HP


Přeposlat HP OfficeJet Pro 7740: Povedená a stylová multifunkce nejenom do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet Pro 7740: Povedená a stylová multifunkce nejenom do domácnosti

02.11.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu OfficeJet Pro 7740 od společnosti HP, která míří na domácnosti a menší kanceláře. Tento model potěší hlavně kombinací příjemné ceny, rychlého tisku a jeho velmi dobré kvality.

HP OfficeJet Pro 7740: Povedená a stylová multifunkce nejenom do domácnosti

Tato tiskárna spadá mezi multifunkční barevné inkoustové modely a kromě tisku umí také skenovat, kopírovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. To ale není všechno a tento model si poradí také s mobilním tiskem, který probíhá prostřednictvím technologie HP Wireless Direct, což je ekvivalent HP ke klasické technologii WiFi Direct. Toto rozhraní zprostředkovává přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním přístrojem a kromě toho lze použít také HP ePrint a Apple AirPrint. Tiskárně neschází ani certifikace Mopria a podporuje také tisk prostřednictvím Google Cloud Print. V oblasti mobilního tisku si tedy na své přijdou všichni a v tomto ohledu není tiskárně prakticky vůbec co vytknout. Určitě bychom měli zmínit také přítomnost klasického USB portu pod displejem, který slouží k připojení USB flash disku nebo podobného příslušenství, což je praktické jak v kanceláři, tak v domácnosti. Rozměry tohoto modelu čítají 584 x 466.9 x 383.3 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 19.5 kg, takže bude lepší, když si k sobě při manipulaci přizvete někoho na pomoc. Úplně ideální nebude ani sdílet s tiskárnou pracovní stůl, protože je poměrně velká a bude tak vhodné najít pro ni samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici.

HP OfficeJet Pro 7740: Povedená a stylová multifunkce nejenom do domácnosti

Na chvíli se zastavíme i u designu, který se povedl a díky dvoubarevnému provedení vypadá tento model vcelku moderně a určitě vám nebude hyzdit kancelář. Ovládání probíhá prostřednictvím barevného dotykového LCD displeje s úhlopříčkou 2.65 palce, který je doplněný dotykovým rámečkem po celém obvodu. Ovládání prostřednictvím tohoto panelu je intuitivní a velmi rychle přejde do krve, takže ani nebude nutné nějak zvlášť studovat manuál. Ve standardní výbavě se můžou majitelé těšit na kapacitu 500 listů papíru, přičemž ta je rozdělena mezi dva zásobníky (2 x 250 listů papíru). Jedna z nejsilnějších zbraní tohoto modelu je schopnost pracovat s papírem o formátu A3, takže na své si přijdou i milovníci velkoformátového tisku. Maximální měsíční výtěžnost může být až 30000 výtisků a výrobcem doporučená měsíční výtěžnost se pohybuje v rozmezí 250 až 1500 výtisků. Tyto vlastnosti jsou pro domácí používání naprosto dostatečné a měly by bez větších problémů stačit i v méně vytížené kanceláři. Součástí standardní výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a konektivitu obstarává USB port, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani rozhraní Ethernet.

HP OfficeJet Pro 7740: Povedená a stylová multifunkce nejenom do domácnosti

Náplně jsou zastoupeny čtveřicí tiskových kazet s černou, azurovou, purpurovou a žlutou barvou. Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Doporučujeme také stáhnout si aktuální ovladače z webu výrobce i přesto, že s tiskárnou dostanete CD s ovladači. Vždycky je lepší stáhnout si ty nejnovější ovladače, než spoléhat na ty přiložené k tiskárně. Pokud máte na svém počítači již postarší Windows XP nebo jejich novější alternativu Vista (obojí 64bit), tuto tiskárnu si neužijete, protože výrobce přímo na svých stránkách uvádí, že je nepodporuje a nejsou pro ně ovladače. Podporované operační systémy jsou novější Windows 7, 8/8.1 a samozřejmě také nejnovější Windows 10. Výrobce nezapomněl ani na uživatele systému Mac OS X ve verzích OS X v10.11 El Capitan, OS X v10.10 Yosemite a OS X v10.9 Mavericks. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost barevného i monochromatického tisku až 34 stránek za minutu (ppm), nicméně dosáhnout této hodnoty úplně dobře nejde.

HP OfficeJet Pro 7740: Povedená a stylová multifunkce nejenom do domácnosti

Při základním tisku textu s minimálním nebo žádným formátováním pracovala tato tiskárna rychlostí 23.6 ppm, což je ale pořád výborný výsledek patřící v této kategorii k tomu nejlepšímu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací se rychlost pohybovala okolo 9.7 ppm. Prvního výtisku se dočkáte po 9 u černobílého, respektive 10 sekundách u barevného tisku. Velmi silnou zbraní této tiskárny je výsledná kvalita tisku, která je výborná a určitě patří v kategorii barevných inkoustových multifunkcí k nadprůměru. Kvalita tisku textu je dostatečná i pro náročnější pracovní účely a čitelnost je velmi dobrá i při použití menšího fontu. Až při použití opravdu malého písma se čitelnost výrazněji zhorší, ale to je normální. Kvalita tisku grafiky je taktéž nadprůměrná a tiskárna nemá problém ani s tenkými linkami. Občas se vyskytly nedostatky u větších ploch ve stejné barvě v podobě slabě viditelných pásků, ale nejedná se o nic tragického. Kvalita tisku barevných fotografií je pak z celého tria nejlepší a výsledky jsou v drtivé většině případů lepší, než co dostanete při vyvolání ve fotolabu.

HP OfficeJet Pro 7740: Povedená a stylová multifunkce nejenom do domácnosti

HP OfficeJet Pro 7740 je opravdu povedená multifunkční tiskárna, která zastane práci jak v domácnosti, tak v menší kanceláři. K jejím silným stránkám patří rychlý tisk, velmi dobrá konektivní i funkční výbava, podpora formátu A3 a také nadprůměrná kvalita tisku. Zmínit bychom měli i povedený design a jednoduchý ovládací panel. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byly by to ne úplně kompaktní rozměry a také vyšší náklady na jeden výtisk. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 5600 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet Pro 7740: Povedená a stylová multifunkce nejenom do domácnosti


počet příspěvků: 1

Lenka Vérostová

12.03.2017 v 12:25

Dobrý den, děkuji za přínosnou recenzi, o koupi tiskárny uvažujeme. Prvořadé je pro mne skenování - můžu se zeptat, jak je na tom HPčko v tomto ohledu? Běžně skenuji A3 kresby v rozlišení 600 DPI. Skenuje plynule, neseká se, nevbytváří pruhy, případně neskenuje nadvakrát? předem děkuji za Vaši odpověď, s pozdravem, Vérostová

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.