Přeposlat Epson Expression ET-3600 EcoTank: Zaměřeno na co nejnižší náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression ET-3600 EcoTank: Zaměřeno na co nejnižší náklady

23.11.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Technologie EcoTank od společnosti Epson slibuje hlavně velmi nízké náklady na jeden výtisk, což je v dnešní době hodně důležitá vlastnost. Dnes se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu Expression ET-3600 EcoTank, která je touto technologií vybavena.

Epson Expression ET-3600 EcoTank: Zaměřeno na co nejnižší náklady

Hned ze startu musíme zmínit, že tato technologie je opravdu úsporná a že náklady na jeden výtisk jsou nižší, než u podobné konkurence. Je to ale vykoupeno vyšší pořizovací cenou, takže investice se vyplatí až při větším objemu tisku. Jedná se o inkoustovou multifunkční tiskárnu 3v1, takže zvládne tisk, kopírování a skenování. Jednotka faxu ve výbavě schází a tudíž to není úplně ideální model do náročnějšího kancelářského prostředí. Kromě výše zmíněných vlastností zvládá tato tiskárna i mobilní tisk, a to prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, které zprostředkovává přímé spojení mezi tiskárnou a smartphonem / tabletem, ze kterého chcete tisknout. Užijete si tisk jak z přístrojů s operačním systémem iOS, tak s Androidem a zmínit bychom měli hlavně podporu rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print, Fire OS print a neschází ani certifikace Mopria. Kromě toho zvládá tiskárna pracovat s aplikacemi Epson Email Print, Epson Remote Print, Epson Scan to Cloud a Epson Print and Scan, jejichž jména dobře napovídají, k čemu že vlastně slouží. V oblasti mobilního tisku si tedy není na co stěžovat a na své si přijdou i náročnější uživatelé.

Epson Expression ET-3600 EcoTank: Zaměřeno na co nejnižší náklady

Velkou pochvalu si zaslouží rozměry, protože se jedná o poměrně kompaktní a lehký model měřící 558.8 x 515.6 x 205.7 mm a vážící 6.62 kg. To znamená hlavně pohodlnou manipulaci i pro jednoho člověka a problémy nebudou ani s nalezením vhodného místa. Ovládání probíhá prostřednictvím poměrně komplexního ovládacího panelu, který se skládá z 2.2 palcového monochromatického displeje, doprovodných funkčních tlačítek a alfanumerické klávesnice. Nedotykový, monochromatický displej sice vypadá tak trochu zastarale, ale svou funkci plní dobře, ovládání je docela jednoduché a velmi rychle přejde do krve. V základní výbavě je tento model osazený vstupním zásobníkem s kapacitou 115 listů papíru, který může pobrat také 10 obálek nebo 20 listů fotopapíru. Není to ale bohužel víceúčelový zásobník, takže pokaždé, když budete chtít použít jiný typ papíru, budete muset vyjmout ten stávající a přizpůsobit zásobník tomu, který máte v plánu použít. Není to moc praktické a při častější změně papíru to může otravovat. Konektivita je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, bezdrátový WiFi přijímač a neschází ani port Ethernet.

Epson Expression ET-3600 EcoTank: Zaměřeno na co nejnižší náklady

Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je součástí standardní výbavy. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo, zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče podpory operačních systémů, tak Epson Expression ET-3600 platí za premianta, protože zvládá pracovat snad pod všemi hlavními systémy. Kromě již poněkud zastaralých, ale v kancelářích pořád hojně používaných Windows XP podporuje tento model pochopitelně i novější verze (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10). To ale není všechno a Epson počítal i s nasazením pod systémy Windows Server, a to na verzích 2003, 2008 a 2012. Ochuzeni pochopitelně nejsou ani uživatelé Maců, takže systému Mac OS Xa tiskárna si poradí s verzemi 10.6.8 – 10.11.x10. Ovladače dostanete spolu s tiskárnou na přiloženém CD, ale pochopitelně je lepší stáhnout si je z webu výrobce, takže budete mít jistotu, že máte opravdu tu nejaktuálnější verzi. Co se týče rychlosti tisku, tak v tomto ohledu je ET-3600 spíše průměrným strojem (možná až lehce podprůměrným) a určitě není problém najít v této třídě rychlejší tiskárnu.

Epson Expression ET-3600 EcoTank: Zaměřeno na co nejnižší náklady

Výrobce uvádí při monochromatickém tisku textu nejvyšší rychlost 13.7 ppm a 7.3 ppm v případě tisku barevného, nicméně těchto hodnot dosáhnout nejde. Při tisku textu s minimálními úpravami pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 12.9 ppm a jakmile k textu přidáte nějakou grafiku v podobě například nějakých pracovních grafů nebo tabulek, rychlost klesne až na 6.2 ppm. Oba tyto údaje se řadí spíše k průměru, nicméně pro menší kanceláře budou určitě bez větších problémů dostatečné. Jedné barevné fotografie o klasickém rozměru se dočkáte za 1 minutu a 19 sekund, což je hodně podprůměrný výsledek, ale čekání určitě stojí za to. Kvalita tisku barevných fotografií je totiž perfektní a výsledky jsou v drtivé většině případů lepší, než co dostanete při vyvolání ve fotolabu. Výsledné fotografie potěší jak vysokou ostrostí, tak dobrým vykreslením detailů a věrným podáním barev. Tisk textu je taktéž kvalitní, jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití menšího fontu a výtky nemáme ani směrem k tisku grafiky. Nejsilnější zbraní tohoto modelu jsou ale samozřejmě provozní náklady, které jsou mezi konkurenty suverénně nejnižší, a pokud tisknete hodně, určitě se Expression ET-3600 EcoTank vyplatí.

Epson Expression ET-3600 EcoTank: Zaměřeno na co nejnižší náklady

Epson Expression ET-3600 EcoTank je velmi povedená multifunkční tiskárna určená do kanceláří nebo domácností, která potěší hned v několika ohledech. Chválíme kompaktní rozměry, dobrou funkčnost, velmi kvalitní tisk a hlavně nízké provozní náklady (nejnižší v této třídě). Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to vysoká pořizovací cena a ne úplně ideální rychlost tisku, která spadá až do lehčího podprůměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression ET-3600 EcoTank: Zaměřeno na co nejnižší náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.