HP


Přeposlat HP PageWide Pro MFP 577dw: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PageWide Pro MFP 577dw: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

30.03.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ve většině vlastností působí multifunkce HP PageWide Pro MFP 577dw spíše jako laserová, než jako inkoustová tiskárna, kterou je. Tento model potěší rychlostí i kvalitou tisku, ale je docela drahý a to by mohlo zabránit jeho většímu rozšíření.

HP PageWide Pro MFP 577dw: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

Jedná se o víceméně klasickou inkoustovou multifunkční tiskárnu, avšak s vlastnostmi, které většinou vídáme u laserových konkurentů. Kromě klasického tisku zvládá tento model také kopírování, skenování a nechybí ani jednotka faxu, přičemž tiskárna umí pracovat jako samostatná kopírka i fax. Po stránce funkčnosti je na tom tento model docela dobře a kromě klasiky zvládne jak práci s USB flash diskem, tak samozřejmě i dnes velmi rozšířený mobilní tisk. Ten může probíhat buď prostřednictvím přístupového bodu na sítí, nebo pomocí technologie HP Wireless Direct, což je ekvivalent běžně používané technologie WiFi Direct. Pomocí této funkce je mobilní tisk podstatně jednodušší a příjemnější, protože HP Wireless Direct zastřešuje přímou komunikaci mezi tiskárnou a smartphonem/tabletem. Tiskárna samozřejmě zvládá spolupracovat s mobilními operačními systémy iOS od Applu a Androidem, přičemž jí nechybí podpora Apple AirPrint, Google Cloud Print v2 a vlastní aplikace HP ePrint. Podpora ne tolik rozšířeného systému Chrome OS, který známe hlavně z Chromebooků, pak vyloženě potěší, stejně tak jako možnost spolupracovat s mobilními Windows 10.

HP PageWide Pro MFP 577dw: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

HP PageWide Pro MFP 577dw je dále vybavena čipem NFC, který komunikaci mezi smartphonem a tiskárnou ještě zpříjemňuje. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím 4.3 palcového dotykového barevného displeje usazeného na horní straně těla tiskárny, který je doplněný senzorovými tlačítky (back, home a NFC Touch-to-Print). Ovládání je docela jednoduché a uživatelské rozhraní příjemné, takže s nastavením nejsou žádné závažné problémy a systém používání přejde vcelku rychle do krve. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 530 x 407 x 467 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 22.15 kg, takže je to pořádný kus elektroniky, který se nepřenáší úplně nejsnadněji. Bude tak lepší, když si při manipulaci pozvete někoho na pomoc a úplně jednoduché není ani nalezení vhodného místa v kanceláři. S takto velkou tiskárnou určitě nebudete chtít sdílet svůj pracovní stůl a bude nutné najít pro ni samostatný stůl nebo nějakou lavici V základní výbavě dostane majitel vstupní zásobník na 550 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena na 500 listů v hlavním a 50 listů v multifunkčním zásobníku.

HP PageWide Pro MFP 577dw: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

To ale samozřejmě není konečná a kapacitu lze ještě rozšířit, a to až na 1550 listů papíru, což by mělo stačit i v docela vytížené kanceláři. To samé se dá prohlásit také o maximální měsíční výtěžnosti čítající 80000 výtisků a výtěžnost doporučená výrobcem je 6000 výtisků za měsíc. V ohledu vytíženosti tedy patří HP PageWide Pro MFP 577dw mezi nejlepší modely ve své třídě. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port pro propojení s počítačem, vestavěný WiFi přijímač a nechybí ani rozhraní Ethernet. Ve standardu pak samozřejmě neschází ani vestavěný automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení do provozu není nijak extrémně obtížné a víceméně se jedná o standardní proceduru, kterou známe z ostatních tiskáren. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a na své si přijdou jak uživatelé Windows, tak uživatelé systému Mac OS X od Applu a dokonce i Linuxu. U Windows lze použít i starší verze XP a Vista a na přístrojích od Applu lze tiskárnu využívat od verze Mac OS X v10.6.

HP PageWide Pro MFP 577dw: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

Rychlost tisku je jedna z největších zbraní této tiskárny a při kombinaci lze dosáhnout výsledků 9.7 stránky za minutu. Na inkoustovou multifunkční tiskárnu je to opravdu dobrý výsledek, ale na druhou stranu, výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku až 50 ppm a to vypadá tak trochu nadsazeně. Kvalita tisku je také perfektní a to prakticky ve všech ohledech. Kvalita textu víceméně odpovídá laserovým tiskárnám, takže si užijete perfektně ostrá písmena a tudíž i velmi dobrou čitelnost i při použití malého fontu. Výsledky jsou bez jakýchkoliv problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely a to samé platí také při tisku grafiky. Tiskárna nemá problémy ani s velmi tenkými linkami, takže různé grafy a podobné věci nejsou problém. Kvalita tisku fotografií je perfektní a v této kategorii patří určitě mezi to nejlepší, přičemž kromě dobrého podání barev vykazují výsledky i vysokou míru ostrosti a detailů. Zmínit bychom měli i nízké provozní náklady (na inkoustový model), což je něco, na co se při pořizování kancelářské tiskárny samozřejmě také bere zřetel.

HP PageWide Pro MFP 577dw: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové

HP PageWide Pro MFP 577dw je velmi povedená multifunkční tiskárna určená pro použití ve vytížené kanceláři, která vyniká hlavně v rychlosti a kvalitě tisku a disponuje podobnými vlastnostmi, které známe od laserových konkurentů. Kromě kvalitního a rychlého tisku pak tento model potěší i dobrou kapacitou, rozsáhlou funkčností, dobrou konektivní výbavou a v neposlední řadě i docela nízkými provozními náklady. Jediný problém je tak pouze s cenou, která je proti konkurenci vyšší a pohybuje se okolo 900 dolarů (v přepočtu zhruba 21 800 Kč).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP PageWide Pro MFP 577dw: Inkoustová multifunkční tiskárna s vlastnostmi laserové


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.