HP


Přeposlat HP PageWide Enterprise Color 556dn: Pro opravdu náročné uživatele

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PageWide Enterprise Color 556dn: Pro opravdu náročné uživatele

28.12.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Inkoustové tiskárny řady PageWide Pro a PageWide Enterprise od HP patří mezi nejlepší dostupné alternativy k laserovým tiskárnám. Dnes se podíváme na model s označením PageWide Enterprise Color 556dn, který vyniká takřka ve všech ohledech a jedná se o jednu z nejlepších tiskáren ve své třídě.

HP PageWide Enterprise Color 556dn: Pro opravdu náročné uživatele

Jedná se o barevnou inkoustovou jednoúčelovou tiskárnu, takže tisku zde bylo podřízeno vše a pochopitelně nezůstalo jenom u klasického tisku z počítače. Tiskárna si poradí i s tiskem z USB flash disku a samozřejmě podporuje i mobilní tisk. V této oblasti se budete moct spolehnout na aplikace HP ePrint, Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází ani certifikace Mopria. Je ale docela škoda, že tiskárna není v základu vybavena vestavěným WiFi přijímače a úplně tak schází i technologie WiFi Direct, která by se postarala o přímou komunikaci se smartphonem nebo tabletem. Absence vestavěného WiFi přijímače ale jde vyřešit, a to zakoupením externího modulu s označením JetDirect 3000w NFC/Wireless. Design tohoto modelu se docela povedl, na první pohled je to poměrně elegantní přístroj a tělo se zaoblenými rohy vypadá dobře. Kompletní rozměry tiskárny jsou 530 x 463 x 457 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 22.2 kg, takže to není zrovna kompaktní model a bude lepší, když mu najdete samostatný stůl nebo alespoň lavici. Hmotnost je ale poměrně příjemná a podobné laserové modely kolikrát váží klidně jednou tolik. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu, který je zastoupený barevným dotykovým displejem o úhlopříčce 4.3 palce.

HP PageWide Enterprise Color 556dn: Pro opravdu náročné uživatele

Uživatelské rozhraní je trochu jiné, než na co jsme u HP většinou zvyklí a je vyvedeno tak trochu ve stylu Windows, nicméně velmi rychle přejde do krve a s následným ovládáním tedy nejsou žádné potíže. Pod ovládacím panelem se pak nachází prostor s inkoustovými náplněmi, jejichž výměna není nijak zvlášť obtížná. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 550 listů papíru, jehož kapacita je rozdělena na 500 listů v hlavním a 50 ve víceúčelovém zásobníku. To ale samozřejmě není všechno a je možné si dopřát další zásobník na 500 listů nebo podstavec s trojicí integrovaných zásobníků s kapacitou 3 x 500 listů. Maximální kapacita se může vyšplhat až na 2050 listů papíru, což by mělo bez větších problémů stačit i ve vytížené kanceláři. To samé se dá říct také o maximální měsíční výtěžnosti čítající 80 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučený počet stran za měsíc je 2000 až 7500. Konektivní výbava obsahuje rozhraní Ethernet a dvojici portů USB 2.0, přičemž integrovaný WiFi přijímač, jak jsme se již zmínili, schází. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je součástí standardní výbavy, což je u takto koncipovaného modelu samozřejmé a výstupní zásobník disponuje kapacitou 300 výtisků.

HP PageWide Enterprise Color 556dn: Pro opravdu náročné uživatele

Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. V oblasti podpory je na tom tento model přesně tak, jak se na kancelářskou tiskárnu sluší a patří, tedy velmi dobře. Umí pracovat pod Windows Vista, 7, 8 / 8.1 a 10 a samozřejmě neschází ani podpora systému Mac OS X od Applu (OS X 10.9 Mavericks, OS X 10.10 Yosemite, OS X 10.11 El Capitan). Neschází ani podpora mobilních operačních systémů Android, iOS a Windows a tiskárna si poradí i s Linuxem a jeho různými distribucemi. Z těch bychom měli zmínit hlavně SUSE, Linux Mint nebo Debian a Ubuntu. Součástí balení je i CD s přiloženými ovladači, ale mnohem lepší je stáhnout si je z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Rychlost tisku je jednou z nejlepších vlastností této tiskárny a to napoví i fakt, že výrobce udává nejvyšší rychlost až 50 stránek za minutu (ppm).

HP PageWide Enterprise Color 556dn: Pro opravdu náročné uživatele

Při tisku textu z Wordu s minimálními úpravami byly výsledky dokonce ještě nepatrně lepší a tiskárna zvládla pracovat rychlostí 53.2 ppm, což je vskutku skvělý výkon patřící v této třídě k tomu nejlepšímu. Při kombinovaném tisku, který zahrnoval text a grafiku v podobě grafů z Excelu, PowerPoint a soubory Acrobat PDF se rychlost zhoršila na 18.9 ppm, což je ale pořád velmi dobré. Prvního výtisku se dočkáte po zhruba 14 sekundách. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která spadá do nadprůměru a vyniká hlavně tisk textu. Ten je perfektní, jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a výsledky se dají bez problémů srovnat s laserovými konkurenty. To samé se dá prohlásit také o kvalitě tisku grafiky a v oblasti barevných fotografií pak tento model nechává své laserové souputníky daleko za sebou. Jednotlivé fotografie nabídnou velmi dobré podání barev, skvělou ostrost i nadprůměrné detaily. Výsledky jsou v drtivé většině případů lepší než to, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu.

HP PageWide Enterprise Color 556dn: Pro opravdu náročné uživatele

HP PageWide Enterprise Color 556dn je perfektní kancelářská tiskárna, která ve své třídě patří k tomu úplně nejlepšímu. Nabídne hlavně rychlý a kvalitní tisk, poměrně nízké provozní náklady a vysokou standardní kapacitu s tím, že možnosti rozšíření jsou velmi štědré. Zároveň jsou ale i hodně drahé, čímž se dostáváme k nedostatkům. K těm musíme zařadit i absenci vestavěného WiFi přijímače a vyšší pořizovací cenu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP PageWide Enterprise Color 556dn: Pro opravdu náročné uživatele


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.