Přeposlat Xerox WorkCentre 6515/N: Laserová tiskárna za rozumnou cenu, ale s horší výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox WorkCentre 6515/N: Laserová tiskárna za rozumnou cenu, ale s horší výbavou

25.01.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Xerox WorkCentre 6515/N, na kterou se dnes podíváme, je typickým zástupcem třídy laserových multifunkčních modelů, které jsou určeny do kanceláří. Tato tiskárna vyniká hlavně v oblasti tisku textu, nicméně několik nedostatků se jí bohužel nevyhnulo.

Xerox WorkCentre 6515/N: Laserová tiskárna za rozumnou cenu, ale s horší výbavou

Jedná se o laserovou, barevnou, multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu, takže je přímo určená hlavně do kanceláří. Nezůstalo ale pouze u těchto funkcí a tiskárna si samozřejmě poradí také s čím dál rozšířenějším mobilním tiskem. Ten probíhá prostřednictvím Apple Air Print nebo Google Cloud Print, nicméně technologie WiFi Direct ve výbavě schází a to je určitě škoda, protože s ní by byly možnosti mobilního tisku podstatně lepší. Pokud se bez tohoto prvku neobejdete, určitě sáhněte po lépe vybavené verzi s označením 6515/DNI, která už je touto technologií vybavená. Varianta 6515/N je totiž základní model a má několik nedostatků ve výbavě, nicméně na to se podíváme až později. V oblasti designu není na této tiskárně nic moc zajímavého, je vyvedena v klasickém stylu a zaujme víceméně pouze barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 5 palců, který se nachází na přední straně. Displej je výklopný, takže si ho může každý přizpůsobit svým potřebám a uživatelské rozhraní je jednoduché a intuitivní.

Xerox WorkCentre 6515/N: Laserová tiskárna za rozumnou cenu, ale s horší výbavou

Ovládání tedy není nikterak obtížné a poměrně rychle přejde do krve, takže nebude nutné žádné dlouhé louskání manuálu. Pod tímto ovládacím panelem se pak nachází USB port. Už na první pohled je dobře patrné, že se jedná o pořádný kus tiskárny a tak tomu opravdu je. Její kompletní rozměry čítají 506 x 500 x 420 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 30.7 kg, takže k pohodlné manipulaci jsou potřeba alespoň dva lidé. Sdílet s takto velkou tiskárnou pracovní stůl určitě nebude nikdo chtít, takže vymezení nějakého samostatného stolu nebo lavice vyloženě pro ni je nutností. Ve standardu je tento model vybavený vstupním zásobníkem na 300 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena 250 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. Za příplatek je možné přikoupit si ještě jeden zásobník s kapacitou 550 listů papíru, takže ve finále může tiskárna zvládnout pojmout až 850 listů papíru, což není špatné. Kapacita výstupního zásobníku pak čítá 150 listů papíru. Maximální měsíční výtěžnost čítá 50 000 výtisků (výrobce doporučuje 3000 výtisků), což by mělo bez větších obtíží stačit i ve velmi vytížené kanceláři nebo pracovní skupině.

Xerox WorkCentre 6515/N: Laserová tiskárna za rozumnou cenu, ale s horší výbavou

Ve standardní výbavě ale schází automatický duplexer pro oboustranný tisk, což bereme jako velký nedostatek a limitaci v jakékoliv více vytížené kanceláři. Pokud se bez tohoto prvku neobejdete, budete muset sáhnout po dražší verzi WorkCentre 6515/DN, která je automatickým duplexerem již osazena. Ani konektivní výbava není úplně kompletní a na těle tiskárny najdeme USB konektor ve verzi 3.0 a rozhraní 10/100/1000 BaseT Ethernet. Vestavěný WiFi přijímač bohužel schází, takže tiskárnu není možné připojit bezdrátově. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a nijak se neliší od ostatních kancelářských tiskáren podobného ražení. V oblasti podpory operačních systémů patří tento model mezi premianty, protože zvládne fungovat snad pod všemi současnými a používanými systémy. Kromě klasických Windows (7, 8 / 8.1 a 10) si tiskárna poradí i s Windows Server (2000, 2003, 2008, 2008 R2 a 2012) a samozřejmě umí fungovat také pod Mac OS X. To ale není všechno a tento model lze jednoduše provozovat i pod Linuxem a jeho různými distribucemi (např. Citrix, Fedora Core 12-15, AIX 5, Redhat nebo SUSE).

Xerox WorkCentre 6515/N: Laserová tiskárna za rozumnou cenu, ale s horší výbavou

Kompletní přehled podporovaných operačních systémů je k dispozici na oficiálních stránkách výrobce, stejně tak jako ovladače ke stažení. Výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost monochromatického i barevného tisku až 30 stránek ze minutu (ppm), která je víceméně dosažitelná a při tisku textu s minimálními úpravami pracovala tiskárna rychlostí 28.8 ppm. Při zahrnutí grafiky už se rychlost samozřejmě zhoršila, nicméně 13.1 ppm je pořád poměrně solidní, naprosto postačující výkon. Prvního výtisku se dočkáte po 12 sekundách. Kvalita tisku je v kategorii barevných laserových tiskáren určitě nadprůměrná a nejvíce vyniká tisk textu. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a čitelnost je dobrá i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky už je o trochu horší, ale pořád dostatečná i pro náročnější pracovní nasazení a jediný nedostatek jsme zaznamenali v horším podání velkým tmavých ploch. Kvalita tisku fotografií je veskrze průměrná a pro použití například ve vnitropodnikových novinách se bez problémů hodí. Pro marketingové materiály pro zákazníky už ale kvalita ideální určitě není.

Xerox WorkCentre 6515/N: Laserová tiskárna za rozumnou cenu, ale s horší výbavou

Xerox WorkCentre 6515/N je slušná laserová tiskárna, která je určena hlavně do kanceláří nebo větších pracovních skupin. Mezi její hlavní klady patří skvělá kvalita tisku textu a lehce nadprůměrná kvalita tisku grafiky. Potěšila nás i solidní rychlost a povedený ovládací panel. Mezi nedostatky patří hlavně mezery ve výbavě v podobě absence automatického duplexeru a vestavěného WiFi přijímač. Pokud se bez těchto prvků neobejdete, budete muset sáhnout po výše postavených a dražších modelech DN a DNI.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox WorkCentre 6515/N: Laserová tiskárna za rozumnou cenu, ale s horší výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.