HP


Přeposlat HP LaserJet Pro MFP M426fdw: Perfektní tiskárna nejenom v poměru cena/výkon

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro MFP M426fdw: Perfektní tiskárna nejenom v poměru cena/výkon

06.04.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes opět zavítáme ke společnosti HP a podíváme se trochu podrobněji na tiskárnu s označením LaserJet Pro MFP M426fdw. Tento model je dostatečně schopný, aby posloužil i vytížené kanceláři a zároveň je vcelku levný, což z něj dělá jednu z nejzajímavějších tiskáren ve své třídě.

HP LaserJet Pro MFP M426fdw: Perfektní tiskárna nejenom v poměru cena/výkon

Tento model spadá do kategorie multifunkčních laserových monochromatických tiskáren a právě kvůli tomu, že tiskne pouze černobíle, se hodí hlavně do kanceláří a tam, kde se tiskne v první řadě hodně textu. Nabídne velmi dobré a vyvážené vlastnosti, přičemž zvládne fungovat jako samostatná kopírka nebo fax a podporuje také nezbytný mobilní tisk. Kromě toho umí také tisknout z a skenovat do USB flash disku, což je docela užitečná a v kancelářích hojně využívaná vlastnost. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti (při propojení přes WiFi nebo Ethernet) nebo pomocí technologie WiFi Direct. Tu můžete využívat při propojení tiskárny s počítačem pomocí klasického USB portu, čímž se bohužel připravíte o tisk z online datového úložiště, neboli cloudu. Co se týče onoho mobilního tisku, tak tento model podporuje například Apple AirPrint, HP ePrint, má certifikaci Mopria a nechybí ani podpora Google Cloud Print 2.0. Majitelé mobilních telefonů a tabletů s technologií NFC určitě ocení přítomnost tohoto čipu, díky kterému je mobilní tisk ještě jednodušší a uživatelsky přívětivější.

HP LaserJet Pro MFP M426fdw: Perfektní tiskárna nejenom v poměru cena/výkon

Stačí se přístrojem dotknout ve vyznačené oblasti a technologie NFC se postará o přímé spojení. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje sedícího na horní straně těla tiskárny, který má úhlopříčku 3 palce a nutno podotknout, že se používá velmi pohodlně. Uživatelské rozhraní je docela příjemné, intuitivní a v tomto ohledu tak nejsou žádné závažnější problémy, protože ovládání přejde do krve poměrně rychle. Kompletní rozměry tiskárny čítají 420 x 390 x 323 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 12.9 kg, tudíž se jedná o v této třídě vcelku kompaktní a lehký kousek, avšak pořád je to docela velký přístroj na sdílení pracovního stolu. Bude tedy nejlepší, když pro tiskárnu najdete samostatný stůl nebo nějakou lavici. V oblasti práce s papírem se jedná o velmi dobrý model a už v základu se lze spolehnout na vstupní zásobník s kapacitou 350 listů papíru (250 listů pojme hlavní a dalších 100 pak víceúčelový zásobník). To ale samozřejmě není konečná a kapacitu lze ještě rozšířit, a to o dalších 550 listů papíru.

HP LaserJet Pro MFP M426fdw: Perfektní tiskárna nejenom v poměru cena/výkon

Ve finále tak může mít tento model kapacitu 900 listů papíru a to by mělo stačit i vytíženějším pracovníkům a skupinám. To samé platí i pro maximální měsíční výtěžnost 80 000 výtisků. Ve standardní výbavě samozřejmě nechybí automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a v oblasti konektivity je tiskárna vybavena USB portem, rozhraním Ethernet a vestavěným WiFi přijímačem. Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížné a víceméně se jedná o standardní proces. Po stránce podpory je na tom tento model velmi dobře a podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů (Windows Vista, 7, 8/8.1 a 10) včetně například Windows Server nebo Linuxu a jeho různých distribucí (např. Debian, RedHat nebo Ubuntu). Ochuzeni pochopitelně nebyli ani uživatelé jablečných produktů a tiskárna podporuje i operační systémy od Applu. Spolu s tiskárnou dostanete ovladače na přiloženém CD, nicméně ty jdou samozřejmě stáhnout i z webu výrobce, což je kvůli jejich aktuálnosti určitě lepší řešení. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která patří k nejlepším vlastnostem této tiskárny a výrobce uvádí, že maximální rychlost tisku může být až 40 stránek za minutu (ppm).

HP LaserJet Pro MFP M426fdw: Perfektní tiskárna nejenom v poměru cena/výkon

Těchto výkonů se ale dočkáte pouze s minimálním nebo žádným formátováním a při kombinovaném tisku dosahoval tento model rychlosti 16.4 ppm. V této cenové relaci jen stěží najdete rychlejší tiskárnu, a pokud tedy potřebujete v první řadě vysokou rychlost tisku, tento model je ideální kandidát ke koupi. Kvalita tisku je pak pro tuto třídu typická, takže výsledky v oblasti textu a grafiky se hodí pro drtivou většinu běžných pracovních úkonů. Kvalita tisku textu patří v kategorii laserových tiskáren sice spíše do spodních příček, ale i tak jsou výsledky solidní a více než dobře použitelné. Při tisku ve velikosti okolo 8 bodů není s čitelností žádný problém a ty nastanou až při opravdu malém fontu o velikosti 5 až 6 bodů. Kvalita tisku grafiky je solidní, a pokud nejste vyloženě pedanti na každou drobnost, určitě budete spokojeni. Výsledky se hodí i pro náročnější pracovní prezentace. Kvalita tisku fotografií je standardní a tiskárna zvládne vytisknout dobře rozpoznatelné fotografie z webu, což je tak všechno, co se v oblasti fotografií po kancelářské tiskárně většinou chce.

HP LaserJet Pro MFP M426fdw: Perfektní tiskárna nejenom v poměru cena/výkon

LaserJet Pro MFP M426fdw je další povedená kancelářská tiskárna od společnosti HP, která potěší hlavně docela příznivou cenou a tím, co za ni dostanete. Je to rychlá, dobře vybavená tiskárna s rozsáhlými funkcemi, která zvládne zastat práci i ve vytížené kanceláři. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byl by to v rámci třídy méně kvalitní tisk textu, ale i tak jsou výsledky naprosto dostatečné i pro náročnější pracovní účely. HP LaserJet Pro MFP M426fdw na našem trhu stojí zhruba 10 999 Kč s daní.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro MFP M426fdw: Perfektní tiskárna nejenom v poměru cena/výkon


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.