HP


Přeposlat HP OfficeJet 200: Kompaktní mobilní tiskárna i pro náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet 200: Kompaktní mobilní tiskárna i pro náročné

21.09.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ve světě mobilních fototiskáren existují prakticky pouze inkoustové modely, protože jenom tato technologie zvládne nabídnout odpovídající kvalitu v kompaktním těle. Dnes se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu HP OfficeJet 200, která vyniká hlavně rychlostí tisku a příjemnými rozměry.

HP OfficeJet 200: Kompaktní mobilní tiskárna i pro náročné

Jedná se o typickou mobilní fototiskárnu, která je postavena na inkoustové technologii a tento model potěší už na první pohled, a to kompaktními rozměry. Ty čítají 364 x 186 x 69 mm a hmotnost se zastavila hodnotě 2.1 kg (2.2 kg s baterií), takže s manipulací nebo nalezením vhodného místa nebude vůbec žádný problém. Jedná se pochopitelně o jednoúčelovou tiskárnu, takže zvládá pouze tisk a tisknout lze z různých zdrojů. Klasický tisk z počítače ani nemusíme příliš rozebírat a můžete se rovnou vrhnout na mobilní tisk, což je u této tiskárny alfa a omega. Tento model je vybavený technologií WiFi Direct, která zprostředkovává přímou komunikaci se smartphonem nebo tabletem a naprosto bezproblémově lze tisknout z mobilních operačních systémů iOS a Android. HP OfficeJet 200 disponuje certifikací Mopria a samozřejmě podporuje i AirPrint a službu HP ePrint. V oblasti mobilního tisku tedy je z čeho vybírat, tiskárna zvládá všechny dnešní standardy a je vybavena i technologií PictBridge, která umožňuje přímý tisk fotografií z fotoaparátu.

HP OfficeJet 200: Kompaktní mobilní tiskárna i pro náročné

Pochválit musíme i poměrně jednoduchý, avšak elegantní design a opravdu povedený ovládací panel. Ten se skládá z dvoupalcového displeje, který je obklopený funkčními tlačítky a nezbytnými informačními diodami. Uživatelské rozhraní je jednoduché, intuitivní a s nastavením a ovládáním tedy nejsou žádné větší problémy. Standardní vstupní zásobník umístěný v zadní straně šasi zvládne pojmout až 50 listů papíru, což se dá zařadit do nadprůměru a potěší i vysoká měsíční výtěžnost čítající až 500 výtisků. Výrobcem doporučená měsíční výtěžnost je 100 až 300 výtisků. Ve standardní výbavě schází automatický duplexer pro oboustranný tisk, ale manuální duplexer zde je a tato funkce se ovládá přímo prostřednictvím uživatelského rozhraní tiskárny. Standardní konektivní výbava obsahuje klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač a to víceméně úplně stačí. Spolu s tiskárnou dostanete i CD s ovladači, ale pravděpodobně ho vůbec nebudete potřebovat, protože po připojení k počítači vás systém odkáže přímo na web výrobce.

HP OfficeJet 200: Kompaktní mobilní tiskárna i pro náročné

Z něho si lze stáhnout nejaktuálnější ovladače a je to určitě lepší řešení, než instalovat něco z přiloženého CDčka. Ještě bychom měli zmínit, že USB kabel bohužel není součástí balení, takže pokud budete chtít využít tento typ připojení, budete si ho muset koupit samostatně. Kromě výše uvedených mobilních operačních systémů (iOS a Android) podporuje tento model také klasické Windows (XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), Mac OS X a dokonce i Linux. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a určitě se řadí na vrchol této kategorie tiskáren. Při kombinovaném tisku (PDF, PowerPoint, Word a Excel) dosahoval tento model průměrné rychlosti 4.2 stránky za minutu (ppm), což není vůbec špatné. Při tisku samostatného textu z Wordu zvládala tiskárna pracovat rychlostí 9.5 ppm a první stránka z ní vyšla za 11 sekund. U tohoto modelu se ale předpokládá častější tisk fotografií a právě v této disciplíně HP OfficeJet 200 vyniká nejvíce. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 42 sekund, tedy podstatně dříve, než u hlavních konkurentů.

HP OfficeJet 200: Kompaktní mobilní tiskárna i pro náročné

Tento model je také výrazně rychlejší, než jeho níže postavený sourozence OfficeJet 100 a prakticky stejně rychlý, jako dražší model OfficeJet 250 (ten zvládá tisknout fotografie průměrnou rychlostí 40 sekund). Určitě potěší fakt, že při tisku na baterii není rychlost nijak horší, než při tisku se zapojeným napájecím kabelem a rozdíly jsou opravdu minimální. Kvalita tisku je v celkovém pohledu nadprůměrná s tím, nejlépe je na tom tisk barevných fotografií, nicméně to se tak nějak očekává. Kvalita tisku textu je dostatečná i pro nějakou tu základní vnitropodnikovou publikaci a jednotlivá písmenka jsou dobře čitelná i při použití menšího fontu. Až při opravdu malém fontu se čitelnost zhoršuje. Kvalita tisku grafiky je taktéž více než slušná a tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami. U fotografií dostane stejné nebo nepatrně lepší výsledky, než při vyvolání ve fotolabu a kromě dobrého barevného podání si tiskárna zaslouží pochvalu i za vysokou úroveň detailů.

HP OfficeJet 200: Kompaktní mobilní tiskárna i pro náročné

HP OfficeJet 200 je opravdu povedená mobilní inkoustová tiskárna, která vyniká hned v několika ohledech. Určitě ji můžeme pochválit za kompaktní rozměry, jednoduchý a intuitivní ovládací panel a dobrou rychlost tisku jak fotografií, tak textu. Potěší i dobrá vstupní kapacita a nadprůměrná kvalita tisku, z čehož vynikají hlavně barevné fotografie.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet 200: Kompaktní mobilní tiskárna i pro náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.