HP


Přeposlat HP Color LaserJet Pro M452dw: Do menší kanceláře to nejlepší

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color LaserJet Pro M452dw: Do menší kanceláře to nejlepší

10.02.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte barevnou laserovou tiskárnu do menší kanceláře nebo pracovní skupiny, je model Color LaserJet Pro M452dw od společnosti HP určitě velmi dobrou volbou. Tato tiskárna nabízí vyrovnané vlastnosti, solidní výbavu a také dobrou rychlost.

HP Color LaserJet Pro M452dw: Do menší kanceláře to nejlepší

HP Color LaserJet Pro M452dw je barevná laserová jednoúčelová tiskárna, takže umí pouze tisknout a tomuto faktoru bylo podřízeno vše. Nezůstalo ale pouze u klasického tisku z počítače a stejně jako většina dnešních tiskáren, i tato podporuje mobilní tisk. Tisknout ze smartphonu nebo tabletu lze pomocí přístupového bodu na síti nebo prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, což je jednodušší a uživatelsky pohodlnější. Při použití technologie WiFi Direct je pak možné použít k propojení tiskárny s telefonem technologii NFC za předpokladu, že je tímto čipem vybavený také váš smartphone nebo tablet. Použití této technologie je vskutku jednoduché, stačí se dotknout smartphonem na vyznačeném místě na těle tiskárny a poté se oba přístroje jednoduše spojí. Použít lze přístroje s operačními systémy iOS, Android a tiskárna zvládá spolupracovat také se systémem od kanadského Blackberry. Možnost tisku z online datového úložiště, neboli cloudu, samozřejmě neschází. Po stránce designu se jedná o klasickou laserovou tiskárnu a kompletní rozměry jejího těla jsou 469.9 x 411.5 x 294.6 mm.

HP Color LaserJet Pro M452dw: Do menší kanceláře to nejlepší

Není to tedy úplně ideální přístroj ke sdílení na svém pracovním stole, ale na druhou stranu nejsou tyto rozměry ani nijak enormní a nebude problém najít pro tiskárnu osamocené místo někde bokem. Hmotnost se zastavila na hodnotě 18.6 kg, takže manipulace není nejjednodušší a bude lepší, když si k sobě přizvete někoho na pomoc. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 3 palce, který sedí na horní straně těla tiskárny. Ovládání je jednoduché, intuitivní a problémy nejsou ani s nastavením, takže uživatelské rozhraní chválíme. V základní výbavě dostane majitel vstupní zásobník na 250 listů papíru, multifunkční zásobník na dalších 50 listů papíru a nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Za příplatek je pak k dispozici druhý zásobník schopný pojmout dalších 550 listů papíru, takže maximální kapacita tiskárny může být až 850 listů. To by mělo bez větších problémů stačit i náročnější pracovní skupině a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 50000 výtisků.

HP Color LaserJet Pro M452dw: Do menší kanceláře to nejlepší

Konektivní výbava je pak docela rozsáhlá a zahrnuje rozhraní USB, port Ethernet, vestavěný WiFi přijímač, WiFi Direct a již zmíněný čip NFC. Uvedení tiskárny do provozu je víceméně standardní a není tedy nikterak obtížné. Ovladače dostanete na přiloženém CD a jsou samozřejmě k dispozici i na oficiálních stránkách výrobce. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje prakticky všechny dnes běžně používané systémy v podobě Windows (XP, Vista, 7, 8/8.1 a nejnovější 10). Na své si pak přijdou i uživatelé systému Mac OS X od Applu a Linuxu, včetně jeho různých derivátů (Ubuntu, Debian, Fedora, UNIX apod.). Rychlost tisku je jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu, přičemž výrobce uvádí nejvyšší rychlost čítající až 28 stránek za minutu (ppm). To platí pochopitelně pro tisk s minimálními úpravami bez formátování a při kombinaci jsou výsledky jiné. V této disciplíně dosahovala tiskárny rychlosti okolo 9.8 ppm, což je pořád velmi dobrý výsledek patřící v této kategorii k tomu nejlepšímu.

HP Color LaserJet Pro M452dw: Do menší kanceláře to nejlepší

Jen pro srovnání, konkurenční model OKI C331dn umí tisknout rychlostí 6.8 ppm a to patří tato tiskárna k těm rychlejším. První fotografie se pak dočkáte za 8.9 sekund v případě monochromatického a 9.5 sekundy u barevného tisku. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je celkově určitě nadprůměrná a jediný prvek, který je trochu horší, je tisk textu. Ten spadá lehce pod průměr této třídy, ale není to nic hrozného, protože laserové tiskárny mají tisk textu vysoce kvalitní, takže i o něco málo horší výsledky proti lepším konkurentům znamenají pořád skvěle použitelné výsledky. Kvalita tisku grafiky patří v této kategorii k tomu úplně nejlepšímu, tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro marketingové účely. Fotografie jsou pak také velmi dobré a dostanete to, co při vyvolání v profesionálním fotolabu. Mírné problémy se občas vyskytly pouze u monochromatických fotografií, kde byly temnější odstíny možná až moc tmavé.

HP Color LaserJet Pro M452dw: Do menší kanceláře to nejlepší

HP Color LaserJet Pro M452dw je vskutku povedená laserová tiskárna, která nabídne na všech frontách vyrovnané vlastnosti a přidává nadprůměrnou výbavu a příjemné ovládání. Za zmínku stojí hlavně perfektní rychlost tisku, která spadá v této kategorii k tomu nejlepšímu a pochvalu si určitě zaslouží i kvalita tisku grafiky a fotografií. Kvalita tisku textu je sice trochu horší, ale pořád je dostatečná a výsledky se hodí i pro pracovní účely.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Color LaserJet Pro M452dw: Do menší kanceláře to nejlepší


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.