Přeposlat Epson PictureMate PM-400 Personal Photo Lab: Tiskárna na domácí tisk fotografií

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson PictureMate PM-400 Personal Photo Lab: Tiskárna na domácí tisk fotografií

09.03.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní době, kdy většina domácích tiskáren nabídne nadprůměrnou kvalitu tisku fotografií, potřebuje málokdo tiskárnu zaměřenou vyloženě na tisk fotografií. Nicméně pokud opravdu tento typ tiskárny potřebujete, velmi slušný model má v nabídce Epson a dnes se na něj podíváme trochu podrobněji.

Epson PictureMate PM-400 Personal Photo Lab: Tiskárna na domácí tisk fotografií

Tato tiskárna zaměřená na tisk fotografií se jmenuje PictureMate PM-400 a jedná se o barevnou inkoustovou jednoúčelovou tiskárnu. Je to navíc jeden z mála modelů, který zvládne tisknout na fotopapír o velikostech 4x6 i 5x7 palce. Začneme ale velikostí a designem, přičemž design je velmi jednoduchý a tiskárna vypadá příjemně elegantně. Kompletní rozměry šasi tohoto modelu čítají 248.9 x 172.7 x 83.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 1.8 kg, takže je to vcelku kompaktní a lehký přístroj, se kterým není problém sdílet pracovní stůl. Ve své třídě se jedná o jeden z nejkompaktnějších a nejlehčích modelů, což určitě chválíme a manipulace není nikterak obtížná. Tiskárna zvládá tisk z různých zdrojů a kromě klasického tisku z počítače podporuje také tisk z paměťových karet, z USB flash disku a nechybí ani podpora přímého tisku z digitálního fotoaparátu prostřednictvím rozhraní PictBridge. Výrobce pak neopomněl ani mobilní tisk a tiskárna zvládá spolupracovat s operačními systémy iOS od Applu a Android od Googlu.

Epson PictureMate PM-400 Personal Photo Lab: Tiskárna na domácí tisk fotografií

Tisk z mobilních zařízení pak probíhá prostřednictvím technologie WiFi Direct, což je velmi jednoduché a nekomplikované. Jediné, co jsme trochu postrádali, je NFC čip, který by mobilní tisk ještě trochu usnadnil a urychlil. Co se týče mobilních tiskařských technologií, tak tento model podporuje drtivou většinu dnes běžně používaných (Epson Connect, Epson Email Print, Epson iPrint, AirPrint, Google Cloud Print, Android Printing a Remote Print). Ovládání probíhá prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu a výklopného barevného displeje s úhlopříčkou 2.7 palce, na kterém se zobrazují informace, nastavení a samozřejmě si lze prohlédnout také fotografii před tiskem. Samotné ovládání není nikterak obtížné, protože uživatelské rozhraní je intuitivní a nekomplikované. Vstupní zásobník zvládne pojmout buď 20 listů fotopapíru nebo 50 listů klasického papíru ve formátu A5. Konektivní výbava je pak vcelku slušná a zahrnuje standardní USB port, vestavěný WiFi přijímač a již zmíněné rozhraní WiFi Direct.

Epson PictureMate PM-400 Personal Photo Lab: Tiskárna na domácí tisk fotografií

Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a dalo by se označit za standardní, přičemž stačí najít vhodné místo na stole, zapojit cartridge, vložit pár kousků papíru a můžete se pustit do tisku. Pokaždé, když do tiskárny dáte nový papír nebo ho změníte, se vás tiskárna na tuto změnu zeptá a vy ji budete muset potvrdit. Ještě bychom měli zmínit podporu operačních systémů, která je víceméně klasická a tuto tiskárnu si užijete pod operačními systémy Windows XP, Vista, 7, 8.x a nechybí ani podpora nových Windows 10. Samozřejmostí je pak i podpora systému Mac OS X od Applu (verze 10.6.8 – 10.10.x). Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je rychlost tisku, která je na domácí fototiskárnu opravdu velmi dobrá prakticky ve všech směrech. Jednu barevnou fotografii na lesklý fotopapír o rozměrech 4 x 6 palce zvládá tiskárna za zhruba 40.8 až 42.3 sekundy, přičemž větší rozměr 5 x 7 palce zpracuje za 50.3 až 52.2 sekundy. Tyto údaje platí pro tisk z počítače a při tisku z mobilního telefonu s operačním systémem Android přes WiFi Direct byly výsledky lehce odlišné.

Epson PictureMate PM-400 Personal Photo Lab: Tiskárna na domácí tisk fotografií

Při tisku na rozměr 4x6 palce byla tiskárna překvapivě rychlejší a jednu fotografii zvládla v průměru za 34 sekund. Rozměr 5x7 palce byl zase při tisku z mobilního telefonu nepatrně pomalejší a v tomto případě ho tiskárna zvládla za 62 sekund. Všechny výsledky jsou ale nadprůměrné a pro domácí používání více než dostatečné. Kvalita tisku fotografií je pak velmi dobrá a dala by se srovnat s tím, co dostanete v profesionálním fotolabu při klasickém vyvolání. V některých ohledech jsou na této tiskárně vytisknuté fotografie dokonce ještě lepší, ale úplně bez chyb samozřejmě nejsou. V tmavších oblastech si lze občas všimnout zhoršených detailů, což celkové výsledky trochu sráží. Není to ale nic pravidelného a tento mírný nedostatek byl patrný pouze občas a náhodně. Celkově lze míru detailů, ostrost a podání barev ohodnotit jako nadprůměr. Náklady na jeden výtisk jsou samozřejmě vyšší, než u klasické tiskárny a záleží také na tom, jaký fotopapír si pořídíte.

Epson PictureMate PM-400 Personal Photo Lab: Tiskárna na domácí tisk fotografií

Epson PictureMate PM-400 je povedená tiskárna zaměřená na tisk fotografií, která cílí hlavně na domácnosti. Zde potěší svými kompaktními rozměry, jednoduchou obsluhou i nastavením a rozsáhlými možnostmi tisku. Lze tisknout jak z počítače, tak z USB flash disku, přímo z digitálního fotoaparátu a samozřejmě neschází ani podpora mobilního tisku. Rychlost tisku je velmi dobrá a to samé se dá prohlásit také o výsledné kvalitě, která odpovídá tomu, co dostanete při vyvolání ve fotolabu. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byly by to občasné problémy s detaily v tmavších oblastech a také cena, která je docela vysoká.

Produkt není dostupný na českém trhu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson PictureMate PM-400 Personal Photo Lab: Tiskárna na domácí tisk fotografií


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.