HP


Přeposlat HP LaserJet Pro MFP M130fw: Kompaktní multifunkční tiskárna vyznačující se hlavně perfektní kvalitou tisku textu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro MFP M130fw: Kompaktní multifunkční tiskárna vyznačující se hlavně perfektní kvalitou tisku textu

22.03.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna HP LaserJet Pro MFP M130fw, na kterou se dnes podíváme, patří mezi základní laserové multifunkční tiskárny určené pro menší domácí kanceláře. Tento model potěší hlavně kombinací kompaktních rozměrů, nízké ceny a velmi dobré kvality tisku textu.

HP LaserJet Pro MFP M130fw: Kompaktní multifunkční tiskárna vyznačující se hlavně perfektní kvalitou tisku textu

Tato monochromatická laserová multifunkční tiskárna umí tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Kromě toho zvládá fungovat jako samostatná kopírka i fax, přičemž nezůstalo jenom u toho a tiskárna si poradí i s dnes velmi rozšířeným mobilním tiskem. Ten probíhá prostřednictvím rozhraní Wi-Fi Direct, které zastřešuje přímou komunikaci mezi tiskárnou a telefonem/tabletem a tento model si poradí i s AirPrint, Google Cloud Print, a HP ePrint. Program HP ePrint umožňuje tisk prostřednictvím emailu a zmínit bychom měli také certifikaci Mopria. V oblasti mobilního tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a tiskárna se popasuje s většinou dnes hojně využívaných technologií. Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu jsou kompaktní rozměry, které čítají 423.1 x 288.6 x 279.5 mm a díky tomu není s nalezením vhodného místa vůbec žádný problém. Ani nebude nutné hledat pro tiskárnu samostatný stůl či lavici, klidně ji můžete mít na svém pracovním stole, kde moc místa nezabere. Hmotnost se zastavila na hodnotě 7.6 kg, takže manipulace je příjemně jednoduchá i pro jednoho člověka.

HP LaserJet Pro MFP M130fw: Kompaktní multifunkční tiskárna vyznačující se hlavně perfektní kvalitou tisku textu

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím dotykového displeje s úhlopříčkou 2.7 palce, který je doplněný trojicí senzorových tlačítek (Back, Home a Help) a to je v oblasti ovládání všechno. Víc toho ale ani potřeba není a ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Ve standardní výbavě dostane majitel vstupní zásobník na 150 listů papíru, který se nachází vepředu a výstupní zásobník s kapacitou 100 listů, přičemž ten najdeme zase vzadu. Maximální měsíční výtěžnost je až 10000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost se pohybuje v rozmezí 150 až 1500 výtisků. Je trochu škoda, že součástí standardní výbavy není automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, a pokud tedy budete chtít tisknout na obě strany, budete muset papír převracet manuálně. V dnešní době je u takto zaměřených tiskáren přítomnost automatického duplexeru víceméně samozřejmostí, takže to bereme jako nedostatek. Konektivní výbava je ale velmi dobrá a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač (802.11b/g/n), již zmíněnou technologii WiFi Direct, klasický USB port a neschází ani port Ethernet.

HP LaserJet Pro MFP M130fw: Kompaktní multifunkční tiskárna vyznačující se hlavně perfektní kvalitou tisku textu

Uvedení do provozu je jednoduché a po nalezení vhodného místa, zapojení potřebné kabeláže a prvotním nastavením se můžete pustit do práce. Součástí balení je samozřejmě i CD s ovladači, nicméně veškerý potřebný software je k dispozici ke stažení na oficiálních stránkách výrobce a určitě doporučujeme si jej stáhnout. Budete tak mít jistotu, že používáte nejaktuálnější ovladače. I se stahováním ovladačů není problém nastavit a zprovoznit tuto tiskárnu během zhruba 20 minut. Co se týče podporovaných operačních systémů, tak tiskárna si poradí s většinou typů Windows (Vista, 7, 8/8.1 a 10) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (OS X EI Capitan v10.11, OS X Yosemite v10.10 a OS X Mavericks v10.9). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je v celkovém pohledu průměrná a sám výrobce u této tiskárny udává nejvyšší rychlost tisku 22 stránek za minutu (ppm). Toho se dosáhnout nepodařilo a při tisku dokumentů z Wordu, tedy textu s minimálními úpravami, pracovala tiskárna rychlostí 15.5 ppm. To není žádná velká sláva, ale na druhou stranu ani tragédie a na trhu najdeme v této třídě jak rychlejší, tak pomalejší modely.

HP LaserJet Pro MFP M130fw: Kompaktní multifunkční tiskárna vyznačující se hlavně perfektní kvalitou tisku textu

Při kombinovaném tisku s různou grafikou či grafy se průměrná rychlost pohybovala okolo 10.5 ppm, tedy opět takový průměr. Prvního výtisku se dočkáte po 7.3 sekundy a klasická fotografie je pak dílem rovných 9 sekund, což je v této třídě vesměs standardní výsledek. Co se týče kvality tisku, tak ta je velmi dobrá a nejlépe je na tom pochopitelně text. Ten zvládá tiskárna opravdu v excelentní kvalitě a v ničem si nezadá s profesionálními tiskárnami nebo tím, co najdeme v kvalitních novinách či publikacích. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá, bez jakýchkoliv problémů čitelná a obtíže s čitelností nejsou ani při použití fontu okolo 4 bodů. Kvalita tisku grafiky už tak dobrá není, a i když není vyloženě špatná, určitě mohla být lepší. V tmavších oblastech je patrné horší barevné podání a úplně ideální nejsou ani tenké linky. Fotografie jsou na tom víceméně stejně a nebyl problém zaznamenat oblasti s úbytkem detailů, nicméně málokterá monochromatická laserová tiskárna v této oblasti vyniká.

HP LaserJet Pro MFP M130fw: Kompaktní multifunkční tiskárna vyznačující se hlavně perfektní kvalitou tisku textu

HP LaserJet Pro MFP M130fw je povedená multifunkční tiskárna, která boduje hlavně v oblasti rozměrů, konektivní výbavy a kvality tisku textu. Mezi její nedostatky patří absence automatického duplexeru a ne úplně ideální kvalita tisku grafiky a fotografií. Zmínit bychom určitě měli také vyšší provozní náklady, což je u takto zaměřené tiskárny poměrně důležitý prvek. Na našem trhu je tento model k dispozici za 6 398 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro MFP M130fw: Kompaktní multifunkční tiskárna vyznačující se hlavně perfektní kvalitou tisku textu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.