HP


Přeposlat HP LaserJet Enterprise MFP M527dn: Laserová multifunkce s vysokou výtěžností

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise MFP M527dn: Laserová multifunkce s vysokou výtěžností

08.06.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna LaserJet Enterprise MFP M527dn od společnosti HP cílí na ty nejnáročnější zákazníky, kteří vyžadují hlavně vysokou kapacitu a výtěžnost. Ani tomuto modelu se ale samozřejmě nevyhnulo několik nedostatků, tak se na něj pojďme podívat trochu podrobněji.

HP LaserJet Enterprise MFP M527dn: Laserová multifunkce s vysokou výtěžností

Jedná se o černobílou multifunkční tiskárnu, kterou výrobce míří hlavně do kanceláří a na náročné pracovní skupiny. Kromě tisku zvládá tento model ještě skenovat a kopírovat, přičemž jednotka faxu schází a jedná se o jeden z jeho hlavních nedostatků. Jednotka faxu je totiž k dispozici pouze za příplatek, což je u takto koncipované tiskárny poněkud zvláštní, protože takřka profesionální kancelářské přístroje jsou většinou vybaveny faxem již v základu. Mimo absenci faxu je ale funkčnost tohoto modelu dobrá a umí fungovat jako samostatná kopírka, zvládne skenovat do složky na síti, přímo do e-mailu a nechybí ani možnost skenování do USB flash disku. Z tohoto média pak tiskárna zvládne pochopitelně také tisknout. Samozřejmě neschází ani podpora mobilního tisku, přičemž tento model disponuje certifikací Mopria a podporuje jak Apple AirPrint, tak HP ePrint. V této třídě se jedná o spíše kompaktnější tiskárnu, nicméně i tak jsou její rozměry poměrně velké a sdílet s ní pracovní stůl je prakticky nemožné.

HP LaserJet Enterprise MFP M527dn: Laserová multifunkce do kanceláře

Budete pro ni zkrátka muset najít samostatné místo, buď klasický stůl, nebo nějakou lavici. Kompletní rozměry tohoto modelu čítají 497 x 496 x 482 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 21.9 kg, takže při manipulaci bude nutné si k sobě přizvat někoho na pomoc. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 8 palců, který je uložený na horní straně a který supluje klasický ovládací panel. Je to vlastně jakýsi tablet a styl ovládání je vcelku intuitivní, takže přejde rychle do krve a zvyknout si na uživatelské rozhraní není žádný velký problém. Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je štědrá vstupní kapacita už v základní výbavě, která čítá 650 listů rozdělených mezi hlavní (550 listů) a víceúčelový zásobník (100 listů). To ale samozřejmě konečná kapacita není a za příplatek si je možné pořídit další tři zásobníky, každý s kapacitou 550 listů papíru. Maximální použitelný objem papíru se tak může vyšplhat až na 2300 listů a to by mělo stačit i velmi náročným zákazníkům.

HP LaserJet Enterprise MFP M527dn: Laserová multifunkce do kanceláře

Maximální měsíční výtěžnost je štědrých 150 000 výtisků a výrobcem doporučené měsíční vytížení čítá 7500 výtisků, což je v této třídě víceméně standardní. Konektivní výbava obsahuje klasický USB port (ve dvou kusech) a rozhraní Ethernet, přičemž vestavěný WiFi přijímač ve standardu chybí. Co ale neschází, je automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, bez kterého to v této třídě samozřejmě nejde. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a nijak zásadně se neliší od podobných tiskáren této třídy. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje většinu klasických verzí Windows (Vista, 7, 8/8.1 a 10), Mac OS X od Applu (10.11, 10.10, 10.9, 10.8, 10.7), Linux a neschází ani podpora systému UNIX. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale je možné stáhnout je i z webu výrobce, což je pochopitelně lepší řešení, protože takto stažené ovladače budou vždy aktuální. Ovladače obsahují PCL 6, PCL 5 a PostScript emulaci. Rychlost tisku je velmi dobrá, ale není nijak zvlášť překvapující a celkově se pohybuje v lehčím nadprůměru.

HP LaserJet Enterprise MFP M527dn: Laserová multifunkce do kanceláře

Výrobce uvádí nejvyšší rychlost okolo 43 stránek za minutu (ppm), ale takové rychlosti se dočkáte pouze při tisku samostatného tisku s minimálními nebo žádnými úpravami. Při kombinovaném tisku (text, grafika, fotografie) zvládla tiskárna pracovat průměrnou rychlostí 14.8 ppm, což je sice velmi slušné, ale na trhu najdeme i rychlejší modely. Na druhou stranu, není problém najít ani výrazně pomalejší konkurenty a například OKI MB562w tiskne průměrnou rychlostí 8.4 ppm. Kvalita tisku je pro tuto třídu typická a nejlepší je tak text, který je krásně ostrý a perfektně čitelný takřka za jakýchkoliv podmínek. Čitelnost se zhoršuje až při použití opravdu malého fontu a výsledky by tak měly být dostatečné i pro náročné uživatele. Grafika je lehce nadprůměrná, v něčem výsledky vynikaly a v něčem zase lehce zaostávaly. Pochválit musíme velmi dobrý tisk tenkých linek, ale mírné problémy nastaly při zobrazování podobných odstínů, které tiskárna neumí pokaždé úplně ideálně rozlišit. Kvalita tisku fotografií je víceméně standardní a hodí se pro tisk menších fotografií z webu, ale to je v této třídě typické a určitě to nelze brát jako nějaký velký nedostatek.

HP LaserJet Enterprise MFP M527dn: Laserová multifunkce do kanceláře

HP LaserJet Enterprise MFP M527dn je velmi dobrá laserová tiskárna vyšší třídy, která vyniká hlavně v oblasti kapacity a vysoké výtěžnosti. Pochválit musíme i povedený ovládací panel a solidní rychlost tisku, která spadá do lehčího nadprůměru. Pokud bychom chtěli této tiskárně něco vytknout, byla by to absence jednotky faxu a vestavěného WiFi přijímače ve standardní výbavě. Cena také není nejnižší a HP LaserJet Enterprise MFP M527dn stojí na našem trhu okolo 41 000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Enterprise MFP M527dn: Laserová multifunkce s vysokou výtěžností


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.