Přeposlat Brother MFC-J6535DW XL: Kvalitní multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J6535DW XL: Kvalitní multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

21.12.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na multifunkční tiskárnu Brother MFC-J6535DW XL, která spadá mezi klasické přístroje určené hlavně do kanceláří. Tento model vyniká v první řadě nízkými náklady na jeden výtisk a perfektní kvalitou tisku textu.

Brother MFC-J6535DW XL: Kvalitní multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Fyzicky je to úplně stejný model, jako tiskárna MFC-J6535DW a onen přídomek XL znamená, že dostanete náplň navíc. Ve výčtu vlastností neschází možnost tisku z USB flash disku a samozřejmostí je i podpora mobilního tisku, který probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct. Tato technologie zastřešuje přímou komunikaci se smartphonem či tabletem a kromě toho umí tento model spolupracovat s technologiemi Apple AirPrint, Google Cloud Print, Brother iPrint&Scan a disponuje také certifikací Mopria. Za zmínku určitě stojí i možnost přímého připojení na web (Brother Web Connect) a schopnost uploadovat naskenované obrázky na populární weby pro sdílení nebo skladování fotografií. V ohledu mobilního a online tisku je na tom tento model opravdu dobře a na své si tak přijdou i vskutku nároční uživatelé. Kompletní rozměry šasi jsou 701 x 477.5 x 304.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 21.4 kg, takže to není zrovna nejkompaktnější a nejlehčí tiskárna, nicméně pokud máte větší pracovní stůl, bez větších obtíží se na něj vejde.

Brother MFC-J6535DW XL: Kvalitní multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Ovládací panel uložený na přední straně se skládá z dotykového barevného displeje o úhlopříčce 3.7 palce, numerické klávesnice a doprovodných tlačítek. Systém ovládání je poměrně přímočarý a není nijak zvlášť komplikovaný, takže přejde docela rychle do krve a s používáním tak nejsou žádné větší problémy. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 350 listů papíru, která je rozdělena mezi hlavní zásobník s kapacitou 250 listů a víceúčelový o kapacitě 100 listů. Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu je schopnost pracovat s papírem o velikosti až 11 x 17 palců, přičemž na takto velký papír lze tisknout, kopírovat a lze z něj samozřejmě i skenovat. Automatický duplexer pro oboustranný tisk je součástí standardní výbavy a maximální měsíční výtěžnost může dosáhnout až 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost je 2000 výtisků. Výstupní zásobník zvládne pojmout 100 listů papíru. Konektivní výbava je víceméně standardní a obsahuje vestavěný WiFi přijímač, USB port, druhý USB port pro připojení flash disku, rozhraní Ethernet a již zmíněnou technologii WiFi Direct.

Brother MFC-J6535DW XL: Kvalitní multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Uvedení do provozu není nijak problematické a po nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem, zapojení kabeláže a prvním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je samozřejmě i CD s ovladači a příručkou, nicméně ovladače jsou dostupné i na oficiálních stránkách výrobce a určitě je lepší si je stáhnout, než používat ty přiložené. Budete tak mít jistotu, že používáte ten nejaktuálnější software. Tiskárna umí fungovat jak pod klasickými Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), tak pod systémem Mac OS X od Applu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, u které výrobce uvádí 35 stránek za minutu (ppm) při černobílém a až 27 ppm při barevném tisku, nicméně v praxi jsou výsledky samozřejmě nepatrně horší. Při klasickém tisku textu dosahovala tato tiskárna průměrné rychlosti necelých 17 stránek za minutu (16.9 ppm), což není špatné a mělo by to stačit i ve více vytížených kancelářích. Při kombinovaném tisku, který zahrnuje text, grafiku a prezentace (klasický Word, PDF soubory a PowerPoint), se jeho rychlost pohybovala okolo 11.5 ppm a na první výtisk se čeká zhruba 8 sekund.

Brother MFC-J6535DW XL: Kvalitní multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Jedné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 1 minutu a 25 sekund, což není žádná sláva a v tomto ohledu není problém najít rychlejší modely. Kvalita tisku je v celkovém součtu průměrná s tím, že text je nadprůměrný, tisk grafiky průměrný a to samé platí také pro fotografie. Při tisku textu vynikne hlavně dobrá ostrost jednotlivých písmen, díky které je čitelnost velmi dobrá i při použití menšího fontu. Pouze při opravdu malém fontu se čitelnost výrazněji zhorší. Grafika je veskrze průměrná a výsledky by měly stačit pro drtivou většinu klasických kancelářských úkonů (různé reporty nebo grafy). Pouze jednobarevné pozadí nebylo vždy ideální a barvy občas vykazovaly tendenci blednout. Fotografie jsou ještě o maličko horší a výsledky jsou většinou nepatrně horší než to, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Patrná byla hlavně občasná ztráta detailů. Největší předností této tiskárny jsou nízké náklady na jeden výtisk, které patří v této třídě tiskáren k těm úplně nejnižším.

Brother MFC-J6535DW XL: Kvalitní multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady

Brother MFC-J6535DW XL je povedená kancelářská tiskárna, která boduje hlavně v oblasti nízkých nákladů, kvalitního tisku textu a také schopností používat velký formát papíru. Povedl se i ovládací panel s barevným dotykovým displejem a výtky nemáme ani ke konektivní výbavě. Pokud bychom ale měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to horší kvalita tisku grafiky i fotografií a také vyšší pořizovací cena. Ta byla stanovena na 550 dolarů, což je po přepočtu zhruba 14 250 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J6535DW XL: Kvalitní multifunkční tiskárna s nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.