Přeposlat Brother MFC-J985DW XL: Premiant v oblasti provozních nákladů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J985DW XL: Premiant v oblasti provozních nákladů

06.07.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte inkoustovou multifunkční tiskárnu, která vyniká vyloženě co nejnižšími provozními náklady, máme pro vás tip. Tiskárna MFC-J985DW XL od společnosti Brother je zaměřená přesně na tuto vlastnost a nabídne i jiné, povedené funkce.

Brother MFC-J985DW XL: Premiant v oblasti provozních nákladů

Jedná se druhý model z řady ,,INKvestment“, což značí tiskárny využívající speciální náplně určené pro vysoký objem tisku. Model MFC-J985DW XL je sice dražší, než standardní verze MFC-J985DW, ale zase dostanete navíc tři sety těchto náplní (standardní verze má v základním balení náplň pouze jednu). Jak jsme se již zmínili, jedná se o inkoustovou barevnou multifunkční tiskárnu a budoucímu majiteli nabídne jak tisk, tak kopírování, skenování a neschází ani jednotka faxu. Je to tedy model schopný zastat hodně práce v kanceláři i v domácnosti, přičemž nízké provozní náklady a vysokou výdrž náplní ocení určitě v obou těchto prostředích.  Kromě klasického tisku z PC umí Brother MFC-J985DW XL pracovat na síti, zvládne fungovat jako samostatná kopírka a fax a neschází ani dnes hojně protěžovaný mobilní tisk a tisk z datových úložišť. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, které se stará o přímou komunikaci mezi tiskárnou a smartphonem / tabletem a toto spojení lze navázat také pomocí čipu NFC. Pokud máte telefon vybavený touto technologií, stačí se s ním dotknout na vyznačeném místě na těle tiskárny (na levé straně předního panelu) a technologie NFC se postará o spárování.

Brother MFC-J985DW XL: Premiant v oblasti provozních nákladů

Zmínili jsme také možnost tisku z online datových úložišť a tiskárna umí komunikovat s většinou běžně používaných cloudů a úložišť fotografií (Picasa, Flickr, Google Drive, Evernote, Dropbox, Box, OneDrive a OneNote). Za zmínku stojí také praktická funkce umožňující posílat naskenované dokumenty přímo na výše zmíněné stránky a tiskárna umí komunikovat a pracovat jak s USB flash diskem, tak s paměťovou kartou. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 420 x 341 x 227 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 8.3 kg, takže to není nijak přerostlý přístroj a najít vhodné místo určitě nebude problém, nemluvě o docela jednoduché manipulaci i pro jednoho člověka. Ovládací panel na přední straně je kompletně dotykový a klasické, hardwarové tlačítko je vlastně pouze to vypínací. Barevný displej má úhlopříčku 2.7 palce a po jeho pravici najdeme tři senzorová tlačítka (zpět, domů a zrušit). Ovládání není nijak obtížné a uživatelské rozhraní je vyvedeno vcelku intuitivně, takže přejde rychle do krve a v tomto ohledu nejsou vůbec žádné problémy.

Brother MFC-J985DW XL: Premiant v oblasti provozních nákladů

V základní výbavě dostane majitel vstupní zásobník schopný pojmout maximálně 100 listů papíru nebo 20 listů fotopapíru o rozměru 4 x 6 palce a neschází ani víceúčelový podavač na jeden list. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 2500 výtisků a součástí standardní výbavy je i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava je perfektní a zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač s technologií WiFi Direct, port Ethernet a již zmíněný čip NFC. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché, nekomplikované a po nalezení vhodného místa a instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně je možné stáhnout si je také z webu výrobce, což doporučujeme hlavně z důvodu aktuálnosti. Hlavní zbraní tohoto modelu jsou nízké provozní náklady dané náplněmi s vysokou kapacitou. Podobný systém nabízí u několika svých modelů také konkurenční společnosti Epson a HP, nicméně Brother to má ošetřeno nejlépe a provozní náklady jsou nejnižší právě u Brotheru.

Brother MFC-J985DW XL: Premiant v oblasti provozních nákladů

Rychlost tisku není zrovna nejlepší a za nízkými provozními náklady trochu zaostává, protože spadá maximálně do průměru. Při kombinovaném tisku zvládla tato tiskárna pracovat rychlostí okolo 4.6 stránky za minutu (ppm), což vskutku není žádná sláva, ale žít se s tím určitě dá. V této kategorii tiskáren není problém najít model schopný tisknout rychlostí přesahující 10 ppm. Kvalita tisku je veskrze průměrná s tím, že tisk textu a grafiky je lehce pod průměrem a barevné fotografie zase nad ním. Text je poměrně dobře čitelný, a pokud nebudete vyžadovat vyloženě malý font, všechno bude v pořádku. S malým fontem ale čitelnost jednotlivých písmen poměrně rychle klesá. Kvalita tisku grafiky je dostatečná pro domácí i některé vnitropodnikové účely, ale na nějaké formální záležitosti už to úplně ideální není. Rozdíly mezi podobnými odstíny zvládala tiskárna odlišit dobře, ale tenké barevné linky byly trochu problém a byly většinou stěží viditelné. Kvalita tisku fotografií je lehce nadprůměrná a výsledné výtisky nabídnou dobré podání barev, vysokou míru detailů i dobrou ostrost.

Brother MFC-J985DW XL: Premiant v oblasti provozních nákladů

Brother MFC-J985DW XL je povedená inkoustová tiskárna, která boduje hlavně nízkými provozními náklady. Ty jsou v této třídě suverénně nejnižší, takže pokud vám jde vyloženě o tuto vlastnost, jste na správné adrese. Nejsou to ale pouze nízké provozní náklady, tato tiskárna potěší i rozsáhlou funkčností, dobrou konektivitou a kvalitními fotografiemi. Pokud bychom jí chtěli něco vytknout, byla by to ne úplně ideální rychlost tisku a kvalita tisku textu a grafiky pohybující se lehce pod průměrem.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J985DW XL: Premiant v oblasti provozních nákladů


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.