Přeposlat Dell Cloud Multifunction Printer - H815dw: Dříč do vytížené kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Cloud Multifunction Printer - H815dw: Dříč do vytížené kanceláře

06.01.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Dell Cloud Multifunction Printer H815dw, kterou si dnes trochu podrobněji proklepneme, cílí hlavně na středně velké kanceláře a pracovní skupiny. Tento model vyniká převážně v oblasti schopností a nezahálí ani v otázce kapacity, která je více než dostatečná.

Dell Cloud Multifunction Printer - H815dw: Dříč do vytížené kanceláře

Jedná se o monochromatickou laserovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena i jednotkou faxu. Tím dává jasně najevo, do jakého prostředí cílí a tou je kancelář nebo nějaká pracovní skupina. Tiskárna zvládne fungovat jako samostatná kopírka nebo fax a to není všechno, protože po stránce funkčnosti je na tom tento model opravdu velmi dobře. Nesmí chybět ani dnes tolik populární mobilní tisk a skenování přímo do smartphonu nebo tabletu, což je také užitečná vlastnost. Mobilní tisk probíhá prostřednícím přístupového bodu na síti nebo pomocí rozhraní WiFi Direct, přes které je tisk a nastavení jednodušší. Tiskárna je navíc osazena i čipem NFC, který slouží pro jednoduchou a bezproblémovou komunikaci s tablety nebo smartphony (také musí mít NFC). Tato technologie slouží jako takový prostředník, pomocí kterého komunikuje váš telefon s rozhraním WiFi Direct a celkově mobilní tisk docela usnadňuje. Pokud budete chtít tisknout z nebo skenovat do cloudových úložišť, budete si na stránkách Dell Document Hub muset nastavit všechny potřebné věci a detaily o účtech, které na těchto online datových úložištích používáte.

Dell Cloud Multifunction Printer - H815dw: Dříč do vytížené kanceláře

Tiskárna podporuje Google Drive, Evernote, Sharepoint Online, OneDrive, Dropbox, Box SalesForce. Veškerý tisk a skenování pak půjde přes výše uvedenou stránku Dell Document Hub. Skvělé je, že se k těmto stránkám dostanete přímo z ovládacího panelu na přední straně tiskárny a všechno tak jde udělat bez použití PC. Příkazy k tisku nebo skenování budete zkrátka dávat přes 4.3 palcový barevný dotykový displej, který je doplněný funkčními tlačítky. Už na první pohled je patrné, že se jedná o pořádný kus tiskárny a tak tomu opravdu je. Kompletní rozměry jejího těla jsou 492.7 x 439.3 x 436.8 mm, takže jí budete muset najít samostatný stůl. Hmotnost pohybující se okolo 19 kg také není z nejpříjemnějších a při manipulaci si tedy budete muset přizvat někoho na pomoc. Nyní se můžeme přesunout ke kapacitě, která patří mezi hlavní silné stránky této tiskárny. V základu dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, multifunkční zásobník na dalších 100 listů a za příplatek si lze dokoupit další zásobník schopný pojmout 550 listů.

Dell Cloud Multifunction Printer - H815dw: Dříč do vytížené kanceláře

Celková kapacita tedy může být až 900 listů papíru a to by mělo bez problémů stačit i ve vytížené kanceláři, což platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 80 000 výtisků. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je samozřejmostí a kompletní konektivní výbava zahrnující USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač také. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a po usazení na místo, zapojení veškeré kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Není dokonce nutné ani instalovat toner, protože tiskárna je jím osazená již z výroby. Po stránce podpory v oblasti operačních systémů si není moc na co stěžovat a kromě klasických Windows (Vista, 7, 8/8.1 a 10) si na své přijdou i uživatelé systémů Windows Server (2003, 2008 R2, 2012 R2). Tiskárna podporuje také systém Mac OS X od Applu (10.6 - 10.10) a Ubuntu Linux. Další skvělá vlastnost je příjemně rychlý tisk, který patří v této kategorii tiskáren určitě k nadprůměru. Výrobce uvádí, že tiskárna zvládne tisknout rychlostí 40 stránek za minutu (ppm) při jednostránkovém a 24 ppm při oboustranném tisku, nicméně tyto výsledky uvidíte pouze při základním tisku s minimálními úpravami.

Dell Cloud Multifunction Printer - H815dw: Dříč do vytížené kanceláře

Při kombinovaném tisku se dočkáte výsledků okolo 13.4 ppm při tisku na jednu a 11.8 ppm při tisku na obě strany listu, takže na trhu moc rychlejších kousků v této třídě nenajdete. Jen pro srovnání, konkurenční model Canon MF6160dw tiskne v oboustranném módu rychlostí okolo 9.9 ppm. Zatímco rychlost tisku je tedy perfektní, jeho kvalita je už trochu horší a po pravdě, výsledky nás lehce zklamaly a patří pouze do průměru. Tisku textu je solidní a jednotlivá písmena jsou dobře čitelná, ale s menším fontem se čitelnost velmi rychle zhoršuje. Výsledky se hodí pro drtivou většinu vnitropodnikových úkonů a nebudete se muset bát ani vytisknout nějaké podklady pro zákazníka, ale na nějakou velkou publikaci mimo firmu to ideální určitě není. Kvalita tisku grafiky je na tom o něco málo lépe a výsledky se hodí i pro náročnější prezentace, ale opět, žádná velká sláva to není. Kvalita tisku fotografií je průměrná, ale o to jde u tohoto typu tiskáren až v poslední řadě, takže to není moc důležitá vlastnost. Pro tisk slušně rozpoznatelných fotografií z webu výsledky dostačují a to je tak všechno, k čemu bychom tisk fotografií doporučili.

Dell Cloud Multifunction Printer - H815dw: Dříč do vytížené kanceláře

Dell Cloud Multifunction Printer H815dw je povedená multifunkční tiskárna a je to takový dříč, který zastane opravdu hodně práce. Jedná se o ideální model do vytížené kanceláře, kde jde hlavně o rozsáhlou funkčnost a dobrou kapacitu. Ta je nadprůměrná už v základu a za příplatek je možné ji dokonce ještě rozšířit. Mezi další klady této tiskárny patří výborná rychlost tisku, rozsáhlá konektivní výbava a povedený ovládací panel. Co se týče záporů, tak mezi ně patří v první řadě kvalita tisku, která spadá přinejlepším do průměru a hlavně v oblasti textu to mohlo být lepší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Cloud Multifunction Printer - H815dw: Dříč do vytížené kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.