Přeposlat Epson Expression ET-2650 EcoTank: Příjemná multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression ET-2650 EcoTank: Příjemná multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

29.03.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi si proklepneme inkoustovou multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to model s označením Expression ET-2650. Tato tiskárna se vyznačuje hlavně kompaktními rozměry, velmi dobrou kvalitou tisku a nízkými provozními náklady, což z ní dělá ideálního pomocníka v domácnosti.

Epson Expression ET-2650 EcoTank: Příjemná multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Jedná se o standardní barevnou multifunkci, která umí tisknout, kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu v její výbavě schází. Kvůli tomu ji výrobce profiluje hlavně jako domácí tiskárnu, nicméně její celkové schopnosti nejsou vůbec špatné. Kromě toho, že umí fungovat jako samostatně stojící kopírka, zvládá také tisknout z paměťových karet různých typů a mezi jejími vlastnostmi nechybí ani mobilní tisk. Ten probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, které zprostředkovává přímé spojení mezi tiskárnou a telefonem a mimo to podporuje také AirPrint, Google CloudPrint, Epson Connect a Epson iPrint. Zmínit bychom měli i certifikaci Mopria, takže v oblasti mobilního tisku na tom není tento model vůbec špatně a všechny hlavní kanály jsou zastoupeny. Vzhledem k podpoře tisku z paměťových karet je trochu škoda, že si tiskárna neporadí i s USB flash disky, nicméně nejedná se o nějaký vážný nedostatek. V oblasti designu se jedná o poměrně jednoduchý stroj a podstatně víc zaujmou příjemně kompaktní rozměry, které se zastavily na hodnotách 528.3 x 444.5 x 302.2 mm.

Epson Expression ET-2650 EcoTank: Příjemná multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Díky tomu nebude vůbec žádný problém s nalezením vhodného místa a s tiskárnou můžete pohodlně sdílet i svůj pracovní stůl bez toho, aniž na něm zabírala veškeré místo. Hmotnost pohybující se těsně pod hranicí 5 kg zase zaručuje pohodlné přenášení a snadnou manipulaci. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím vyklápěcího panelu (pro pohodlnější používání), který obsahuje barevný displej s úhlopříčkou 1.4 palce a funkční tlačítka Home, Back, Power, Start a Cancel. Pro pohyb v menu slouží klasická růžice se směrovými tlačítky a středovým tlačítkem OK. Ovládání není nikterak složité, je intuitivní a velmi rychle přejde do krve. Ve standardní výbavě je tato tiskárna vybavena vstupním zásobníkem s kapacitou 100 listů a výstupní zásobník vepředu zvládne pojmout 30 výtisků. Maximální měsíční výtěžnost pak dosahuje 3000 výtisků, což by mělo pro domácí používání bez větších problémů stačit. Tento model je postavený na populárním systému doplňování inkoustů a samotné náplně jsou umístěny na pravé straně. Jakmile jedna barva dojde, stačí koupit lahvičku s požadovanou barvou a velmi jednoduše a pohodlně ji doplnit.

Epson Expression ET-2650 EcoTank: Příjemná multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Spolu s tiskárnou dostanete náplně schopné vytisknout až 4000 černobílých nebo 6500 barevných stránek, přičemž doplňkové lahvičky mají kapacitu na 4500 / 7500 výtisků. Díky tomu jsou provozní náklady na velmi nízké úrovni a v tomto ohledu patří Epson Expression ET-2650 mezi nejlepší tiskárny ve své třídě. Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač, již zmíněné rozhraní WiFi Direct a samozřejmě i USB port. Jediný menší nedostatek vidíme v absenci automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně jednoduchý úkon a po zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tento model umí pracovat pod většinou typů Windows (XP, Vista, 7, 8/8.1 a 10) a bez problémů si poradí také se systémem Mac OS X od Applu. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete příslušný software a ovladače, nicméně lepší volbou je stáhnout si ovladače z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejnovější. Rychlost tisku není zrovna slavná, ale vyloženě žalostná také není a celkově se řadí někam do vod průměru.

Epson Expression ET-2650 EcoTank: Příjemná multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Při jednoduchém černobílém tisku textu pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 8.7 stránky za minutu (ppm) a při kombinovaném tisku (text, grafika a různé prezentace) se její rychlost pohybovala okolo 4.5 ppm. Klasické fotografie o rozměru 4x6 palce jsme se dočkali za 13 sekund, což je zase docela hezký výsledek patřící v této třídě k tomu lepšímu. Kvalita tisku je pak velmi dobrá a určitě se dá zařadit do nadprůměru. Při tisku textu si tiskárna dobře poradila se standardním fontem o velikostech 10-12 bodů a při tisku menších písmen se čitelnost sice trochu zhoršila, ale ne tak zásadně, aby byly výsledky nepoužitelné. Překvapivě dobře pak vypadaly výsledky v oblasti grafiky, kde tiskárna zvládla dobře i tenké linky a problémy neměla ani s tmavšími oblastmi ve stejném odstínu. Fotografie na tom byly nejlépe a při použití kvalitního fotopapíru jsou výsledky opravdu skvělé, plně srovnatelné i s podstatně dražšími stroji. Při použití nejvyšší kvality tisku a nejlepšího fotopapíru sice rychlost tisku fotografií výrazně klesne (na fotografii o rozměru 4x6 palce si počkáte zhruba minutu), nicméně určitě se vyplatí si tu chvíli počkat.

Epson Expression ET-2650 EcoTank: Příjemná multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Multifunkční tiskárna Epson Expression ET-2650 se opravdu povedla, a pokud hledáte kompaktní stroj se slušnými schopnostmi a nízkými provozními náklady, jste na správném místě. Kromě toho si zaslouží pochvalu určitě také kompaktní rozměry a velmi kvalitní tisk. Mezi nedostatky řadíme hlavně absenci automatického duplexeru a fakt, že tiskárna neumí tisknout bezrámečkové fotografie. Tiskárna Epson Expression ET-2650 EcoTank je již dostupná i na našem trhu a její cena se pohybuje okolo 5 620 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression ET-2650 EcoTank: Příjemná multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.