Přeposlat Zink hAppy Smart App Printer: Barevná štítkovací tiskárna s možností tisku fotografií

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Zink hAppy Smart App Printer: Barevná štítkovací tiskárna s možností tisku fotografií

25.04.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na velmi zajímavou tiskárnu Zink hAppy Smart App Printer, která na první pohled spadá do kategorie štítkových tiskáren. Není to ale tak úplně pravda a tento model zvládne fungovat také jako fototiskárna.

Zink hAppy Smart App Printer: Barevná štítkovací tiskárna s možností tisku fotografií

Zařadit tuto tiskárnu do jedné kategorie je docela obtížné a vlastně to ani úplně dobře nejde. Na základní úrovni se dá prohlásit, že je to klasická štítková tiskárna, které známe většinou z kanceláří. Tak tomu ale není a není to jenom kvůli tomu, že tento model zvládá tisknout pouze ze smartphonů a tabletů. Stejně jako většina tiskáren z této kategorie, ani tato netiskne na klasický papír a využívá roli speciálního papíru, na které se výsledný potisk vytváří zahřátím uvnitř tiskárny. To, v čem tento model vyniká a v čem je vcelku výjimečný, je možnost barevného tisku a to není v kategorii štítkových tiskáren opravdu nic běžného. Když vezmete v potaz velmi dobrou kvalitu barevných výtisků, vyjde vám částečně štítková a částečně fototiskárna, tedy vcelku zajímavá a neotřelá kombinace. Vzhledově to není nijak zajímavý model a vypadá tak nějak normálně, nicméně kompaktní rozměry vyloženě potěší. Velikost této tiskárny je 114.3 x 114.3 x 95.2 mm a hmotnost se pohybuje okolo 660 gramů bez vložené doplňkové baterie. S tiskárnou tedy můžete sdílet i malý pracovní stůl a problémy nejsou ani s manipulací, která je velmi jednoduchá a můžete si ji vzít kamkoliv s sebou.

Zink hAppy Smart App Printer: Barevná štítkovací tiskárna s možností tisku fotografií

Jedna z nejdůležitějších vlastností u tohoto typu tiskáren je vyměňování papírových rolí, které není vždy úplně jednoduché. Většina klasických tiskáren to má vyřešeno tak, že odejmete horní kryt, vytáhnete zbytek staré role, dáte novou a poté ještě musíte manuálně zavést konec papíru do podavače. Tiskárna hAppy Smart to má ale řešeno trochu jinak a nutno podotknout, že podstatně pohodlněji. Role papíru se vkládá ze zadní strany a tiskárna si začátek papíru zvládne navinout úplně sama, takže tato práce navíc odpadá. Celý tento proces trvá méně, než 30 sekund a je to tak o něco kratší, než v případě manuální výměny. Pokud se rozhodnete vyměnit roli papíru za roli o jiných rozměrech, ani to není problém a opět nic nemusíte dělat ručně. Stačí zmáčknout tlačítko na horní straně těla tiskárny, ta automaticky navine zbytek papíru zpět na roli a tu poté vyměníte za jinou. Jak jsme se již zmínili, tato tiskárna umí tisknout pouze ze smartphonu nebo tabletu a použít lze jak přístroje s operačním systémem iOS od Applu, tak samozřejmě i ty se systémem Android.

Zink hAppy Smart App Printer: Barevná štítkovací tiskárna s možností tisku fotografií

Telefon nebo tablet komunikuje s tiskárnou pomocí přístupového bodu na síti nebo prostřednictvím rozhraní Direct Connect Mode, což je ekvivalent klasické technologie WiFi Direct. Připojení přes Direct Connect Mode je podstatně jednodušší a stačí zapnout tiskárnu, nastavit správný mód, nainstalovat si do telefonu nebo tabletu aplikaci Zink Design Studio a po připojení se můžete pustit do tisku. Aplikace je docela povedená a umožní vám různé úpravy nebo vlastní návrhy, které si pak lze samozřejmě uložit. Uživatelské rozhraní je vcelku přehledné a dobře navržené, ale stabilita aplikace není nijak zázračná a tři pády během pár desítek minut nebyly nic výjimečného. Tiskárna samozřejmě tiskne po celé šířce role, bez okrajů a minimální plocha k tisku má zhruba 5 cm, přičemž maximální potištěná plocha na jeden zátah může být dlouhá až 43 cm. Tiskárna má v přední části automatickou řezačku a role papíru jsou ze zadní strany pochopitelně lepící, a to po odlepení ochranné fólie. Rychlost tisku je velmi dobrá a výrobce udává rychlost 0.15 palce (3.8 mm) v režimu Vivid až 7.6 mm za sekundu v módu Standard, nicméně těchto výkonů se v běžném světě pravděpodobně nedočkáte.

Zink hAppy Smart App Printer: Barevná štítkovací tiskárna s možností tisku fotografií

Tisk 10 cm dlouhé fotografie na roli o šířce 5 cm trval tiskárně zhruba 54 sekund, což je po přepočtu takřka jednou tolik, co uvádí výrobce. Tato rychlost už zahrnuje i čas, který potřebuje fotografie na transfer mezi smartphonem a tiskárnou. Na druhou stranu, tato rychlost není vyloženě špatná a částečně ji vykompenzuje jeho vysoká kvalita. Kvalita tisku barevných fotografií se dá srovnat s klasickými domácími tiskárnami zaměřenými převážně na tisk fotografií, což je velká pochvala. Podání barev je nadprůměrné, fotografie se pyšní spoustou detailů a celkově jsou výsledky opravdu líbivé. Můžete je použít jak pro domácí, tak pro náročnější pracovní účely a nikde ostudu neudělají. Kvalita tisku textu je na tom podobně a v tomto ohledu patří Zink hAppy Smart App Printer na špičku kategorie. Jednotlivá písmena jsou dobře čitelná i při použití malého fontu, protože mají velmi ostré hrany a čitelnost je tak naprosto bezproblémová. Tiskárna je kompatibilní pouze s papírem zRolls a jiný typ ani značka bohužel nejde použít.

Zink hAppy Smart App Printer: Barevná štítkovací tiskárna s možností tisku fotografií

Zink hAppy Smart App Printer je velmi povedená a hlavně zajímavá tiskárna, která zvládne tisknout jak klasické štítky, tak barevné fotografie. Právě barevný tisk a dobrá použitelnost v domácnosti dělají z tohoto modelu atraktivní přístroj pro všechny tvořivé jedince. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří kvalitní tisk textu i fotografií, jednoduchý systém výměny papírové role, automatický řezač a možnost přikoupit si baterii, díky které je možné tisknout kdekoliv. Mezi nevýhody patří mírná omezenost dána tím, že tiskárna zvládá tisknout pouze ze smartphonu nebo tabletu a aplikace, která není nejstabilnější a má tendence sem tam spadnout.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Zink hAppy Smart App Printer: Barevná štítkovací tiskárna s možností tisku fotografií


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.