HP


Přeposlat HP PageWide Pro 552dw: Další povedený zástupce řady PageWide

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PageWide Pro 552dw: Další povedený zástupce řady PageWide

20.04.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na jednoúčelovou laserovou tiskárnu od HP s označením PageWide Pro 552dw. Tento model nabídne skvělou kapacitu, dobrou výbavu a v neposlední řadě také rozsáhlé možnosti v oblasti tisku.

HP PageWide Pro 552dw: Další povedený zástupce řady PageWide

Klasické jednoúčelové tiskárny mají své místo hlavně v kancelářích a právě sem tento model míří v první řadě. V oblasti tisku je na tom totiž velmi dobře a kromě klasického tisku z počítače lze samozřejmě využívat i jiné zdroje, jako je například USB flash disk. Tisk z tohoto média je velmi jednoduchý a probíhá prostřednictvím dotykového displeje, který supluje ovládací panel. To ale není jediný použitelný zdroj k tisku a tiskárna podporuje také mobilní tisk, a to prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo pomocí technologie WiFi Direct. Ta funguje v případě propojení tiskárny s počítačem přes klasický USB port a jedná se o velmi pohodlné a příjemné řešení. Mobilní tisk ještě zpříjemňuje technologie NFC, která se stará o přímou komunikaci mezi smartphonem nebo tabletem a tiskárnou. Pokud propojíte tiskárnu s počítačem přes WiFi přijímač nebo rozhraní Ethernet, budete muset k mobilnímu tisku využít přístupový bod na síti, ale zase můžete tisknout přímo z online datového úložiště, neboli cloudu. V tomto ohledu se tedy jedná o klasiku a není si moc na co stěžovat, což platí také pro ovládací panel.

HP PageWide Pro 552dw: Další povedený zástupce řady PageWide

Ten je zastoupený velkým barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 4.3 palce, který je doplněný informačními diodami a senzorovými tlačítky. Ovládání prostřednictvím tohoto panelu je příkladně jednoduché, nekomplikované a velmi rychle přejde do krve. Jak už to tak u moderních kancelářských tiskáren bývá, rozměry nejsou zrovna dvakrát příjemné a určitě nebudete chtít s tímto modelem sdílet pracovní stůl (tak velký ho pravděpodobně ani nemáte). Velikost šasi je 530.9 x 419.1 x 406.4 mm, takže bude nutné najít pro něj nějaký samostatný stůl nebo větší lavici. Hmotnost čítá 16.7 kg a úplně jednoduchá tedy není ani manipulace, takže bude nutné si k tomuto úkonu přizvat někoho na pomoc. V oblasti práce s papírem je všechno v nejlepším pořádku a už v základu dostanete hlavní zásobník na 500 listů a víceúčelový zásobník na dalších 50 listů papíru. To ale samozřejmě není konečná a kapacitu lze dál rozšířit, a to o další dva zásobníky schopné pojmout 500 listů papíru každý, takže konečná kapacita může být až 1550 listů. To by mělo stačit i ve velmi vytížené kanceláři a problémy určitě nebudou ani s maximální měsíční výtěžností čítající 80000 výtisků (doporučená výtěžnost je 1 až 6 tisíc stránek za měsíc).

HP PageWide Pro 552dw: Další povedený zástupce řady PageWide

Konektivní výbava obsahuje všechno, co si lze u moderní tiskárny představit a kromě klasického USB portu nebude majitel ochuzený ani o vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet a již zmíněné technologie WiFi Direct a NFC. Přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk pak určitě nikoho nepřekvapí. Uvedení tiskárny do provozu a nastavení na firemní síti je víceméně standardní a nijak se nevymyká z normálu, takže v tomto ohledu by neměly nastat žádné větší komplikace. Co se týče podpory operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí se všemi klasickými Windows (Vista, 7, 8/8.1 a 10), zvládne také Mac OS X a Linux a ovladače dostanete spolu s tiskárnou na přiloženém CD. Jsou ale samozřejmě ke stažení i na oficiálních stránkách výrobce a kvůli co možná nejaktuálnější verzi ovladačů určitě doporučujeme pořídit si je rovnou touto cestou. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a určitě spadá k nadprůměru. Při kombinovaném tisku dosahovala tato tiskárna průměrné rychlosti okolo 10.5 stránky za minutu (ppm) a to se dá označit, nejenom v této kategorii, jako opravdu slušná rychlost.

HP PageWide Pro 552dw: Další povedený zástupce řady PageWide

Výrobce sice uvádí nejvyšší rychlost tisku až 50 ppm, ale toho se dočkáte pouze s minimálním nebo žádným formátováním. Rychlost tisku je tedy výborná a je škoda, že s ním nejde ruku v ruce i jeho kvalita. Ta už tak dobrá bohužel není, ale celkově stačí výsledky prakticky pro jakýkoliv pracovní úkon nebo potřebu. Kvalita tisku textu samozřejmě bez obtíží poráží i ty nejlepší inkoustové tiskárny a jednotlivá písmena jsou hůře čitelná až při použití opravdu malého fontu. Výtisky ale bohužel nebyly příliš odolné, stačí mít trochu vlhké prsty a není problém text rozmazat. Kvalita tisku grafiky je pak podobná, v této kategorii na špičku sice nedosáhne, ale v celkovém pohledu stačí prakticky na cokoliv. Určitě se nebude muset bát tisknout prezentace a jiné materiály pro vážené zákazníky. Tiskárna neměla žádné větší problémy ani s tenkými linkami a nepatrně horší byly pouze větší barevné oblasti. Podobného neduhu se dočkáte také při tisku barevných fotografií a při použití standardního papíru jsou barvy opravdu hodně nevýrazné, až vybledlé. To ale napraví použití fotografického papíru, se kterým jsou výsledky podstatně lepší.

HP PageWide Pro 552dw: Další povedený zástupce řady PageWide

HP PageWide Pro 552dw je výborná kancelářská tiskárna schopná zaujmout místo i ve velmi vytížené kanceláři nebo pracovní skupině. Tento model vyniká hlavně dobrými schopnostmi v oblasti tisku, povedeným ovládacím panelem, skvělou konektivní výbavou a nízkými provozními náklady, což se v pracovní sféře počítá. Hlavní nevýhodu vidíme v ne až tak dobré kvalitě tisku, která je sice pro naprostou většinu pracovních úkonů dostatečná, ale v této kategorii lze určitě čekat i něco víc. Zmínit bychom měli i snadné rozmazání textu při nepatrně vlhkých prstech a horší podání barev při tisku fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP PageWide Pro 552dw: Další povedený zástupce řady PageWide


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.