Přeposlat Brother HL-L5200DW: Rychlá, kompaktní a úsporná monochromatická tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L5200DW: Rychlá, kompaktní a úsporná monochromatická tiskárna

18.05.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Brother HL-L5200DW je další z řady monochromatických laserových tiskáren, které jsou určeny hlavně pro použití v kancelářském prostředí. Tento model se vyznačuje převážně kombinací rychlého a kvalitního tisku spolu s nízkými provozními náklady.

Brother HL-L5200DW: Rychlá, kompaktní a úsporná monochromatická tiskárna

Jedná se o klasickou laserovou jednoúčelovou tiskárnu, takže zvládá pouze tisknout a tomuto úkonu je podřízeno vše. Samozřejmě to není jenom o klasickém tisku z počítače, tiskárna zvládá také mobilní tisk a umí tisknout dokonce i z online datového úložiště, neboli cloudu. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím technologie WiFi Direct, takže tiskárna komunikuje přímo se smartphonem / tabletem a lze používat přístroje s operačními systémy iOS nebo Android. Tiskárna má tedy AirPrint a Mopria certifikaci, dále umí pracovat s aplikací iPrint&Scan od Brotheru a nechybí ani podpora Cortado Workplace a podpora tisku z Google Cloud Print. V tomto ohledu si tedy není na co stěžovat a výhrady nemáme ani k venkovním rozměrům. Ty čítají vcelku příjemných 388.6 x 373.3 x 254 mm, takže nalezení vhodného místa v kanceláři není nikterak obtížné a není žádný problém s tiskárnou sdílet pracovní stůl, protože na něm moc místa nezabere. Hmotnost se zastavila na hodnotě 10.6 kg a manipulace je tak pohodlná i pro jednoho člověka.

Brother HL-L5200DW: Rychlá, kompaktní a úsporná monochromatická tiskárna

Ovládání probíhá prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu s jednořádkovým displejem, takže v ohledu ovládání a nastavení je všechno přímočaré a nekomplikované. Styl ovládání přejde velmi rychle do krve, protože je opravdu intuitivní. Nyní se můžeme přesunout k základní výbavě, která není vůbec špatná, a ve standardu dostanete vstupní zásobník na nadprůměrných 300 listů papíru. Tato kapacita je rozdělena mezi hlavní (250 listů) a víceúčelový zásobník (zbylých 50 listů) a kapacitu je možné ještě dál rozšířit. Kromě dalšího zásobníku schopného pojmout 250 listů papíru je možné přikoupit si ještě větší zásobníky s kapacitou 520 listů (maximálně ve dvou kusech), takže celkově zvládne tato tiskárna pojmout až 1340 listů papíru. To by mělo bez problémů stačit i ve velmi vytížené kanceláři a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 50000 výtisků (doporučovaná výtěžnost je 3500 stránek). Vestavěný automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve standardní výbavě pochopitelně neschází a ochuzena nebyla ani konektivita.

Brother HL-L5200DW: Rychlá, kompaktní a úsporná monochromatická tiskárna

Kromě klasického USB portu najdeme na těle této tiskárna jak rozhraní Ethernet, tak vestavěný WiFi přijímač pro bezdrátové připojení. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a po nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže a prvním nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje operační systémy Windows, Mac OS od Applu a ochuzeni nebudou ani uživatelé Linuxu a jeho distribucí. Ovladače dostanete na přiloženém CD v balení, nicméně samozřejmě je možné stáhnout si je také přímo z webu výrobce, což je určitě lepší řešení a doporučujeme ho spíše, než instalaci z CD. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je bezesporu vysoká rychlost tisku, přičemž výrobce uvádí maximální rychlost čítající 42 stránek za minutu (ppm). Tohoto výsledku se ale dočkáte pouze při základním tisku textu s minimálními nebo žádnými úpravami a při kombinovaném tisku (text, grafika) je výsledná rychlost samozřejmě nižší. Výsledných 15.3 ppm je ale pořád výborný výsledek patřící v této třídě k tomu nejlepšímu.

Brother HL-L5200DW: Rychlá, kompaktní a úsporná monochromatická tiskárna

Jen pro srovnání, výše postavený model Brother HL-L6200DW má uváděnou nejvyšší rychlost tisku 48 ppm, ale při kombinovaném tisku je ve finále o něco pomalejší a dosahuje rychlosti 12.7 ppm. V oblasti kvality tisku vyniká hlavně tisk textu, což je dobře, protože právě to je u takto zaměřené tiskárny nejdůležitější. Ocenili jsme hlavně velmi dobrou čitelnost i při použití menšího fontu, přičemž čitelnost se zhoršuje až s opravdu malými písmeny na hraně použitelnosti. V oblasti tisku grafiky už ale výsledky tak dobré nejsou a jedná se o jediný vážnější nedostatek této jinak velmi povedené tiskárny. S vykreslením tenkých linek žádné větší problémy nejsou, ale přechody mezi jednotlivými odstíny nejsou úplně ideální a to celkový dojem trochu kazí. Tiskárna moc nepřesvědčila ani tiskem tmavých písmen na ještě o něco tmavším pozadí, a i když jsou výsledky samozřejmě použitelné pro jakékoliv vnitropodnikové účely, při tisku prezentací například z PowerPointu bude lepší si výsledky nejdřív pořádně prohlédnout a zkontrolovat. Kvalita tisku fotografií je pro tuto třídu tiskáren víceméně standardní a v ničem moc nepřekvapí.

Brother HL-L5200DW: Rychlá, kompaktní a úsporná monochromatická tiskárna

Brother HL-L5200DW je povedená laserová tiskárna určená hlavně do vytížené kanceláře nebo náročnější pracovní skupiny. Tento model vyniká nadprůměrnou rychlostí tisku, dobrou kvalitou tisku textu, nízkými provozními náklady a v neposlední řadě i dobrou výbavou. To všechno je navíc zabaleno do relativně kompaktního kabátku, což je také příjemné plus. Jediný závažnější nedostatek tohoto modelu je v horší kvalitě tisku grafiky, kdy má tiskárna problémy hlavně v přechodu mezi jednotlivými odstíny.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L5200DW: Rychlá, kompaktní a úsporná monochromatická tiskárna


počet příspěvků: 1

RadekMalir

24.05.2016 v 17:12

Tiskárnu mám doma, zatím naprostá spokojenost. vybíral jsem hlavně tiskárnu, která má i kompatibilní tonery. Za mě mohu doporučit obchod s tonery Epson za rozumnou cenu http://www.kvalitni-tonery.cz/kompatibilni-cartridge-epson

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.