HP


Přeposlat HP PageWide Pro 477dw: Povedená inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PageWide Pro 477dw: Povedená inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

01.02.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 3 |

V dnešní recenzi se podíváme na inkoustovou multifunkční tiskárnu HP PageWide Pro 477dw, která se ale svými vlastnostmi tváří spíše jako laserový model. Nabídne tedy perfektní kvalitu tisku, solidní rychlost a v neposlední řadě také rozumné provozní náklady.

HP PageWide Pro 477dw: Povedená inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

Výrobce tímto modelem cílí hlavně na středně velké kanceláře a jedná se o velmi zajímavou alternativu k v této sféře běžněji využívaným laserovým tiskárnám. Vlastnostmi je to tradiční multifunkční model a zvládá tisknout, kopírovat, skenovat a neschází mu ani jednotka faxu. Tím to ale samozřejmě nekončí a výrobce nezapomněl ani dnes poměrně dost rozšířený a využívaný mobilní tisk. Ten probíhá prostřednictvím rozhraní Wireless direct, což je ekvivalent od HP k WiFi Direct a o snadnější spárování se smartphonem či tabletem se stará vestavěný NFC čip. Stačí přiložit přístroj na vyznačené místo (pravý spodní roh ovládacího panelu) a NFC čip se postará o komunikaci. Tiskárna dále disponuje certifikací Mopria, umí pracovat se softwarem HP ePrint a samozřejmě podporuje také Apple AirPrint a Google Cloud Print 2.0. V oblasti mobilního tisku si tedy není na co stěžovat a v tomto ohledu PageWide Pro 477dw nijak nezaostává. Zmínit bychom měli také vcelku povedený design, díky dvoubarevnému provedení vypadá tato tiskárna poměrně elegantně a stylově.

HP PageWide Pro 477dw: Povedená inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

Její kompletní rozměry jsou 530 x 467 x 407 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 22.15 kg, takže bude lepší přizvat si při manipulaci někoho na pomoc a úplně snadné není ani nalezení vhodného místa. Sdílet s takto velkou tiskárnou pracovní stůl určitě není ideální a bude tak lepší vyhradit jí samostatný stůl nebo nějakou lavici. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím barevného dotykového panelu s úhlopříčkou 4.3 palce, který je doplněný trojicí senzorových tlačítek a informačními ikonami. Ovládání není nikterak složité a velmi rychle přejde do krve, takže v této oblasti určitě nenastanou žádné větší problémy. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 550 listů papíru, která je rozdělena mezi hlavní (500 listů) a víceúčelový zásobník (zbývajících 50 listů). Pokud by to nestačilo, je možné přikoupit si další zásobník s kapacitou 500 listů, takže maximální kapacita se může vyšplhat až na 1050 listů papíru. To by mělo stačit i ve vytížených kancelářích, stejně tak jako maximální měsíční výtěžnost 50 000 výtisků (výrobcem doporučená výtěžnost čítá 750 až 4500 výtisků).

HP PageWide Pro 477dw: Povedená inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač (802.11 b/g/n), již zmíněnou technologii Wireless direct a neschází ani port Ethernet. USB porty najdeme na této tiskárně hned dva, takže je možné používat USB flash disk, na který jde skenovat nebo z něj tisknout dokumenty ve formátech JPEG, PDF a samozřejmě i výstupy z Wordu a PowerPointu. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a po nalezení vhodného místa, instalaci a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak klasické Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak Mac OS X od Applu (OS X v10.11 El Capitan, OS X v10.10 Yosemite, OS X v10.9 Mavericks Lion) a ochuzeni nebudou ani uživatelé Linuxu a jeho různých derivátů. Součástí balení je CD s ovladači, nicméně je možné si je stáhnout z oficiálních stránek výrobce a to je určitě lepší, protože budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost tisku 40 stránek za minutu (ppm) a při základním tisku bez větších úprav není problém této hodnoty dosáhnout.

HP PageWide Pro 477dw: Povedená inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

Co víc, tiskárna je dokonce rychlejší, než jak udává výrobce a zvládne tisknout rychlostí až 42 ppm, což je opravdu velmi dobrý výsledek. Jakmile ale začnete tisknout kombinovaný obsah a k textu přidáte například grafy či nějaké náročné tabulky, rychlost samozřejmě klesne, a to poměrně výrazně. Při kombinovaném tisku pracovala tato tiskárna rychlostí 14.3 ppm, což je v porovnání s tiskem textu sice výrazně horší, ale v rámci třídy pořád vcelku slušné. Ještě bychom měli zmínit, že prvního výtisku se dočkáte po 6.5 sekundách. Kvalita tisku je v celkovém pohledu dobrá a velmi nás potěšil hlavně tisk textu. Jednotlivá písmena jsou ostrá, takže jsou dobře čitelná i při použití menšího fontu (4 body) a to je na inkoustovou tiskárnu vskutku dobrý výsledek. Kvalita tisku grafiky za textem nijak zvlášť nezaostává, tiskárna si poradí i s tenkými linkami a výsledky se hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Na závěr jsme si nechali tisk fotografií, který je nadprůměrný a výsledné fotografie disponují dobrým podáním barev i detaily. Jediný nedostatek je fakt, že tiskárna neumí tisknout fotografie bez rámečků a každá fotografie musí mít rámeček alespoň ¼ palce.

HP PageWide Pro 477dw: Povedená inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové

HP PageWide Pro 477dw je velmi dobrá inkoustová tiskárna, která zvládne bez větších problémů konkurovat svým laserovým soupeřům. Mezi její nejlepší vlastnosti patří dobrá výbava, povedený ovládací panel, rychlý tisk i nadprůměrná kvalita ve všech ohledech. Určitě potěší i relativně slušnými provozními náklady, což je v kancelářském prostředí důležitá vlastnost. Jediný vážnější nedostatek vidíme ve vyšší pořizovací ceně, která se u nás pohybuje okolo 17 000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP PageWide Pro 477dw: Povedená inkoustová tiskárna s vlastnostmi laserové


počet příspěvků: 3

Jiří Tomek

13.06.2018 v 11:22

Jenom ta cena nových náplní.... 2 299 x 4 s výtěžností 3000stran. To je skoro cena nevé tiskárny.

Odpovědět

Jiří Tomek

13.06.2018 v 11:23

Jenom ta cena nových náplní.... 2 299 x 4 s výtěžností 3000stran. To je skoro cena nevé tiskárny.

Odpovědět

David

19.03.2019 v 09:14

Máte pravdu. Ono ale v dnešní době kupovat originální náplně je skoro vyhazování peněz oknem. Kupuji kompatibilní tonery zde https://www.miroluk.cz/ Jsou za slušnou cenu a ještě jsem s nimi neměl problém.

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.