Přeposlat Lexmark CS720de: Neúnavný pracant pro náročné uživatele

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark CS720de: Neúnavný pracant pro náročné uživatele

27.04.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Lexmark CS720de je barevná laserová tiskárna určená převážně pro použití ve středních nebo větších pracovních skupinách či kancelářích a přesně tomuto zaměření odpovídají i její schopnosti. Nabídne dobrou kapacitu, solidní rychlost tisku a celkově snese tento model opravdu hodně vysokou zátěž.

Lexmark CS720de: Neúnavný pracant pro náročné uživatele

Pokud hledáte laserovou tiskárnu, která tiskne barevně a zvládá opravdu pořádné zatížení, je tento nový model od firmy Lexmark velmi zajímavou volbou. Hned na první pohled tiskárna zaujme vskutku robustním tělem, které měří 417 x 475 x 499 mm a v podobném duchu se nese i hmotnost. Ta se zastavila na hodnotě 36.3 kg a jedná se tedy o pořádný kus hardwaru, takže není manipulace vůbec jednoduchá a bude nutné si k sobě při přenášení někoho pozvat (klidně i další dvě osoby). Nalezení vhodného místa také není zrovna hračka, protože vzhledem k rozměrům určitě nebude možné sdílet s tiskárnou pracovní stůl a je tak nezbytně nutné mít pro ni vyhrazený samostatný stůl nebo nějakou lavici. Kancelářské tiskárny zaměřené na co nejvyšší vytížení ale zkrátka bývají rozměrné a Lexmarku CS720de tedy není v tomto ohledu co vytýkat. Tiskárna používá systém čtyř tonerů (černá, purpurová, azurová a žlutá) a v základu zvládnou náplně až 3000 výtisků (lze dokoupit i větší s kapacitou 7 nebo 20 tisíc výtisků). Velkou pochvalu si zaslouží ovládací panel skládající se ze 4.3 palcového barevného dotykového displeje a vedle něj usazené numerické klávesnice a ostatních funkčních tlačítek.

Lexmark CS720de: Neúnavný pracant pro náročné uživatele

V základním rozpoložení se na displeji nachází sedm tlačítek (Held Jobs, Status/Supplies, Job Queue, Settings, USB Drive, Eco-Settings a Forms and Favorites), nicméně tiskárna podporuje různé aplikace a je tak možné si ji přizpůsobit přesně potřebám pracovní skupiny, které bude sloužit. Na pravé straně od ovládacího panelu pak sedí dobře přístupný USB port. Samotné ovládání tiskárny je docela jednoduché, protože uživatelské rozhraní je graficky povedené a pohodlnému ovládání napomáhá i citlivý dotykový displej, který zvládne reagovat nejenom na prst, ale i například na nehty nebo tužku. Srdcem této tiskárny je čtyřjádrový procesor pracující na taktu 1.2 GHz a společnost mu dělá operační paměť o kapacitě 1 GB, která jde rozšířit až na maximální 3 GB. Výkonný procesor a vysoká operační paměť by měly pomoct při zpracovávání náročných a velkých grafických souborů. V základní výbavě dostane majitel vstupní zásobník na 550 listů papíru a univerzální podavač na dalších 100 listů, takže celkově 650 listů papíru. To ale pochopitelně není konečná, protože s tím by si žádná tiskárna mířící do kanceláře nevystačila a možnosti dalšího rozšíření tedy nechybí.

Lexmark CS720de: Neúnavný pracant pro náročné uživatele

Tiskárna zvládne další tři zásobníky, každý o kapacitě 550 listů a maximální kapacita tohoto modelu tak může být až 2300 listů papíru, což by mělo bez větších problémů stačit i ve velmi vytížených kancelářích. To samé se dá říct také o maximální měsíční výtěžnosti čítající až 120000 výtisků s tím, že výrobcem doporučený měsíční objem tisku je 1500 až 15000 stránek. Základní výbava nepostrádá automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu zastřešuje Gigabit Ethernet (10/100/1000) a tři USB porty 2.0 (jeden je typu B a zbývající dva typu A). V extra výbavě je pak k dispozici i interní karta MarkNet N8360 802.11b/g/n pro bezdrátovou komunikaci. Ještě bychom měli zmínit, že tiskárna podporuje sítové protokoly TCP/IP IPv4, AppleTalk, TCP/IP IPv6, TCP a UDP. Podpora operačních systému je nebývale rozsáhlá a tato tiskárna zvládá komunikovat snad se všemi myslitelnými operačními systémy současnosti. Kompletní seznam najdete na oficiálním webu výrobce a mimo těch hlavních OS zmíníme podporu systémů Novell, Linux a UNIX.

Lexmark CS720de: Neúnavný pracant pro náročné uživatele

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je vcelku slušná a Lexmark si určitě v tomto ohledu ostudu neudělal. Při kombinaci se rychlost pohybovala okolo 8.7 stránky za minutu (ppm) při oboustranném a 10.2 ppm při klasickém tisku na jednu stránku, což je v této kategorii lehký nadprůměr. Kvalita tisku je mírně rozporuplná, a zatímco například text mohl být o trochu lepší, kvalita tisku barevných fotografií je výborná a patří v této kategorii k tomu nejlepšímu. I když není tisk textu mezi kancelářskými laserovými tiskárnami na úplné špičce, výsledky jsou pořád bez jakýchkoliv problémů použitelné i pro náročnější úkony a nemusíte se bát ani různých publikací pro zákazníky. U grafiky jsme ocenili hlavně vskutku dobré podání barev a tiskárna si velmi dobře poradila i s přechodem mezi jednotlivými odstíny. Mírné problémy se občas vyskytly v oblasti tenkých barevných linek, ale nebylo to nic závažného. Kvalita tisku barevných fotografií je pak až překvapivě dobrá a výsledky spadají v této kategorii určitě na špičku, a to jak v podání barev, tak ve vysoké úrovni detailů. Výsledky většinou plus mínus odpovídají tomu, co byste dostali při vyvolání ve fotolabu.

Lexmark CS720de: Neúnavný pracant pro náročné uživatele

Lexmark CS720de je povedená kancelářská tiskárna, která boduje hned v několika oblastech a moc negativních vlastností nemá. Vypíchnout musíme hlavně dobrou kapacitu s rozsáhlými možnostmi rozšíření a celkově vysokou výtěžnost, takže je to stroj jako stvořený do opravdu náročných pracovních skupin. Povedl se i ovládací panel s dotykovým displejem. Rychlost tisku je lehce nadprůměrná a v oblasti kvality vynikne hlavně tisk grafiky a fotografií, který je až překvapivě nadprůměrný. Kvalita tisku textu je v této kategorii tiskáren sice maximálně průměrná, ale pořád to stačí i pro náročné úkony a publikace.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark CS720de: Neúnavný pracant pro náročné uživatele


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.