HP


Přeposlat HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw: Moderní multifunkční tiskárna s NFC

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw: Moderní multifunkční tiskárna s NFC

17.02.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw je barevná multifunkce určená pro kanceláře a pracovní skupiny, která vyniká hlavně rychlým tiskem a dobrou funkčností. Pojďme se podívat, jak si vede i v ostatních, neméně důležitých odvětvích.

HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw: Moderní multifunkční tiskárna s NFC

Jedná se o barevnou laserovou multifunkční tiskárnu, která zvládá tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu. Je to tedy model přímo určený pro použití v kancelářích a pracovních skupinách. Tato tiskárna umí pracovat jako samostatná kopírka nebo fax a tím její výčet schopností pochopitelně nekončí. Bez mobilního tisku by to v dnešní době pochopitelně nešlo a tiskárna podporuje mobilní tisk pomocí přístupového bodu na síti nebo pohodlnější tisk přes rozhraní WiFi Direct. Kromě toho je tiskárna vybavena také čipem NFC, který mobilní tisk ještě ulehčuje, a pokud máte smartphone nebo tablet s touto technologií, stačí se dotknout na vyznačeném místě a NFC se postará o spárování. Nechybí certifikace Mopria, podpora AirPrint od Applu a ePrint od HP, přičemž tiskárna pochopitelně zvládá i tisk z online datového úložiště, neboli cloudu. Funkčnost je tedy docela rozsálá a neschází v ní nic důležitého. Dobře je na tom tiskárna také po stránce velikosti a její kompletní rozměry čítají 472.4 x 416.5 x 398.7 mm, přičemž hmotnost se zastavila na hodnotě 22.2 kg.

HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw: Moderní multifunkční tiskárna s NFC

Manipulace tedy není nejjednodušší a při přenášení si k sobě budete muset přizvat někoho na pomoc, ale rozměry jsou (v rámci třídy) relativně kompaktní a najít pro tiskárnu vhodné místo není nikterak obtížné. Pokud máte větší pracovní stůl, lze tiskárnu dát například do rohu a nebude ani nijak zvlášť zavazet. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím 4.3 palcového barevného dotykového displeje, který sedí na horní straně těla a je tak dobře dostupný. Uživatelské rozhraní je jednoduché, celkově nejsou s nastavením ani ovládáním žádné výraznější potíže a všechno probíhá docela intuitivně. V základní výbavě dostanete kapacitu 300 listů papíru rozdělenou mezi standardní zásobník s kapacitou 250 a multifunkční zásobník s kapacitou 50 listů. To ale pochopitelně není konečná kapacita a lze si dopřát další zásobník schopný pojmout 500 listů, takže celková kapacita se může vyšplhat až na 850 listů papíru. Maximální měsíční výtěžnost je až 50000 výtisků s tím, že doporučená výtěžnost čítá 4000 výtisků.

HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw: Moderní multifunkční tiskárna s NFC

Konektivní výbava je výborná a zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač a již zmíněný čip NFC. Nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je věc v kanceláři prakticky nepostradatelná. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete spolu s tiskárnou na přiloženém CD, ale lze je stáhnout také z oficiálního webu výrobce, což určitě doporučujeme hlavně z důvodu lepší aktuálnosti softwaru. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje drtivou většinu dnes běžně používaných systémů a ochuzeni nebudou ani majitelé počítačů se systémy Mac OS X od Applu nebo Linuxu a jeho různých derivátů (Fedora, Boss, Ubuntu nebo Debian). Nejrozšířenější je tradičně podpora Windows, kdy lze používat verze XP, Vista, 7, 8/8.1 a také nejnovější Windows 10. Tiskárna samozřejmě zvládá pracovat jak s 32bit, tak 64bit verzemi. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, což je jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu.

HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw: Moderní multifunkční tiskárna s NFC

Výrobce uvádí nejvyšší rychlost čítající až 28 stránek za minutu (ppm), ale této rychlosti se dočkáte samozřejmě pouze při jednoduchém tisku s minimálními úpravami. Při kombinovaném tisku se rychlost pohybuje okolo 10.6 ppm, ale to je pořád velmi dobrý výsledek patřící v této kategorii určitě k nadprůměru. Jen pro srovnání, hlavní konkurent v podobě tiskárny Dell Color Cloud Multifunction Printer H825cdw pracuje průměrnou rychlostí 9.5 ppm. Kvalita tisku je v celkovém součtu průměrná s tím, že text je průměrný, grafika je výborná a fotografie jsou lehce pod průměrem. Vyniká tedy hlavně grafika, kdy si tiskárna dobře poradí i s tenkými linkami a výsledky jsou použitelné i pro prezentace u klienta. Tisk textu je dostatečný pro drtivou většinu běžných úkonů, a pokud nebudete potřebovat tisknout vyloženě v malém formátu, čitelnost je výborná. Tisk fotografií je pak nejhorší a výsledky se hodí maximálně pro vnitropodnikové používání. Patrná je hlavně ztráta detailů ve výrazně tmavších nebo světlejších oblastech.

HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw: Moderní multifunkční tiskárna s NFC

HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw je povedená multifunkční tiskárna spadající do kategorie kancelářských přístrojů, která boduje hlavně rychlým tiskem, jednoduchým uživatelským rozhraním a dobrou funkčností. Mezi ty méně kladné vlastnosti pak patří horší kvalita tisku fotografií, nižší kapacita a vyšší provozní náklady hlavně při barevném tisku. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 12600 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Color LaserJet Pro MFP M477fdw: Moderní multifunkční tiskárna s NFC


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.