Přeposlat Y Soft nabídne první 3D tiskárnu s integrovaným nástrojem pro správu tisku

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Y Soft nabídne první 3D tiskárnu s integrovaným nástrojem pro správu tisku

31.03.2016 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Y Soft, přední poskytovatel podnikových řešení, dnes představil YSoft be3D eDee (eDee). Jedná se o stolní 3D tiskárnu s integrovaným nástrojem YSoft SafeQ, předním řešením v oblasti podnikové správy tisku. Díky tomuto spojení firma trhu nabídne první ucelené řešení pro správu flotilového provozu 3D a klasických (2D) tiskáren.

Y Soft nabídne první 3D tiskárnu s integrovaným nástrojem pro správu tisku

eDee do oblasti 3D tisku přinese výhody jako centralizované sledování a účtování nákladů, efektivnější využití zařízení v prostředí s větším počtem 3D tiskáren či zabezpečení hladkého průběhu tisku i vytištěného objektu. Y Soft se chce s novinkou zaměřit na segment vzdělávání, kde organizace mohou velmi dobře těžit z výhod sjednocené správy 3D a 2D tisku.

Technologie 3D tisku se v oblasti vzdělávání využívá stále častěji a přibývá škol, které tuto technologii studentům a zaměstnancům zpřístupňují v rámci celých flotil zařízení.

Onvia, výzkumná organizace monitorující státní zakázky v USA, upozorňuje, že „3D tisk se stane standardní součástí výuky. V roce 2016 budou nákupy 3D tiskáren do škol akcelerovat v souvislosti s posilujícím trendem vnímat 3D tisk jako nezbytnou součást praktické výuky a také v důsledku pokračujícího poklesu cen.“ Příklady toho, jak studenti využívají 3D tisk v rámci svých projektů, lze nalézt zde.

V případě správy tiskových úloh na 3D tiskárnách je nutné zohlednit několik specifik. Například při výpočtu nákladů se musí kromě spotřeby materiálu vzít v úvahu i čas využití tiskárny. Dále se jedná o kontrolu přístupu k ovládání tiskárny a o prevenci odcizení vytištěného objektu nebo přerušení tisku jiným studentem. S ohledem na čas, který 3D tiskové úlohy zabírají, je také nutné zajistit co nejjednodušší přístup k volným tiskárnám či nabídnout možnost co nejrychleji zadat opakovaný tisk stejného 3D objektu. eDee díky integraci funkcí tiskového řešení SafeQ přesně tyto specifické problémy řeší.

Klíčovou součástí řešení YSoft be3D eDee je plně automatizovaná, uzavřená stolní 3D tiskárna. Díky autokalibraci tiskové podložky a intuitivnímu sedmipalcovému dotykovému displeji je ovládání tiskárny pro koncové uživatele velmi jednoduché. Tisková komora se uzamyká pomocí magnetických zámků, které se otevřou pouze na základě autentifikace uživatele. Tím je tisková úloha chráněna před přerušením či zcizením.

„Zájem využívat 3D tisk ve výukovém procesu dramaticky roste. A společně s ním i potřeba administrátorů mít k dispozici řešení, které by jim umožnilo inteligentní správu 3D tiskáren včetně sledování a delegace nákladů,“ říká Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Soft. „Díky eDee jsme první, kdo v tomto tržním segmentu nabízí ucelené řešení, s nímž lze využít všech výhod správy tisku v rámci flotil 2D i 3D tiskáren.“

Dostupnost a specifikace

YSoft be3D eDee bude dostupná v rámci Early Access programu ve druhém čtvrtletí 2016, a to prostřednictvím globální partnerské prodejní sítě Y Soft. Další informace o eDee, včetně specifikací, lze nalézt na www.ysoft.com/edee.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Y Soft nabídne první 3D tiskárnu s integrovaným nástrojem pro správu tisku


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.