Přeposlat Canon Pixma MG7720: Kvalitní tisk na všech frontách

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG7720: Kvalitní tisk na všech frontách

30.12.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na multifunkční tiskárnu Canon Pixma MG7720, která vyniká hlavně v oblasti tisku fotografií. Tento model cílí převážně na domácí používání, ale pokud oželíte několik vyloženě pracovních prvků, zastane dobrou práci i v méně vytížené kanceláři.

Canon Pixma MG7720: Kvalitní tisk na všech frontách

Tato barevná multifunkční tiskárna spadá do kategorie inkoustových a k tisku využívá systém šesti samostatných náplní. Tento systém zprostředkovává až nebývale kvalitní tisk fotografií, ale tiskárna nijak moc nezaostává ani v tisku textu, takže je to takový univerzál. Na výslednou kvalitu se ale podíváme až v závěru a začneme jako vždy funkčností, která je velmi dobrá. Tiskárna zvládne, kromě tisku, také kopírovat, skenovat a zvládne i tisk na optická média. Jediným mírným nedostatkem je absence jednotky faxu, takže v opravdu vytížených a náročných kancelářích pravděpodobně sáhnou po jiném modelu. Další funkčnost zahrnuje možnost tisku z paměťové karty (skenování na kartu ale bohužel není možné) a samozřejmě nechybí ani populární mobilní tisk a skenování. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo pomocí rozhraní WiFi Direct, které zastřešuje přímou komunikaci s mobilním přístrojem, tedy smartphonem nebo tabletem s operačním systémem Android, iOS nebo Windows. Pokud si do svého smartphonu nebo tabletu stáhnete aplikaci Canon Print App, můžete jejím prostřednictvím dávat pokyny k tisku z některých webových stránek (například Dropbox, Google Drive, Facebook nebo Twitter).

Canon Pixma MG7720: Kvalitní tisk na všech frontách

Je to vskutku jednoduché, pouze si vyberete, co chcete vytisknout a pošlete příkaz do tiskárny. Stejně jako většina současných tiskáren od Canonu, i tato je vybavena technologií Wireless PictBridge, která slouží k bezdrátovému tisku fotografií přímo z digitálního fotoaparátu (tato technologie je dostupná pouze u fotoaparátů Canon). Ještě bychom měli zmínit také přítomnost technologie NFC, která mobilní tisk a komunikaci ještě o něco usnadňuje. Kompletní rozměry tiskárny jsou 436.8 x 370.8 x 149.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 7.9 kg, což znamená jednoduchou manipulaci a bezproblémové nalezení místa na pracovním stole. Ovládání probíhá prostřednictvím 3.5 palcového dotykového displeje a několika doprovodných tlačítek, přičemž uživatelské rozhraní je jednoduché a ovládání tak není nijak zvlášť komplikované. Na displeji je dokonce možné prohlédnout si fotografie před tiskem. Kapacita je na domácí tiskárnu dostatečná, ale vzhledem k vyšší ceně je pouze průměrná a za své peníze dostanete vstupní zásobník na 125 listů papíru a druhý zásobník, který pojme 20 listů fotopapíru o standardním rozměru 4x6 palce nebo 10 listů o rozměru 5x7 palce.

Canon Pixma MG7720: Kvalitní tisk na všech frontách

Velká výhoda systému dvou zásobníků je v tom, že si můžete zvolit, zda budete tisknout fotografie nebo klasické dokumenty a není tak nutné neustále přehazovat typy papíru v hlavním zásobníku. Součástí standardní výbavy je i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a konektivita zahrnuje USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač. Nalezení vhodného místa na stole a příprava pro tisk je víceméně standardní, ale instalace a nastavení už trochu toho času vezme. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale nechybí ani možnost stáhnout si je z webu výrobce a právě to se může protáhnout. Je to ale určitě lepší řešení, než instalovat ovladače z CD, protože stažením ze stránek výrobce budete mít jistotu, že používáte nejaktuálnější software. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu těch nejrozšířenějších a kromě klasických Windows (XP, Vista, 7 a 8/8.1) nechybí ani podpora Mac OS X od společnosti Apple (v10.7.5 - 10.10). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je na jednu stranu sice akceptovatelná, ale na tu druhou, v přímém vztahu s vyšší cenou, je nedostatečná.

Canon Pixma MG7720: Kvalitní tisk na všech frontách

Při kombinovaném tisku textu a grafiky pracovala tiskárna průměrnou rychlostí okolo 2.4 ppm, což opravdu není nijak zázračný výsledek. Na trhu se dají bez větších problémů najít rychlejší tiskárny, jako je například konkurenční model Brother MFC-J870DW. Ten zvládne tisknout rychlostí 4.7 ppm, takže je vlastně skoro jednou tak rychlý. Rychlost tisku fotografií je už ale podstatně lepší a jedné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za jednu minutu a čtyři sekundy. V úvodu jsme zmínili, že tato tiskárna vyniká hlavně v oblasti tisku fotografií a tak tomu skutečně je. Výsledky jsou lepší než to, co dostanete při vyvolání ve fotolabu a potěší jak dobré podání barev, tak vysoká ostrost a hodně detailů. Fotografie sice možná nejsou tak dobré, jako u vyloženě profesionálních tiskáren určených pro fotografy, ale cena této tiskárny se ceně těm opravdu profesionálním ani neblíží. Co nás vyloženě potěšilo a co jsme nečekali, je nadprůměrná kvalita tisku textu. V této třídě tiskáren patří výsledky k tomu nejlepšímu a můžete je bez obav použít i pro prezentační účely. To ostatně platí také pro grafiku, takže v oblasti celkové kvality tisku patří tato tiskárna na špičku své kategorie.

Canon Pixma MG7720: Kvalitní tisk na všech frontách

Canon Pixma MG7720 je opravdu povedená tiskárna, která v sobě kombinuje perfektní tisk fotografií, slušný tisk textu a grafiky s více než solidní výbavou a nadprůměrnou funkčností. Tento model je vybavený jak technologií WiFi Direct pro pohodlný mobilní tisk, tak čipem NFC a neschází ani bezdrátové rozhraní PictBridge. Pokud bychom si měli na něco postěžovat, byla by to nižší kapacita vstupního zásobníku a pomalejší tisk textu a grafiky. Tisk fotografií už je příjemně rychlý a v tomto ohledu není tiskárně co vytknout.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG7720: Kvalitní tisk na všech frontách


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.