Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-6090: Inkoustová tiskárna s rychlostí laseru

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-6090: Inkoustová tiskárna s rychlostí laseru

20.01.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu Epson WorkForce Pro WF-6090, která je sice inkoustová, ale některými důležitými vlastnostmi se hodně blíží laserovým konkurentům. Jedná se o ideální model do kanceláře nebo pracovní skupiny, a to hlavně díky vysoké rychlosti.

Epson WorkForce Pro WF-6090: Inkoustová tiskárna s rychlostí laseru

Tento model spadá do kategorie barevných jednoúčelových tiskáren, takže vše bylo podřízeno tisku, a pokud tedy hledáte nějakou multifunkci, budete se muset poohlédnout jinde. Kromě klasického tisku zvládá tento model i nepostradatelný mobilní tisk, který probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo rozhraní WiFi Direct. Přes WiFi Direct je tento úkon mnohem příjemnější, protože tiskárna je vybavena čipem NFC, takže pokud máte smartphone vybavený touto technologií, jednoduše ho přiložíte na vyznačeném místě a NFC se postará o spojení. Tiskárna podporuje mobilní operační systémy Android, iOS, Windows Phone a na své si přijdou také uživatelé přístrojů Kindle Fire od Amazonu a Chromebooků. Při propojení tiskárny pomocí rozhraní Ethernet nebo přes vestavěný WiFi přijímač je také možno tisknout z online datového úložiště (cloudu), což je v této kategorii víceméně standard. Co už ale v této cenové relaci standard nebývá, je podpora obou nejrozšířenějších tiskařských jazyků PostScript a Printer Command Language (PCL). Nyní se můžeme přesunout k fyzickým parametrům, které nejsou úplně ideální, a tento model spadá do vcelku velkých tiskáren.

Epson WorkForce Pro WF-6090: Inkoustová tiskárna s rychlostí laseru

Kompletní rozměry těla čítají 523.2 x 477.2 x 403.8 mm, takže sdílet svůj pracovní stroj s touto tiskárnou není úplně optimální a budete pro ni muset najít nějaké samostatné místo. S hmotností blížící se 23 kg není úplně jednoduchá ani manipulace a při přenášení si tak k sobě budete muset přizvat někoho na pomoc. Po stránce designu se jedná o vcelku povedený přístroj a kladně hodnotíme také ovládací panel skládající se z monochromatického LCD displeje o úhlopříčce 2.2 palce a několika doprovodných tlačítek. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, intuitivní a ovládání je tak příjemné a nekomplikované. Rychle přejde do krve a není vůbec nutné nějak zdlouhavě studovat manuál. V levém horním rohu těla tiskárny pak sedí ploška s NFC čipem, na kterou se přikládá mobilní telefon pro spárování. Jednou z hlavních zbraní tohoto modelu je perfektní výbava a rozsáhlá vstupní kapacita. Již v základu dostanete vstupní zásobník na 580 listů papíru (500 listů pojme přední a 80 listů zadní) a to není konečná, protože nechybí možnost rozšíření.

Epson WorkForce Pro WF-6090: Inkoustová tiskárna s rychlostí laseru

Za příplatek si lze dopřát další dva zásobníky, každý na 500 listů papíru, takže maximální kapacita se může vyšplhat až na 1580 listů papíru. To by mělo bez větších problémů stačit i ve velmi vytížené kanceláři, stejně tak jako měsíční výtěžnost čítající 75 000 výtisků. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač a již zmíněnou technologii WiFi Direct. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a instalaci se můžete pustit do práce. Co se týče ovladačů, tak ty jsou dostupné na oficiálních stránkách výrobce a k dispozici je buď standardní ovladač, nebo ovladač pro PCL a PostScript. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů včetně nejnovějších Windows 10 (podporuje samozřejmě i starší XP, Vista, 7 a 8/8.1) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (10.6.x - 10.10.x). Musíme zmínit také rozsáhlou podporu serverových systémů Windows Server (2003, 2008 a 2012) a Mac OS X Server. Rychlost tisku patří k nejlepším vlastnostem této tiskárny a při kombinovaném tisku se může majitel těšit průměrnou rychlost až 12.3 stránky za minutu (ppm).

Epson WorkForce Pro WF-6090: Inkoustová tiskárna s rychlostí laseru

To je v kategorii inkoustových modelů opravdu špičkový výsledek a tiskárna se nenechá zahanbit ani laserovými konkurenty, které také zvládne dorovnat nebo i překonat. V této cenové kategorii zkrátka nemá WorkForce Pro WF-6090 v oblasti rychlosti tisku konkurenci. Jen pro srovnání, laserová tiskárna HP Color LaserJet Pro M252dw tiskne průměrnou rychlostí 8.3 ppm. Kvalita tisku už tak dobrá bohužel není a i když se dá celkově označit jako lehce nadprůměrná, na úplnou špičku určitě nepatří. Kvalita tisku textu je lehce nadprůměrná a jednotlivá písmena jsou, pokud nepotřebujete tisknout ve vyloženě malém formátu, příjemně ostrá. Na většinu pracovních úkonů bude kvalita textu bez obav stačit. Kvalita tisku grafiky je průměrná a výsledky se opět hodí i pro drtivou většinu pracovních úkonů (například různé prezentace v PowerPointu), ale na nějakou serióznější prezentaci nebo publikaci to není. Tisk barevných fotografií pak odpovídá tomu, co dostanete při vyvolání ve fotolabu. Není to nic extra zázračného, ale pro takové to běžné použití výsledky stačí.

Epson WorkForce Pro WF-6090: Inkoustová tiskárna s rychlostí laseru

Epson WorkForce Pro WF-6090 je opravdu povedená inkoustová tiskárna, která boduje hlavně rychlým tiskem a dobrou výbavou. Vypíchnout musíme podporu tiskařských jazyků PostScript a Printer Command Language, mobilní tisk a přítomnost technologie NFC. Skvělá je také práce s papírem a kompletní konektivita. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to pouze průměrná, občas lehce nadprůměrná kvalita tisku. Výsledky jsou pochopitelně bez problémů použitelné i pro pracovní účely, ale špičková kvalita tisku určitě není.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-6090: Inkoustová tiskárna s rychlostí laseru


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.