OKI


Přeposlat OKI C5600n - Recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI C5600n - Recenze

17.01.2007 | Jan Němec | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V tomto článku Vám představím vlastnosti síťové tiskárny, která je nejrychlejší ve své třídě a vyznačuje se také velmi nízkými provozními náklady.

OKI C5600n - Recenze

V tomto článku Vám představím vlastnosti síťové tiskárny, která je nejrychlejší ve své třídě a vyznačuje se také velmi nízkými provozními náklady. Špičkový, až profesionální tisk všech dokumentů, to jsou jen jedny z velkého počtu plusů, kterými se tato tiskárna od OKI vyznačuje. Určena je hlavně do společností s vysokými nároky jak na kvalitu, tak i na kvantitu, co se týče tisku. Pokud Vás zajímá cenová třída, tak se jedná o vyšší průměr a konkrétní čísla až nakonec. To by mohlo na úvod stačit. Prozkoumáme nyní tento přístroj trochu z blízka.

Design

Pokud se trochu vyznáte v oblasti tiskáren nebo už hledáte novou pracovní sílu delší dobu, tak Vás jistě nepřekvapí, že design od OKI je opět velmi jednoduchý a skoro přes kopírák shodný s ostatními modely. Naprosto charakteristické jsou znaky jako bílá barva, mohutné a zajímavě provedené tvary a také ztráta originality. Na jednu stranu se stává z tiskárny jakýsi „tichý pomocník“, protože bych se ani nedivil, kdyby jste ji v kanceláři přehlédli. Na stranu druhou se Vám může klidně zalíbit velkou jednoduchostí. Jak už jsem řekl, tiskárna je celá bez výjimek v bílém provedení. Přední straně jednoznačně dominuje ovládací panel s malým černobílým displejem. Ve spodní části je umístěn vysunovací vstupní zásobník s poměrně velkou kapacitou, jak tomu u síťových tiskáren bývá. Výstupní zásobník je umístěn standardně na horní desce tiskárny. Přístup k tonerovým kazetám apod. získáte zepředu. Tiskárna má opravdu dost nepravidelné tvary. Jsou lehce zaoblené, ale některé jsou důsledkem nejspíše velké hlavy tiskárny a ostatních komponent, opravdu hodně venku z linie a teď mluvím hlavně o prostorech po stranách. Rozměry jsou 435x563.5x339.5mm, což není žádný drobeček. Co říci na závěr tohoto odstavce? OKI už se asi nezmění a pokud kupujete tiskárnu od nich, tak s takovýmto designem musíte počítat.

Technické parametry

Pokud mne design moc nezaujal, tak jsem si jist, že s technickými parametry to bude jiné. A jdeme rovnou k věci, protože toho bude celkem dost. Takže jedná se o laserovou síťovou tiskárnu s plnou podporou profesionálního barevného tisku. Co se týče kvality obou typů tisku, tak je tato tiskárna opravdu na vrcholu. Tiskové technologie jsou propracované do detailů a navíc spotřeba je naprosto shodná s obyčejnými tiskárnami a možná i lehce nižší díky technologii Software Print Control, která sleduje a lehce snižuje náklady na tisk, hlavně na barevný. Maximální formát tisku je A4 a nyní rychlost tisku, díky které je tiskárna opravdu nejrychlejší ve své třídě. Tiskárna zvládne neuvěřitelných 32 stran za minutu černobíle a 20 barevně, takže žádná jiná tiskárna se s ní nemůže měřit. Navíc když je zde ohromná kvalita tisku s rozlišením 1200x600dpi. Výběr médií na které lze tisknout je opravdu rozsáhlý a navíc tiskárna je připravena na tisk opravdu velkých objemů s doporučenou zátěží až 60000 stran za měsíc, což je další parametr, kterým uniká konkurenci.

OKI C5600n - Recenze

K dispozici je také řízený barevný tisk obohacený o víceúrovňovou technologii tisku ProQ2400 a toner s vysokým rozlišení, takže ještě mnohem hlubší barvy, detailnější tisk, menší zrnitost, vyšší lesk a to vše za přijatelné ceny. Tiskárnu lze připojit jak přes USB port tak i samozřejmě přes LAN díky vestavěné síťové kartě. Integrovaná paměť tiskárny je poměrně vysoká a to 64MB. Zásobník je také celkem velký a to s kapacitou 300 listů. Velká škoda je, že zde není k dispozici tzv. duplexní režim, což je možnost automatického oboustranného tisku. K tiskárně je dodáván software pro optimalizaci tisku a nákladů a také Template Manager pro rychlý a snadný tisk vizitek apod. Opět opakuji, že USB kabel není součástí dodávky. Tiskárna je plně kompatibilní pouze s operačními systémy Microsoft Windows.

Závěrem

Opravdu jen pár slov, kterými bych to chtěl shrnout. Za cenu okolo 14500Kč dostanete opravdu špičkovou tiskárnu. Jejími výraznými plusy jsou nejvyšší rychlost na trhu, velká kapacita tisku, špičková kvalita a také velmi slušná spolehlivost. Když bych měl hledat minus, tak je to jen opravdu absence duplexního režimu. I přes tento nedostatek Vám koupi této tiskárny jednoznačně doporučuji, pokud jste si jisti tím, k čemu ji budete využívat. Je to opravdu výborný přístroj.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI C5600n - Recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.