HP


Přeposlat HP LaserJet Pro M402dw: Jednoúčelová laserová tiskárna do středních kanceláří

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro M402dw: Jednoúčelová laserová tiskárna do středních kanceláří

27.01.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické jednoúčelové monochromatické tiskárny mají pořád své místo na trhu a jejich hlavním odbytištěm jsou pochopitelně kanceláře, ať už větší, nebo menší. V dnešní recenzi se na jednu takovou tiskárnu podíváme, a to na model LaserJet Pro M402dw od společnosti HP.

HP LaserJet Pro M402dw: Jednoúčelová laserová tiskárna do středních kanceláří

HP LaserJet Pro M402dw je tedy klasická jednoúčelová tiskána a nabídne tak pouze a jedině tisk. Nebudete ale odkázáni pouze na nudný tisk z počítače, protože tiskárna samozřejmě podporuje i mobilní tisk a tisk prostřednictvím online datového úložiště, neboli cloudu. K tisku z mobilního zařízení (smarpthone, tablet) lze využít buď přístupového bodu na síti (v případě připojení tiskárny přes WiFi nebo Ethernet), nebo rozhraní WiFi Direct (v případě připojení přes USB kabel). Přes tuto technologii je mobilní tisk výrazně jednodušší a spárování je pohodlnější, protože k tomu lze využít vestavěný čip NFC. Stačí jednoduše přiložit mobilní telefon nebo tablet (musí mít samozřejmě čip NFC) na vyznačenou plošku v pravém dolním rohu těla vrchní části tiskárny a poté jenom oba přístroje propojit. Tiskárna spolupracuje s aplikacemi Apple AirPrint, HP ePrint a nechybí jí ani certifikace Mopria. Tisk z online datového úložiště je možný při propojení s počítačem prostřednictvím rozhraní WiFi nebo Ethernet.

HP LaserJet Pro M402dw: Jednoúčelová laserová tiskárna do středních kanceláří

Kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 381 x 358.1 x 215.9 mm, takže to není žádný přerostlý přístroj a nalezení vhodného místa v kanceláři není nikterak obtížné. Pokud nemáte vyloženě malý pracovní stůl, můžete ho s tiskárnou bez větších problémů sdílet. Hmotnost se zastavila na hodnotě 8.2 kg a manipulace tak není nikterak náročná ani pro jednoho člověka. Ovládací panel uložený na horní straně těla tiskárny už nemohl být jednodušší a obsahuje pouze dvouřádkový monochromatický LCD displej, směrová tlačítka pro pohyb v menu a několik samostatných tlačítek. Ovládání je tak intuitivní, přímočaré a určitě se v něm neztratíte. Kapacita je pak dostatečná pro středně i více vytížené kanceláře, přičemž už v základu dostanete vstupní zásobník na 350 listů papíru (250 listů standard + 100 listů ve víceúčelovém zásobníku). To ale není konec a kapacitu lze rozšířit, a to o další zásobník se schopností pojmout 550 listů papíru, takže konečná kapacita se může vyšplhat až na 900 listů. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá dostatečných 50 000 výtisků.

HP LaserJet Pro M402dw: Jednoúčelová laserová tiskárna do středních kanceláří

Konektivní výbava je bohatá a obsahuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, WiFi přijímač, rozhraní WiFi Direct a NFC čip. Určitě potěší i rozsáhlá podpora operačních systémů a v tomto ohledu si na své přijdou opravdu všichni. Kromě klasických Windows snad ve všech verzích (XP, Vista, 7, 8/8.1 a 10) podporuje tato tiskárna také Mac OS X od Applu (10.8 Mountain Lion, OS X 10.9 Mavericks, OS X 10.10 Yosemite). Ochuzeni nebudou ani uživatelé Linuxu a jeho různých derivátů. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale samozřejmě je najdete také na oficiálních stránkách výrobce, kde jsou volně ke stažení. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která spadá určitě mezi silné stránky této tiskárny. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost 40 stránek za minutu (ppm), nicméně tohoto výsledku se dočkáte pouze při základním tisku s minimálními úpravami. Při kombinovaném tisku zvládla tiskárna pracovat průměrnou rychlostí okolo 17 ppm, což je pořád nadprůměrný výsledek patřící v této třídě tiskáren k tomu lepšímu.

HP LaserJet Pro M402dw: Jednoúčelová laserová tiskárna do středních kanceláří

Jen pro srovnání, konkurenční model Dell B2360dn tiskne průměrnou rychlostí 15 ppm a Brother HL-6180W je na tom se svými 10.7 ppm ještě výrazně hůř. Kvalita tisku je trochu rozporuplná a v celkovém pohledu se dá označit za solidní, avšak určitě ne nadprůměrnou. Začneme tím nejhorším, což je tisk fotografií. Monochromatické laserové tiskárny v této oblasti nikdy moc nebodují, avšak výsledky tohoto modelu jsou špatné i v rámci třídy. Výsledky byly všelijak zrnité, nevyniklo ani podání tmavých míst a celkově je tak kvalita tisku fotografií hodně podprůměrná. Pro tisk fotografií z webu jsou výsledky dostatečné, ale to je tak všechno. Kvalita tisku grafiky je už o něco lepší a výsledky se bez větších problémů hodí pro většinu účelů, včetně různých prezentací (například z PowerPointu). Kvalita tisku textu je pak nejlepší s tím, že jednotlivá písmena jsou vcelku dobře čitelná, pokud nebudete potřebovat tisknout ve vyloženě malém fontu. S malým fontem se čitelnost docela rychle zhoršuje, nicméně celkově můžeme ohodnotit kvalitu tisku textu v rámci třídy jako dobrou.

HP LaserJet Pro M402dw: Jednoúčelová laserová tiskárna do středních kanceláří

HP LaserJet Pro M402dw je solidní jednoúčelová laserová tiskárna, která zaujme hlavně dobrou konektivní výbavou, kompaktními rozměry a nadprůměrnou kapacitou. Určitě potěší i podpora mobilního tisku a tisku z cloudu, stejně tak jako solidní kvalita tisku textu. Kvalita tisku grafiky už je bohužel o něco horší a tisk fotografií je pak nejhorší, přičemž v tomto ohledu spadá LaserJet Pro M402dw do podprůměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro M402dw: Jednoúčelová laserová tiskárna do středních kanceláří


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.