HP


Přeposlat HP OfficeJet Pro 8216: Velmi schopný zástupce jednoúčelových inkoustových tiskáren

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet Pro 8216: Velmi schopný zástupce jednoúčelových inkoustových tiskáren

31.05.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si představíme tiskárnu HP OfficeJet Pro 8216, která spadá do kategorie jednoúčelových barevných přístrojů. Tento model zaujme hlavně kombinací poměrně levné pořizovací ceny, parádní kvality tisku a nadprůměrné konektivní výbavy.

HP OfficeJet Pro 8216: Velmi schopný zástupce jednoúčelových inkoustových tiskáren

Jedná se o klasickou jednoúčelovou inkoustovou tiskárnu, takže zvládá pouze tisk a tomuto úkonu bylo podřízeno vše. Samozřejmě ale nezůstalo pouze u obyčejného tisku z počítače, jenom s tím by to nešlo a tiskárna tak zvládá tisknout z USB flash disku nebo mobilního telefonu. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím rozhraní Wireless Direct, což je ekvivalent HP ke známé technologii WiFi Direct. Tato funkce obstarává přímou komunikaci mezi tiskárnou a chytrým telefonem, takže se jedná o nejjednodušší a nejpříjemnější řešení. Kromě toho ale umí tiskárna spolupracovat také s rozhraním AirPrint a Google Cloud Print, disponuje certifikací Mopria a podporuje i program HP ePrint. Ten umožňuje tisknout prostřednictvím mailu, takže v oblasti mobilního a online tisku je na tom tento model velmi dobře a nic podstatného mu neschází. Design příliš řešit nemusíme, ten je víceméně obyčejný, nicméně určitě bychom měli zmínit rozměry, které se zastavily na hodnotách 647.7 x 487.7 x 289.6 mm. To je takový standard a to samé platí také pro hmotnost čítající 11.3 kg, přičemž manipulace není nijak zvlášť obtížná ani pro jednoho člověka.

HP OfficeJet Pro 8216: Povedený zástupce jednoúčelových inkoustových tiskáren

Ovládání a nastavení může probíhat prostřednictvím dvoupalcového monochromatického displeje, který je umístěný v horní části spolu s doprovodným ovládacími prvky. Ty zahrnují několik funkčních tlačítek (Home, Back, Ok a směrová tlačítka) a uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, takže  přejde poměrně rychle do krve. Nastavení a monitorování tiskárny může probíhat také prostřednictvím aplikace HP Jetadmin Web. Součástí standardní výbavy jsou dva vstupní zásobníky s celkovou kapacitou 500 listů (2 x 250 listů) a výstupní zásobník zvládne pojmout 150 výtisků. Další rozšíření už není možné, ale to není žádný velký problém, protože už základní kapacita by měla bez větších obtíží drtivé většině uživatelů stačit. Maximální měsíční výtěžnost může být až 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum se pohybuje mezi 250 až 1500 výtisky. Nyní se můžeme přesunout ke konektivitě, která je velmi dobrá a patří mezi nejlepší vlastnosti této tiskárny. O připojení se stará rozhraní Ethernet, klasický USB port a bezdrátové připojení zase obstará vestavěný WiFi přijímač s již zmíněnou technologií Wireless Direct. Zmínit musíme také druhý USB port umístěný na levné straně šasi, který slouží k připojení USB flash disku.

HP OfficeJet Pro 8216: Povedený zástupce jednoúčelových inkoustových tiskáren

Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je pak součástí standardní výbavy, což si určitě zaslouží pochvalu. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a jedná se víceméně o standardní úkon. Po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače jsou součástí balení tiskárny, ale pochopitelně jsou k dispozici i na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučuje si je stáhnout, protože budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí s drtivou většinou dnes běžně používaných systémů, a to včetně Linuxu a jeho různých distribucí. Kromě dnes již prastarých Windows XP umí pracovat i pod verzemi Vista, 7, 8 / 8.1 a samozřejmě i pod nejnovější verzí 10, přičemž ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu. Co se týče rychlosti, tak výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 22 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém a 18 ppm při barevném tisku, nicméně jedná se o údaje pro tisk s minimálními úpravami a v reálu je tiskárna nepatrně pomalejší.

HP OfficeJet Pro 8216: Povedený zástupce jednoúčelových inkoustových tiskáren

Při černobílém tisku se průměrná rychlost pohybovala okolo 17.4 ppm a po přidání grafiky a podobných věcí rychlost spadla na 10.5 ppm. To spadá do takového lepšího průměru, takže celková rychlost této tiskárny nenadchne, ale určitě ani neurazí. Barevné fotografie o rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 13 sekund, což je velmi dobrý výsledek patřící určitě k nadprůměru. Kvalita tisku je pak parádní a určitě se jedná o nejlepší vlastnost této tiskárny. Při tisku textu jsme ocenili skvělou ostrost jednotlivých písmen, přičemž čitelnost byla naprosto bezproblémová i při použití fontu s velikostí okolo 4 bodů. To samé pak platí také pro tisk grafiky, výsledky jsou určitě nadprůměrné a tiskárna si dobře poradila i s tenkými linkami. Fotografie pak zase nabídnou velmi dobrou ostrost, věrné podání barev a vysokou úroveň detailů, takže v oblasti kvality tisku si celkově není vůbec na co stěžovat. Nakonec jsme si nechali provozní náklady, které jsou sice poněkud vyšší, ale tiskárna podporuje službu HP Instant Ink, se kterou se náklady na jeden výtisk výrazně zlepší.

HP OfficeJet Pro 8216: Povedený zástupce jednoúčelových inkoustových tiskáren

HP OfficeJet Pro 8216 je po všech směrech povedená inkoustová tiskárna, která míří do klasického domácího prostředí. V něm majitelé určitě ocení rozsáhlé možnosti v oblasti konektivity, povedený ovládací panel, jednoduché používání i slušnou rychlost tisku. Nejlépe je pak na tom jeho kvalita, která je takřka ve všech ohledech nadprůměrná a celkové výsledky patří v této třídě k tomu nejlepšímu. Na oficiálních stránkách výrobce se tato tiskárna prodává za 180 dolarů, což je po přepočtu zhruba 4 266 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet Pro 8216: Velmi schopný zástupce jednoúčelových inkoustových tiskáren


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.