Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-6530: Multifunkční tiskárna s dobrou výbavou a NFC čipem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-6530: Multifunkční tiskárna s dobrou výbavou a NFC čipem

20.07.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na klasickou inkoustovou multifunkci od společnosti Epson, a to na model s označením WorkForce Pro WF-6530. Tato tiskárna se vyznačuje hlavně kombinací rychlého tisku, slušné výbavy a rozsáhlé funkčnosti.

Epson WorkForce Pro WF-6530: Multifunkční tiskárna s dobrou výbavou a NFC čipem

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu a výrobce ji profiluje jako stroj určený do menších a středních kanceláří. Kromě klasického tisku umí tento model kopírovat, skenovat a neschází ani pro kancelář důležitá jednotka faxu. V oblasti funkčnosti si není moc na co stěžovat a kromě možnosti používat tiskárnu jako samostatnou kopírku a fax neschází ani v dnešní době poměrně rozšířená podpora mobilního tisku a tisku z online datových úložišť, neboli cloudů. O přímou komunikaci s mobilním telefonem / tabletem se stará rozhraní WiFi Direct a spárování ještě usnadní přítomný čip NFC. Pokud tedy máte přístroj s touto technologií, spárování s tiskárnou bude ještě jednodušší (oblast s čipem NFC se nachází nalevo od ovládacího panelu). Tiskárna dále podporuje aplikace Epson iPrint, Google Cloud Print, Epson Email Print a Epson Remote Print. Poslední dvě jmenované vám umožní automaticky vytisknout dokument, který pošlete na emailovou adresu přidělenou tiskárně.

Epson WorkForce Pro WF-6530: Multifunkční tiskárna s dobrou výbavou a NFC čipem

Tuto adresu si zvolíte v průběhu procesu prvotního nastavení a je možné ji kdykoliv změnit přesně podle sebe. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím ovládacího panelu složeného z barevného dotykového displeje o úhlopříčce 4.3 palce, alfanumerické klávesnice a klasických funkčních tlačítek. Pod tímto panelem pak najdeme USB port, z něhož lze prostřednictvím USB flash disku tisknout nebo do něj skenovat. Epson WorkForce Pro WF-6530 je poměrně objemná tiskárna a její kompletní rozměry jsou 756.9 x 541 x 515.6 mm, takže sdílet s ní pracovní stůl nepřichází v úvahu a bude nutné vyčlenit jí samostatný prostor. Hmotnost se vyšplhala na takřka 31 kg, takže jednoduchá není ani manipulace a bude nutné si k sobě při přenášení někoho přizvat na pomoc. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník schopný pojmout 580 listů papíru (500 pojme hlavní a zbytek víceúčelový zásobník) a další rozšíření bohužel není možné, takže tato základní kapacita je zároveň i konečná. Pokud potřebujete vyšší kapacitu, můžete sáhnout po modelu WF-6590, u kterého jdou přikoupit další dva zásobníky s kapacitou 500 listů každý.

Epson WorkForce Pro WF-6530: Multifunkční tiskárna s dobrou výbavou a NFC čipem

Vraťme se ale k verzi WF-6530 a další výbavě, která zahrnuje automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a všechny nezbytné porty a komunikační kanály (Ethernet, USB, WiFi, WiFi Direct, NFC). Konektivní výbava je tak velmi dobrá a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 50 000 výtisků (výrobcem doporučená výtěžnost je 4000 výtisků). Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje jak klasické ,,domácí“ Windows (XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), tak varianty Server (2003, 2008 a 2012). Na své si pak přijdou i uživatelé operačního systému Mac OS X od Applu, přičemž tiskárna si poradí s verzemi 10.5.8 - 10.10.x. Součástí balení je samozřejmě přiložené CD s ovladači, nicméně z důvodu aktuálnosti je lepší si je stáhnout přímo z webu výrobce. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která patří k hlavním přednostem Epsonu WF-6530 a celkově se dá tato tiskárna zařadit ve své třídě k těm rychlejším. Při kombinovaném tisku se jeho rychlost pohybovala okolo 11.4 stránky za minutu (ppm), což není vůbec špatné a bude to bez jakýchkoliv problémů postačovat i ve vytížené kanceláři.

Epson WorkForce Pro WF-6530: Multifunkční tiskárna s dobrou výbavou a NFC čipem

Kvalita tisku je veskrze průměrná s tím, že grafika patří do lehčího podprůměru, ale pořád je poměrně dobře použitelná. Tisk textu je dobrý a jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu. Jejich čitelnost klesá až u opravdu malého fontu, což je ale u většiny tiskáren zcela běžné. Tisk grafiky je pak lehce podprůměrný a výsledky určitě nejsou ideální pro nějaké náročné prezentace, nicméně pro méně náročné vnitropodnikové úkoly to bude stačit. Tiskárna měla občasné problémy s tenkými barevnými linkami a ideální nebylo ani zobrazení barev na jednolitém pozadí, které bylo nerovnoměrné. Kvalita tisku fotografií je pak solidní a víceméně odpovídá tomu, co většinou dostanete při vyvolání ve fotolabech. Podání barev je slušné a míra detailů také. Provozní náklady bohužel nejsou úplně nejnižší a v této třídě tiskáren není problém najít i úspornější (například již zmíněný model WF-6590).

Epson WorkForce Pro WF-6530: Multifunkční tiskárna s dobrou výbavou a NFC čipem

Epson WorkForce Pro WF-6530 je solidní tiskárna, která nabídne mix dobré výbavy, nadprůměrné funkčnosti a rychlého tisku. K těmto vlastnostem pak přidává slušnou kvalitu tisku textu a povedený ovládací panel s alfanumerickou klávesnicí. Mezi její nevýhody se řadí hlavně nemožnost rozšířit vstupní kapacitu, trochu vyšší provozní náklady a v neposlední řadě také ne úplně ideální kvalitu tisku grafiky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-6530: Multifunkční tiskárna s dobrou výbavou a NFC čipem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.