Přeposlat Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn: Ryze kancelářská záležitost

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn: Ryze kancelářská záležitost

23.12.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, spadá do kategorie kancelářských přístrojů. Tento model se nezalekne ani velmi náročné pracovní skupiny a potěší i dobrou kvalitou tisku grafiky.

Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn: Ryze kancelářská záležitost

Tato barevná laserová multifunkční tiskárna zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je osazena také jednotkou faxu, což je ostatně u kancelářských modelů nezbytností. Po stránce funkčnosti nic zásadního nechybí a kromě toho, že zvládne tiskárna pracovat jako samostatná kopírka a fax, podporuje také populární mobilní tisk a rozsáhlé funkce se týkají i skenování. Tiskárna spolupracuje s Microsoft SharePoint, což je vlastně cloudové úložiště a je možné přímo do něj skenovat nebo z něj naopak tisknout. Skenovat je dále možné samozřejmě také přímo do e-mailu nebo do složky na síti. Je trochu škoda, že tento model není vybavený vestavěným WiFi přijímačem a nemá tak ani rozhraní WiFi Direct, které většinou slouží k pohodlnému mobilnímu tisku. Mobilní tisk tiskárna podporuje, jak jsme uvedli výše, ale ten probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti po připojení přes port Ethernet. K tomuto účelu lze využít Dell Document Hub a není problém tisknout ani přes Google Cloud Print. Tiskárna má dále certifikaci pro AirPrint a Mopriu, takže tisknout lze jak ze smartphonů a tabletů s operačním systémem iOS, tak z přístrojů vybavených systémem Android.

Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn: Ryze kancelářská záležitost

Po stránce velikosti se jedná o pořádný kus hardwaru a kompletní rozměry těla tohoto modelu čítají 502.9 x 500.3 x 429.2 mm, takže sdílet s ním klasický pracovní stůl je takřka nemožné a budete muset vyhradit nějaký samostatný. Hmotnost se zastavila na hodnotě 31.7 kg a manipulace tak není nejjednodušší a tudíž bude nutné přizvat si k sobě někoho na pomoc. Na horní straně těla tiskárny sedí 4.3 palcový dotykový displej, který slouží k ovládání a displej je doplněný alfanumerickou klávesnicí a ostatními doplňkovými tlačítky. Ovládaní pomocí dotykového displeje je jednoduché a určitě potěší i vysoká úroveň personalizace. Při prvním zapnutí ukazuje domovská obrazovka displeje rychlý přístup k již zmíněnému cloudu Microsoft SharePoint, ale to není problém změnit a na hlavní stránce tak můžete mít například rychlý přístup ke skenování do složky. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, ale to není konečná a kapacitu je možné dále rozšířit. Za příplatek si lze pořídit další vstupní zásobník na 550 listů papíru a spolu s víceúčelovým zásobníkem na 50 listů se tak lze dostat na kapacitu až 850 listů papíru.

Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn: Ryze kancelářská záležitost

To je docela slušné a mělo by to stačit i vytíženější kanceláři, což ostatně platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 50 000 výtisků. Konektivní výbava zahrnuje klasické USB port a rozhraní Ethernet, přičemž vestavěný WiFi přijímač ve výbavě schází, což je určitě škoda. Podpora operačních systémů je příkladná a tato tiskárna zvládne spolupracovat s většinou dnes běžně používaných operačních systémů. Kromě klasických Windows (Vista, 7, 8/8.1 a 10) v 32 i 64 bitových verzích není problém ani se systémy Windows Server (2003, 2008 a 2012) a na své si přijdou i uživatelé operačního systému Mac OS X od Applu (10.7 - 10.10). Ochuzeni nebyli ani příznivci Linuxu a jeho různých derivátů, jako jsou například Red Hat, SUSE nebo Ubuntu. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 30 stránek za minutu (ppm) při klasickém tisku na jednu stránku a 19 ppm při oboustranném tisku, ale tento údaj platí možná tak pro základní tisk textu bez úprav nebo formátování. V kombinovaném tisku textu a grafiky pracovala tiskárny rychlostí 7.5 ppm při jednostranném a 6.5 ppm při oboustranném tisku, což je v této třídě slušný výsledek, za který se Dell stydět nemusí.

Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn: Ryze kancelářská záležitost

Není to sice nejrychlejší tiskárna na trhu, ale není problém najít ani výrazně pomalejší konkurenty. Jen pro srovnání, Canon Color imageClass MF726Cdw tiskne na obě strany průměrnou rychlostí 5.1 ppm. Nakonec se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je v celkovém pohledu nadprůměrná, i když dokonalá určitě není. Kvalita tisku textu je průměrná, ale výsledky jsou i tak bez jakýchkoliv problémů použitelné pro náročnější pracovní účely. Čitelnost je dobrá a lehce se zhoršuje až s použitím velmi malého fontu. Kvalita tisku grafiky je pak určitě nadprůměrná a výsledky lze použít i pro dokumentaci, která má jít mimo firmu, ke klientovi. Jediný menší problém je s tenkými, barevnými linkami, které nejsou vždy viditelné tak, jak by měly být. Kvalita tisku fotografií je pak lehce podprůměrná a výsledky jsou použitelné maximálně pro vnitropodnikové publikace, jako například firemní noviny. U tiskárny orientované na kancelář to ale nijak zvlášť nevadí a kvalita tisku fotografií určitě není primární. Daleko důležitější je text a grafika a v tomto ohledu si S2825cdn vede více než obstojně.

Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn: Ryze kancelářská záležitost

Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn je opravdu poctivý pracant, který uspokojí i náročné pracovní skupiny a vytížené kanceláře. Mezi hlavní výhody tohoto modelu patří rozsáhlá funkčnost, skvělý ovládací panel s dobrými možnostmi přizpůsobení a v neposlední řadě také dobrá kvalita tisku grafiky i textu. Kvalita tisku fotografií už trochu pokulhává, ale u kancelářské tiskárny to není nijak důležitý aspekt a lze nad tím přimhouřit oko. Podstatně horší je pak absence vestavěného WiFi přijímače, která ve výsledku tomuto modelu zbytečně sráží body.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Color Smart Multifunction Printer S2825cdn: Ryze kancelářská záležitost


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.