Přeposlat Canon Pixma MG5721: Příjemný domácí společník

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG5721: Příjemný domácí společník

16.12.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Hlavním teritoriem tiskárny Canon Pixma MG5721, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, je domácnost, protože tento model postrádá některé pro kancelář důležité prvky. Na druhou stranu, díky velmi kvalitnímu tisku je ale možné tuto tiskánu použít i pro tisk důležitějších dokumentů.

Canon Pixma MG5721: Příjemný domácí společník

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu ve výbavě schází, což je hlavní důvod zařazení v první řadě do domácího prostředí, kde není tato vlastnost nijak důležitá nebo vyžadovaná. Kromě těchto základních vlastností zvládá tento model také populární mobilní tisk i skenování a dokonce podporuje i tisk z vybraných webových stránek. Tisknout z mobilních zařízení lze pomocí přístupového bodu na sítí nebo prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, což je jednodušší a pohodlnější. Tiskárna podporuje smartphony a tablety s klasickými operačními systémy Android, iOS a Windows Phone, a pokud je vaše domácí síť připojena k internetu, můžete pomocí aplikace Canon Print App posílat z vašeho mobilního přítele příkazy k tisku z vybraných webových stránek a úložišť (například Dropbox, Google Drive, Facebook, Twitter a podobné). Je trochu škoda, že tiskárna není vybavena USB portem typu A, takže nezvládá pracovat s USB flash diskem nebo tisknout přímo z digitálního fotoaparátu. Z digitálního fotoaparátu tisknout sice lze, ale pouze pomocí technologie Wireless PictBridge a tou disponují jenom některé fotoaparáty od Canonu.

Canon Pixma MG5721: Příjemný domácí společník

Pokud tedy máte digitální fotoaparát jiné značky, máte smůlu a tuto technologii nijak nevyužijete. Schází také slot na paměťové karty, což je opět trochu škoda a v tomto ohledu tedy Pixma MG5721 trochu zaostává. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 457.2 x 370.8 x 149.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 5.95 kg, takže je to vcelku kompaktní a lehký model. S nalezením vhodného místa na stole by neměly nastat žádné větší problémy a manipulace je jednoduchá i pro jednoho člověka. Ovládání probíhá prostřednictvím 2.5 palcového LCD displeje, na kterém se zobrazují jednotlivé volby a lze si na něm i prohlédnout fotografie před tiskem, což je vcelku užitečné. Uživatelské rozhraní je jednoduché a s nastavením nejsou žádné větší problémy. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru a to je všechno, větší kapacita není možná. Na druhou stranu, tato kapacita by měla běžnému používání v domácnosti stačit. Součástí standardní výbavy je dále automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a co se týče konektivity, tu zastřešuje klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač. K dokonalosti této tiskárně chybí už jenom vestavěný port Ethernet, který bohužel ve výbavě schází.

Canon Pixma MG5721: Příjemný domácí společník

Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a zahrnuje nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete sice na přiloženém CD, ale průvodce odkazuje ke stažení ovladačů přímo na oficiálních stránkách výrobce a k tomuto řešení se kloníme také. Při stažení ovladačů z webu výrobce máte záruku, že si stahujete aktuální software, což v případě ovladačů na přiloženém CD vždy platit nemusí. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů, takže na své si přijdou jak uživatelé Windows (XP, Vista, 7, 8/8.1), tak systému Mac OS X od společnosti Apple (v10.7.5 - 10.10). Jakmile se prokoušete instalací a nastavením, všechno funguje velmi dobře a můžete si začít užívat kvalitní tisk. Než se ale dostaneme k tisku, proklepneme si jeho rychlost, která spadá celkově spíše do průměru. Při kombinovaném tisku pracovala tato tiskárna rychlostí okolo 2.6 stránky za minutu (ppm), což není ani vyloženě špatné, ani dobré. Je to zkrátka průměr, ale v domácnosti plně akceptovatelný výsledek.

Canon Pixma MG5721: Příjemný domácí společník

Na trhu lze pochopitelně najít jak rychlejší (Brother MFC-J470DW – 4.9 ppm), tak pomalejší modely (HP Envy 4520 – 1.4 ppm). Rychlost tisku barevných fotografií je pak podstatně lepší a jedné fotografie o standardní velikosti 4x6 palce se dočkáte za zhruba 54 sekund. Kvalita tisku je jedna z hlavních předností této tiskárny a v tomto odvětví patří Pixma MG5721 na samý vrchol své třídy. Velmi nás potěšila kvalita tisku textu, která je plně srovnatelná i s podstatně dražšími modely a výsledky se hodí i pro nějakou tu prezentaci. Při tisku textu se tedy nemusíte omezovat pouze pro soukromé použití a není problém vytisknout něco například pro klienta. Žádné větší výtky nemáme ani směrem ke grafice, která patří v této kategorii opět k tomu nejlepšímu a tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami. Výsledky můžete opět použít i pro pracovní účely, ač je tato tiskárna profilovaná převážně pro domácí používání. Kvalita tisku fotografií je perfektní a výsledky se dají bez problémů srovnat s tím, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Co srovnat, ony jsou ty fotografie kolikrát ještě kvalitnější. Nedosahují sice kvality, jako u tiskáren zaměřených na profesionální fotografy, ale tyto modely jsou zase podstatně dražší.

Canon Pixma MG5721: Příjemný domácí společník

Canon Pixma MG5721 je veskrze povedená domácí tiskárna, která ale zvládá podávat opravdu solidní výkony a například v oblasti tisku textu lze tento model použít i k pracovním účelům. Kromě kvalitního textu nás potěšila kvalita tisku celkově a v tomto ohledu se jedná o jeden z nejlepších modelů ve své cenové relaci. Potěší i podpora mobilního tisku a automatický duplexer ve standardní výbavě. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence portu Ethernet, klasického rozhraní PictBridge a slotu na paměťové karty. Je také trochu škoda, že tiskárna nespolupracuje s klasickými USB flash disky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG5721: Příjemný domácí společník


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.