Přeposlat Brother HL-L6300DW: Kompaktní monochromatická tiskárna vyznačující se levným provozem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L6300DW: Kompaktní monochromatická tiskárna vyznačující se levným provozem

18.01.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si trochu podrobněji prohlédneme tiskárnu HL-L6300DW od známého výrobce Brother, která je určena hlavně pro používání v menších a středních kancelářích. V tomto prostředí zaujme kombinací rychlého a kvalitního tisku při velmi nízkých provozních nákladech.

Brother HL-L6300DW: Kompaktní monochromatická tiskárna vyznačující se levným provozem

Jedná se o standardní monochromatickou, jednoúčelovou tiskárnu a výtěžností je určena do menších a středně velkých kanceláří. Samozřejmě ale nezůstalo pouze u klasického tisku z počítače, tiskárna zvládá i mobilní tisk a umožňuje také tisknout z online datových úložišť (cloud). Mobilní tisk probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, které zastřešuje přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem či tabletem. Z podporovaných aplikací bychom měli zmínit hlavně Apple AirPrint, Google Cloud Print, Brother iPrint&Scan, Cortado Workplace a neschází ani certifikace Mopria. Tiskárna si dále poradí s tiskem z populárních služeb Dropbox, Box, OneDrive nebo Google Drive, takže v oblasti alternativních zdrojů tisku je na tom velmi dobře. Mimo to tento model potěší i příjemně kompaktními rozměry, které čítají 398.7 x 396.2 x 287 mm a najít tak vhodné místo nebude nikterak problematické. Pokud máte větší pracovní stůl, tiskárna může klidně sedět i na něm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 13.1 kg, takže manipulace není nijak obtížná ani pro jednoho člověka.

Brother HL-L6300DW: Kompaktní monochromatická tiskárna vyznačující se levným provozem

Ovládání probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 1.8 palce, který je vyklápěcí a doplněný jednoduchým ovládacím panelem. Ten obsahuje tlačítka Home, Back a Cancel a systém ovládání není nikterak obtížný a poměrně rychle přejde do krve, takže nějaké dlouhé studování manuálu určitě nebude nutné. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 570 listů papíru a tato kapacita je rozdělena mezi 520 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. Víceúčelový zásobník může pojmout papír o velikosti až 11 x 17 palců a výstupní kapacita tiskárny je 250 listů. Standardní kapacita jde rozšířit, a to prostřednictvím dvou zásobníků o kapacitách 250 nebo 520 listů papíru, takže ve finále se může objem vyšplhat až na 1610 listů papíru. To by mělo být dostatečné i pro velmi vytíženou kancelář, a to ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 125 000 výtisků. Výrobce pak doporučuje výtěžnost 7500 výtisků. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet a neschází ani NFC pro jednoduché spojení s mobilním telefonem nebo tabletem.

Brother HL-L6300DW: Kompaktní monochromatická tiskárna vyznačující se levným provozem

Automatický duplexer je součástí standardní výbavy, což se ale dá u takto zaměřené tiskárny čekat. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je také CD s ovladači, nicméně mnohem lepší je pochopitelně stáhnout si je z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Kromě klasických Windows si tiskárna poradí i s operačním systémem Mac OS X a ochuzeni nebudou dokonce ani uživatelé Linuxu a některých jeho distribucí. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a v tomto ohledu patří Brother HL-L6300DW k těm nejlepším modelům ve své třídě. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 48 stránek za minutu (ppm) a tato hodnota je překvapivě poměrně bez problémů dosažitelná. Při tisku textu z Wordu s minimálními úpravami pracovala tiskárna impozantní rychlostí 50.8 ppm, což je opravdu skvělý výsledek. Když k textu přidáte grafiku v podobě například grafů nebo výstupů z PowerPointu a Acrobat PDF, rychlost padne takřka o polovinu na 23.4 ppm.

Brother HL-L6300DW: Kompaktní monochromatická tiskárna vyznačující se levným provozem

To ale není nic neobvyklého a rychlost kombinovaného tisku pořád spadá do nadprůměru. Prvního výtisku se dočkáte po zhruba 7.5 sekundách, což také není špatné. U kancelářských tiskáren se očekává, že budou vynikat hlavně v oblasti kvality textu a je to případ i tohoto modelu. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití velmi malého fontu a bez obav jde použít i velikost okolo 4 bodů. Díky tomu jde text použít i pro ty nejnáročnější pracovní účely. Kvalita tisku grafiky už je ale bohužel horší a spadá spíše do lehčího podprůměru, přičemž tiskárna měla problémy hlavně s tenkými linkami a velmi tmavým pozadím. Problémy s pozadím se vyskytly i při tisku fotografií a ani v tomto ohledu nejsou výsledky nějak zvlášť zázračné. Pro vnitropodnikové účely jsou výsledky s přivřeným okem použitelné, ale pro nějaké serióznější prezentace bohužel nikoliv. Na závěr musíme zmínit i velmi nízké provozní náklady, což je jeden z hlavních kladů této tiskárny a náklady na jeden výtisk patří k nejnižším v této třídě.

Brother HL-L6300DW: Kompaktní monochromatická tiskárna vyznačující se levným provozem

Brother HL-L6300DW je ideálním společníkem do středně vytížené kanceláře, kde tento model vynikne hlavně rychlým tiskem a vysokou rychlostí. Mezi jeho kladné vlastnosti patří také kompaktní rozměry, jednoduché ovládání, vysoká výtěžnost a velmi nízké provozní náklady. Za zmínku pak určitě stojí i schopnost pracovat s papírem o velkém formátu. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to podprůměrná kvalita tisku grafiky a fotografií. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L6300DW: Kompaktní monochromatická tiskárna vyznačující se levným provozem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.