OKI


Přeposlat OKI C612dn: Barevná LED tiskárna klasického střihu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI C612dn: Barevná LED tiskárna klasického střihu

22.02.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na laserovou tiskárnu OKI C612dn, která je určena pro používání ve středních a větších kancelářích. Tento model potěší hlavně rychlým tiskem a solidní výbavou, nicméně několik nedostatků se mu nevyhnulo.

OKI C612dn: Barevná LED tiskárna klasického střihu

Jedná se o klasickou jednoúčelovou tiskárnu postavenou na LED technologii, která má velmi blízko k laseru. Tato technologie s sebou sice nese trochu vyšší provozní náklady, ale nabídne zajímavou kombinaci rychlého a poměrně kvalitního výstupu. Kromě klasického tisku z počítače tento model umožňuje také tisk prostřednictvím Google Cloud Print 2.0, takže pokud jste zvyklí tisknout z tohoto online datového úložiště, s touto tiskárnou nebudete mít sebemenší problém. Designově se jedná o trochu nudný model, nicméně o vzhled u kancelářských tiskáren až tak nejde, takže to není žádný velký nedostatek. Velikostně se ale jedná o poměrně velký model a kompletní rozměry této tiskárny jsou 604 x 435 x 340 mm, takže sdílet s ní pracovní stůl je prakticky nemožné. Bude tedy nutné najít pro ni samostatný stůl nebo alespoň lavici. Ani hmotnost o hodnotě 29 kg není nejnižší a k manipulaci si k sobě budete muset přizvat nějakého pomocníka. Horní stranu zabírá komplexní ovládací panel, který se skládá z monochromatického displeje a je doplněný klasickými funkčními tlačítky.

OKI C612dn: Barevná LED tiskárna klasického střihu

Displej zobrazuje různá nastavení a také stav každé ze čtyř barevných tonerů. Ovládací panel sice vypadá na první pohled trochu zastarale, ale je plně funkční a ovládání přejde docela rychle do krve, takže v oblasti ovládání a nastavení nejsou žádné větší potíže. Ve standardu dostanete kapacitu 400 listů papíru, která je rozdělena mezi 300 listů v hlavním a 100 listů v manuálním víceúčelovém zásobníku, nicméně kapacita to není konečná a za příplatek je samozřejmě možné ji dále rozšířit. K dispozici jsou další dva zásobníky, každý s kapacitou 530 listů, takže maximálně zvládne tato tiskárna pojmout 1460 listů papíru, což není špatné a mělo by to stačit i ve více vytížených kancelářích. Ani maximální měsíční výtěžnost čítající až 60 000 výtisků není zlá, nicméně v tomto ohledu není problém sehnat i podstatně lepší tiskárnu. Jen pro srovnání, konkurenční model HP M553dn zvládne měsíčně až 80 000 výtisků a jeho maximální kapacita se může vyšplhat až na 2300 listů. Konektivní výbava je spíše základní a obsahuje klasický USB port a rozhraní Ethernet pro připojení k internetu.

OKI C612dn: Barevná LED tiskárna klasického střihu

Vestavěný WiFi přijímač ve standardu schází, nicméně je k dispozici za příplatek. Součástí výbavy je automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk i PCL a PostScript ovladače. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje většinu těch hojně používaných a na své si přijdou jak uživatelé Windows, tak systému Mac OS X od Applu. Kromě klasických Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) umí tato tiskárna pracovat i pro verzemi Server (2008 a 2012) a poradí si i s Linuxem a jeho různými distribucemi. Součástí balení je také DVD s ovladači, nicméně ty jdou samozřejmě stáhnout přímo z webu výrobce a určitě to doporučujeme. Budete tak mít jistotu, že používáte ty nejaktuálnější ovladače. Výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost 34 stránek za minutu (ppm) v případě barevného a 36 ppm v případě monochromatického tisku. Při tisku textu s žádnými nebo minimálními úpravami není problém této hodnoty dosáhnout a dokonce ji i lehce překonat, protože v tomto případě vykazovala tiskárna průměrnou rychlost 36.7 ppm.

OKI C612dn: Barevná LED tiskárna klasického střihu

To opravdu není špatné a mělo by to stačit i náročnějším uživatelům. Pokud k textu přidáte grafiku v podobě tabulek či různých grafů, rychlost pochopitelně klesne, a to na 14.7 ppm. To je ale pořád poměrně solidní a v celkovém pohledu je OKI C612dn nadprůměrně rychlá tiskárna. Kvalita tisku je celkově průměrná s tím, že pro drtivou většinu pracovních úkonů dostačuje. Text je dobře čitelný, jednotlivá písmena jsou ostrá a čitelnost výrazněji klesá až s použitím vskutku malého fontu. Pro vnitropodnikové používání je ale jeho kvalita postačující. Grafika je na tom nepatrně lépe a potěší hlavně dobrým a věrným podáním barev. Mírnější problémy občas nastaly pouze v oblasti tmavého pozadí. Tisk fotografií je kvalitativně nejhorší a ve světlejších oblastech si lze poměrně jednoduše všimnout úbytku detailů. U monochromatických fotografií zase nastaly menší problémy s některými tmavšími tóny, takže výsledky ideální určitě nejsou. Pro vnitropodnikové účely to ale opět postačuje.

OKI C612dn: Barevná LED tiskárna klasického střihu

OKI C612dn je solidní LED tiskárna určená do středních a větších kanceláří, která potěší hlavně kombinací rychlého tisku a solidní výbavy. Co se týče nedostatků, tak ten největší vidíme ve vyšších provozních nákladech, což by mohl být pro kancelářskou tiskárnu relativně velký problém. V této kategorii zkrátka není problém najít úspornější tiskárnu. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 13 000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI C612dn: Barevná LED tiskárna klasického střihu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.