HP


Přeposlat HP OfficeJet Pro 6978: Dobře vybavená a levná multifunkce

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet Pro 6978: Dobře vybavená a levná multifunkce

03.05.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte velmi dobře vybavenou multifunkční tiskárnu za rozumné peníze, je HP OfficeJet Pro 6978 model přímo pro vás. Kromě toho nabídne také velmi dobrou kvalitu tisku a poměrně nízké provozní náklady.

HP OfficeJet Pro 6978: Dobře vybavená a levná multifunkce

Jedná se o klasickou, multifunkční, barevnou, inkoustovou tiskárnu a výrobce ji profiluje do menší domácí kanceláře či pracovní skupiny. Umí tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu, takže je to opravdu dobře vybavený přístroj. Umí fungovat jako samostatná kopírka či fax a zvládá také tisk či vytváření kopií přímo z USB flash disku. To ale není všechno a pochopitelně neschází ani podpora mobilního tisku, který je v současné době velmi rozšířený a hojně užívaný. Mobilní tisk může probíhat prostřednictvím rozhraní Wireless Direct, což je ekvivalent HP k technologii WiFi Direct a tato funkce se stará o přímou komunikaci mezi tiskárnou a telefonem. Dále lze použít službu HP ePrint, Apple AirPrint a tiskárna disponuje také certifikací Mopria, takže možnosti mobilního tisku jsou vcelku rozsáhlé. Ještě na chvilku přibrzdíme u skeneru, který umí ukládat do souborů BMP, JPEG, PNG, RTF, TIF, TXT a PDF a zvládne také skenovat přímo na USB flash disk. Po stránce designu se jedná o poměrně elegantní model a jeho kompletní rozměry jsou 464.8 x 391.1 x 228.6 mm, což je takový střed a na trhu najdeme jak menší (Brother MFC-J985DW), tak větší tiskárny (Canon Maxify MB2720).

HP OfficeJet Pro 6978: Dobře vybavená a levná multifunkce

Hmotnost se zastavila na hodnotě 8.1 kg, což není nějak závratně moc a manipulace je vcelku pohodlná i pro jednoho člověka. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím jednoduchého panelu, který se skládá z 2.7 palcového dotykového displeje a čtveřice senzorových tlačítek (Home, Back, Cancel a Help). Systém ovládání není nikterak složitý a je vcelku intuitivní, takže v tomto ohledu nejsou s tiskárnou vůbec žádné problémy a ovládání přejde do krve docela rychle. Součástí standardní výbavy této multifunkční tiskárny je vstupní zásobník na 225 listů papíru a také automatický podavač papíru s kapacitou 35 stránek, přičemž výstupní zásobník zvládne pojmout 60 výtisků. Základní zásobník nejde dál rozšířit, takže se budete muset spokojit s výše zmíněnou kapacitou, nicméně v menší pracovní skupině by to mělo bez větších problémů stačit. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 20000 výtisků. Konektivní výbava je vcelku slušná a zahrnuje dva porty USB, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač s technologií Wireless Direct. Ve výbavě pak neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk  a tiskárna si poradí i s oboustranným skenováním.

HP OfficeJet Pro 6978: Dobře vybavená a levná multifunkce

Uvedení do provozu je standardní a nijak se neliší od podobných tiskáren tohoto typu, takže stačí najít vhodné místo, zapojit kabeláž, náplně a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače jsou dostupné na oficiálních stránkách výrobce a při instalaci tiskárny se program automaticky postará o vyhledání těch nejnovějších ovladačů. Co se týče operačních systémů, tak tento model lze provozovat pod většinou dnes běžně používaných systémů a kromě Windows (XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) si na své přijdou i uživatelé systému Mac OS X od Applu. V tomto případě lze použít verze 10.9 Mavericks, OS X v10.10 Yosemite a OS X v10.11 El Capitan. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je vcelku solidní a spadá do takového toho průměru. Výrobce u této tiskárny uvádí rychlost až 20 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém tisku, nicméně v reálném světě jsou výsledky trochu horší. Při tisku textu s minimálními úpravami pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 16.9 ppm s tím, že prvního výtisku se dočkáte za 13 sekund.

HP OfficeJet Pro 6978: Dobře vybavená a levná multifunkce

To sice není nejhorší, ale není problém najít i podstatně rychlejší tiskárny, jako je například Brother MFC-J985DW. Ta umí tisknout základní text rychlostí až 20.6 ppm a první výtisk zvládá za hezkých 6 sekund. Při kombinovaném tisku s různými grafy či obrázky rychlost pochopitelně ještě klesla, a to na výsledných 6.4 ppm. To opět není vyloženě špatné, ale najdou se i tiskárny, které to umí rychleji. Klasické fotografie o rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za hezkých 16 sekund. Kvalita tisku je velmi dobrá a pochvalu si zaslouží hlavně výsledky v oblasti tisku čistého textu, který potěší dobrou čitelností i při použití menšího fontu. Čitelnost se mírně zhorší až při opravdu malém fontu a výsledky jsou tak vhodné i pro náročnější úkony. Také kvalita tisku grafiky je solidní, tiskárna si poradí i s tenkými linkami a problémy nejsou ani v tmavších oblastech, které jsou hezky konstantní. Fotografie zvládá tato tiskárna také velmi dobře, barevné podání je skvělé a určitě potěší i vysoká míra detailů.

HP OfficeJet Pro 6978: Dobře vybavená a levná multifunkce

HP OfficeJet Pro 6978 je povedená multifunkční tiskárna, která boduje hlavně v oblastech konektivity, možnost tisku a kvality. Jak text, tak grafiku a fotografie zvládá tento model na jedničku a spokojeni určitě budou i nároční uživatelé. Rychlost tisku je průměrná a na trhu najdeme jak rychlejší, tak pomalejší tiskárny. Se službou HP Instant Ink se pak tato tiskárna může pochlubit i vcelku nízkými provozními náklady, nicméně při klasickém doplňování jsou provozní náklady už vyšší. Cena tohoto modelu byla stanovena na 100 dolarů, což je po přepočtu zhruba 2 465 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet Pro 6978: Dobře vybavená a levná multifunkce


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.