Přeposlat Epson Expression Premium XP-630: Multifunkce do domácnosti s dobrou funkčností

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Premium XP-630: Multifunkce do domácnosti s dobrou funkčností

02.03.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

I když je multifunkční tiskárna Expression Premium XP-630 od společnosti Epson určena hlavně pro použití v domácnosti, má několik zajímavých vlastností, díky kterým zastane práci i v menší kanceláři. Pojďme se tedy na tento povedený model podívat trochu podrobněji.

Epson Expression Premium XP-630: Multifunkce do domácnosti s dobrou funkčností

Jedná se o klasickou barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Umí fungovat také jako samostatná kopírka a jediná věc, která tak trochu brání používání ve více vytížené kanceláři, je absence jednotky faxu. V oblasti funkčnosti je na tom ale tento model celkově velmi dobře a umožní například tisknout z a skenovat do paměťové karty, skenovat do složky na síti, tisknout na optická média nebo tisknout z USB flash disku. Ve výčtu vlastností pak neschází ani dnes tolik rozšířený mobilní tisk, který probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo pomocí rozhraní WiFi Direct, což je pohodlnější, protože tato technologie zastřešuje přímou komunikaci mezi smartphonem / tabletem a tiskárnou. Mobilní tisk prostřednictvím přístupového bodu na síti se odehrává v případě, že tiskárnu připojíte pomocí WiFi přijímače a při tomto připojení je pak možné tisknout také z online datového úložiště. Pokud tiskárnu připojíte pomocí klasického USB kabelu, o možnost tisku z cloudu se ochudíte, ale zase bude možné využívat WiFi Direct pro přímý tisk ze smartphonu (platí to i pro skenování).

Epson Expression Premium XP-630: Multifunkce do domácnosti s dobrou funkčností

Design příliš řešit nemusíme, protože je to zkrátka klasická, domácí tiskárna, ale u rozměrů se na chvíli zastavíme. Ty jsou docela kompaktní a velikost šasi této tiskárny čítá 391.1 x 340.3 x 137.1 mm, přičemž hmotnost se zastavila na hodnotě 6.8 kg. Nalezení vhodného místa tak není žádný velký problém, což platí také pro manipulaci a s tiskárnou můžete klidně sdílet svůj pracovní stůl. Ovládání probíhá prostřednictvím 2.7 palcového barevného displeje a senzorových tlačítek v jeho okolí. Samotný displej není dotykový a celkově je uživatelské rozhraní docela příjemné a jednoduché, což vyústilo v intuitivní ovládání. Na displeji si pak lze prohlížet fotografie před tiskem. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru a druhý zásobník, který je schopný pojmout 20 listů fotopapíru o standardním rozměru 5 x 7 palce. To není žádný velký zázrak a menší kapacita je další věc, která trochu brání nasazení v kanceláři s početným osazenstvem. Pro domácnost ale tato kapacita s přimhouřeným okem dostačuje.

Epson Expression Premium XP-630: Multifunkce do domácnosti s dobrou funkčností

V základní výbavě je pak tato tiskárna vybavena automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava je standardní a obsahuje vestavěný WiFi přijímač, USB port, již zmíněné rozhraní WiFi Direct a neschází ani PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a po nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje většinu dnes hojně používaných operačních systémů, a to Windows ve verzích XP, Vista, 7, 8/8.1 a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačních systémů Mac OS X od Applu (10.6.8 – 10.10.x). Ovladače dostanete při koupi na přiloženém CD, nicméně je možné si je také stáhnout z webu výrobce, což je určitě lepší řešení, díky kterému budete mít vždy aktuální software. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je vcelku solidní a v průměru tento model dosahoval rychlostí 4.7 stránky za minutu (ppm).

Epson Expression Premium XP-630: Multifunkce do domácnosti s dobrou funkčností

Výrobce samozřejmě uvádí podstatně vyšší rychlost tisku (až 13 ppm při monochromatickém a 10 ppm při barevném tisku), ale těchto výsledků se dočkáte pouze při základním tisku s minimálními úpravami. Celkově ale patří tento model ve své třídě k těm rychlejším, a jen pro srovnání, konkurenční tiskárna Canon MX922 tiskne průměrnou rychlostí okolo 2.4 ppm. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za solidních 66 sekund. Kvalita tisku je už trochu horší a platí to hlavně pro text, přičemž výsledky v této oblasti jsou vhodné pouze pro domácnost, a to ještě v případě, že nebudete potřebovat tisknout ve fontu menším než 10 bodů. Kvalita tisku grafiky je pak lehce nadprůměrná a výsledky se dají použít i pro pracovní účely a vnitropodnikové prezentace, přičemž například s různými dokumenty z PowerPointu si tiskárna poradí velmi dobře. Tisk fotografií je solidní a dostanete víceméně to, co při vyvolání v klasickém fotolabu. Podání barev je slušné, míra detailů také a potěší i solidní ostrost.

Epson Expression Premium XP-630: Multifunkce do domácnosti s dobrou funkčností

Epson Expression Premium XP-630 je povedená multifunkční tiskárna, která zastane práci jak v domácnosti, tak méně náročné kanceláři. Mezi její nejlepší vlastnosti patří rozsáhlá funkčnost v čele s mobilním tiskem a potiskem optických médií, automatický duplexer ve standardní výbavě, dobrá výbava, docela rychlý tisk a slušná kvalita tisku grafiky a fotografií. Pokulhává pak hlavně kvalita tisku textu a kapacita vstupního zásobníku, která je spíše podprůměrná (pro domácnost ale dostatečná).

Produkt není dostupný na českém trhu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Premium XP-630: Multifunkce do domácnosti s dobrou funkčností


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.