OKI


Přeposlat OKI MC573dn: Multifunkční LED tiskárna do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI MC573dn: Multifunkční LED tiskárna do kanceláře

10.05.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna OKI MC573dn, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá do kategorie kancelářských přístrojů. Tento model zaujme poměrně rychlým a také vcelku kvalitním tiskem, stejně tak jako povedeným ovládacím panelem.

OKI MC573dn: Multifunkční LED tiskárna do kanceláře

Jedná se o multifunkční barevnou LED tiskárnu, která zvládne také kopírovat, skenovat a faxovat, takže je to přístroj určený i pro náročnější uživatele. Tato technologie tisku (LED) je velmi podobná klasickému laseru, nicméně v oblasti výdrže by na tom měla být výrazně lépe. Tiskárna umí fungovat jako samostatná kopírka a fax a to není všechno, protože zvládne pracovat také s USB flash diskem, ze kterého je možné tisknout či do něj přímo skenovat. To ale pořád není všechno, tiskárna bez podpory mobilního tisku by v dnešní době moc šancí na úspěch neměla a OKI MC573dn tuto vlastnost má. Tiskárna si poradí s mobilním tiskem prostřednictví rozhraní Google Cloud Print 2.0 a Apple AirPrint. V prvním případě ale bude nutné přikoupit si WiFi přijímač, protože Google Cloud Print 2.0 ho ke svému fungování potřebuje a tiskárna tímto prvkem v základní výbavě osazena není. To je poměrně zvláštní krok, protože vestavěný WiFi přijímač bývá součástí standardní výbavy i u podstatně levnějších tiskáren a nezahrnout ho do vyloženě kancelářského stroje, kde každý očekává také perfektní konektivitu, je minimálně divné rozhodnutí. Druhá jmenovaná technologie mobilního tisku, Apple AirPrint, funguje i přes drátové připojení.

OKI MC573dn: Multifunkční LED tiskárna do kanceláře

Kompletní rozměry této tiskárny čítají 576 x 472 x 427 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 31 kg, takže je to velký a těžký stroj, k jehož přenášení bude nutné přizvat si někoho na pomoc. Ani nalezení vhodného místa nebude jednoduché a bude nutné vymezit tiskárně samostatný stůl či nějakou lavici. Velkou pochvalu si zaslouží vyklápěcí ovládací panel skládající se ze 7 palcového barevného dotykového displeje, alfanumerické klávesnice a nezbytných funkčních kláves. Díky štědře dimenzovanému displeji je ovládání i používání opravdu jednoduché, intuitivní a poměrně rychle přejde do krve. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 350 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 100 listů ve víceúčelovém zásobníku. K dispozici jsou ještě další dva zásobníky, každý s kapacitou 530 listů, takže ve finále může tato tiskárna pojmout až 1410 listů papíru. To by mělo bez větších problémů stačit i ve velmi vytížené kanceláři, což ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající 60000 výtisků (výrobcem doporučená výtěžnost je 6000 výtisků).

OKI MC573dn: Multifunkční LED tiskárna do kanceláře

Konektivní výbava obsahuje dva USB porty, rozhraní Ethernet a neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Co ale schází, je již zmíněný WiFi přijímač, který je dostupný pouze za příplatek, což je určitě škoda, protože většina konkurenčních tiskáren je vybavena tímto prvkem již v základu. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a zahrnuje standardní úkony typu zapojení kabeláže či instalace ovladačů. Ty jsou samozřejmě k dispozici na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme je stáhnout, protože budete mít jistotu, že používáte ten nejaktuálnější software. Co se týče operačních systémů, tak tento model si poradí s většinou dnes běžně používanými Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a umí pracovat také pod systémem Mac OS X. To ale není všechno, podporuje i Windows Server (2008 a 2012) a dokonce i Linux a jeho různé deriváty. V tomto ohledu je na tom OKI MC573dn tedy opravdu výborně. Rychlost tisku je velmi dobrá a výrobce u této tiskárny uvádí nejvyšší rychlost 30 stránek za minutu (ppm), což platí pro monochromatický i barevný tisk.

OKI MC573dn: Multifunkční LED tiskárna do kanceláře

Při tisku základního textu s minimálními nebo žádnými úpravami není problém tuto hranici i překročit a tiskárna zvládne až 31.4 ppm. Po přidání grafiky v podobě různých grafů nebo tabulek z Excelu spadne rychlost na 14.2 ppm, což je ale pořád poměrně hezký výsledek. Celkově se jedná o takový lepší nadprůměr, na trhu najdete v této třídě několik mírně rychlejších, ale i podstatně pomalejších tiskáren. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je také lehce nadprůměrná a nejlépe je na tom tisk textu. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu. Čitelnost se zhorší až s použitím opravdu malého fontu, nicméně výsledky se hodí i pro náročnější účely typu různých publikací. Kvalita grafiky je také solidní, ve většině případů se dočkáte dobrých barev a tiskárna zvládne i tenké linky. Pouze v několika málo případech bylo patrné mírné blednutí barev, hlavně ve větších oblastech se stejnou barvou. Fotografie jsou standardní a výsledky se hodí pro vnitropodnikové použití, ale na nějaké marketingové podklady už to ideální není.

OKI MC573dn: Multifunkční LED tiskárna do kanceláře

OKI MC573dn je povedená multifunkční tiskárna, která potěší dobrou kapacitou, povedeným ovládacím panelem, slušnou rychlostí tisku a dobrou kvalitou v oblasti textu i grafiky. Kvalita tisku fotografií už je horší, ale to není v této třídě tiskáren nic neobvyklého. Pokud bychom měli tomuto modelu něco opravdu vytknout, byla by to absence WiFi přijímače v základní výbavě, což je poměrně důležitý prvek. Cena tiskárny OKI MC573dn se na našem trhu pohybuje okolo 15 990 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI MC573dn: Multifunkční LED tiskárna do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.