OKI


Přeposlat OKI C332dn: Barevná LED tiskárna za rozumnou cenu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI C332dn: Barevná LED tiskárna za rozumnou cenu

08.03.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na barevnou laserovou tiskárnu OKI C332dn, která spadá do kategorie základních pracovních tiskáren. Tento model je určený převážně do domácího prostředí, ať už do domácí kanceláře, nebo pro běžný tisk.

OKI C332dn: Barevná LED tiskárna za rozumnou cenu

Tento model není klasickou laserovou tiskárnou, je postavený na technologii LED, která je ale laserovému tisku velmi příbuzná. Jedná se o klasickou, jednoúčelovou tiskárnu, takže zvládne pouze tisknout, nicméně u obyčejného tisku z počítače samozřejmě nezůstalo. Tento model podporuje i dnes hojně rozšířený a čím dál populárnější mobilní tisk a umí tisknout například pomocí Google Cloud Print 2.0 nebo Apple Air Print, takže dva hlavní mobilní hráči jsou zastoupeni. Ještě bychom měli zmínit, že tiskárna disponuje ovladači PCL a PostScript. Design je velmi jednoduchý, účelný a je zaměřený hlavně na co nejjednodušší používání, což je u pracovní tiskárny pochopitelné. Ovládací panel umístěný na vrcholu tiskárny je pak jednoduchost sama a skládá se z dvouřádkového monochromatického displeje, klasického kruhového tlačítka a doprovodných dedikovaných tlačítek. Ovládání není nijak složité, poměrně rychle přejde do krve a všechno je příjemně intuitivní, takže v této oblasti nejsou žádné problémy. Mírné potíže by ale mohly nastat v otázce prostoru, protože se jedná o vcelku rozměrnou tiskárnu a sdílet s ní pracovní stůl je vyloženě nepraktické, poněvadž by na něm zabrala většinu místa.

OKI C332dn: Barevná LED tiskárna za rozumnou cenu

Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 504 x 410 x 242 mm, takže bude nezbytné najít pro něj samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici, kde bude mít dostatek prostoru. Ani hmotnost startující na 22 kg není z nejnižších a pro manipulaci bude lepší přizvat si k sobě někoho na pomoc. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 350 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 100 listů ve víceúčelovém zásobníku. Kapacita to ale není konečná a za příplatek je možné dopřát si další zásobník o kapacitě 530 listů papíru, takže ve finále zvládne tato tiskárna pojmout až slušných 880 listů papíru. To by mělo stačit i těm náročnějším uživatelům a to ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 45000 výtisků. Výrobcem doporučovaná nejvyšší měsíční výtěžnost je 5000 výtisků. Nyní se můžeme přesunout ke konektivní výbavě, která je veskrze průměrná a tiskárna například postrádá vestavěný WiFi přijímač. Ten je ale k dispozici za příplatek, takže pokud vyžadujete bezdrátové připojení, jde s tím něco udělat.

OKI C332dn: Barevná LED tiskárna za rozumnou cenu

Na tiskárně najdeme klasický USB port a neschází ani rozhraní Ethernet. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je součástí standardní výbavy, nicméně to je většinou u takto zaměřených tiskáren samozřejmostí. OKI C332dn podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a kromě klasických Windows (Vista, 7, 8/8.1 a 10) si na své přijdou i uživatelé systému Mac OS X od Applu. To ale není všechno a tato tiskárna umí pracovat i pod Windows Server (2008 a 2012) a Linuxem. Součástí standardního balení je DVD s ovladači, nicméně ty jdou pochopitelně stáhnout i z webu výrobce a určitě je to lepší řešení, než se spoléhat na dodávaný software. Budete tak mít jistotu, že používáte ty nejaktuálnější ovladače. Rychlost patří k hlavním zbraním této tiskárny a při základním monochromatickém tisku textu s minimálními nebo žádnými úpravami není problém dosáhnout rychlosti udávané výrobcem (30 stránek za minutu). Ve skutečnosti je tiskárna i nepatrně rychlejší a zvládala tisknout rychlostí až 31.4 ppm, což není vůbec špatné.

OKI C332dn: Barevná LED tiskárna za rozumnou cenu

Při tisku kombinovaného obsahu (text a grafika) se rychlost pochopitelně zhorší a v tomto případě pracoval tento model průměrnou rychlostí 13.8 ppm. V celkovém pohledu je rychlost velmi slušná a bez větších problémů by měla stačit i náročnějším uživatelům. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která se řadí k průměru s tím, že nejlepší je tisk textu. Výsledky se bez větších problémů hodí i pro náročnější pracovní nasazení a velmi dobrá čitelnost se zhorší až s použitím opravdu malého fontu. Na nějaké oficiální publikace to pochopitelně není, ale jinak je všechno v nejlepším pořádku. Kvalita tisku grafiky je veskrze průměrná, tiskárna si bez větších problémů poradila i s tenkými linkami a jediný výraznější problém nastal při tisku tmavšího pozadí. Tyto plochy působily trochu vybledle a určitě ne tak, jak by měly. Fotografie jsou použitelné, ale v tomto ohledu žádné zázraky nečekejte a klasické inkoustové tiskárny jsou v ohledu fotografií většinou lepší. Podání barev určitě není dokonalé, nicméně míra detailů je slušná.

OKI C332dn: Barevná LED tiskárna za rozumnou cenu

OKI C332dn je povedená LED tiskárna, která boduje hlavně solidní rychlostí tisku, jednoduchou obsluhou a v neposlední řadě i příjemnou cenou. Mezi její nedostatky řadíme absenci vestavěného WiFi přijímače (je ale k dispozici za příplatek), vyšší provozní náklady a veskrze pouze průměrnou kvalitu tisku. Základní cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 3500 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI C332dn: Barevná LED tiskárna za rozumnou cenu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.