla ve finále ještě rychlejší, než jak udává výrobce.

Epson WorkForce Pro WF-4740: Jedna z nejlepších tiskáren do kanceláří

Při kombinovaném tisku byly výsledky už samozřejmě horší a po přidání souborů PDF, Excel a PowerPoint klesla rychlost na 15.1 ppm. To je ale pořád velmi dobrý výsledek patřící v této třídě k tomu nejlepšímu. Ještě dodáme, že první stránky se dočkáte po 9 sekundách a jedna momentka trvala tiskárně slušných 12 sekund. Výrobce má u této tiskárny vyvěšený slogan ,,Performance Beyond Laser“, což ve finále nejsou jenom prázdná slova a moc daleko od pravdy to není. Kvalita tisku textu je výborná, jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a čitelnost je tak dobrá i při použití menšího fontu. Zhorší se až při tisku opravdu malých písmen a výsledky se bez problémů hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Grafika je na tom také velmi dobře, tiskárna si poradí i s tenkými linkami a slušné je také podání barev ve větších oblastech. Pochvalu si zaslouží také fotografie, které jsou ostré, disponují dobrým podáním barev a vysokou úrovní detailů. Ve světlejších oblastech je sice občas patrná mírná ztráta detailů, ale není to nic hrozného.

Epson WorkForce Pro WF-4740: Jedna z nejlepších tiskáren do kanceláří

Epson WorkForce Pro WF-4740 je po všech směrech povedená multifunkční tiskárna a boduje jak v oblasti konektivity, tak rychlosti a kvality tisku. Potěší i rozsáhlá podpora mobilního tisku, povedený ovládací panel, slušná kapacita vstupního zásobníku a oboustranné skenování. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 7 400 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-4740: Jedna z nejlepších tiskáren do pracovního prostředí


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.