HP


Přeposlat HP Envy 5540 All-in-One: Ideální domácí pomocník

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Envy 5540 All-in-One: Ideální domácí pomocník

25.11.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna HP Envy 5540 All-in-One, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, je určena výhradně pro domácí používání. Pro kancelářské použití nemá dostatečnou výbavu, ale práci doma zastane velmi dobře a v tomto ohledu toho nabídne více než dost.

HP Envy 5540 All-in-One: Ideální domácí pomocník

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu se ve výbavě nenachází, což je první nápověda toho, že je to v první řadě přístroj pro domácí používání. Mobilní tisk ale ve výčtu vlastností nechybí a kromě přístupového bodu na síti lze tisknout také pomocí technologie WiFi Direct, což je příjemnější a pohodlnější. Při použití tohoto rozhraní se smartphone nebo tablet spojí přímo s tiskárnou a k tisku lze využít přístroje s operačními systémy iOS, Android, Windows Phone a tiskárna si poradí i s operačním systémem od Blackberry. Kromě tisku lze mobilní zařízení použít i ke skenování a posílat naskenované věci přímo do nich, což je docela praktické a dobře využitelné. Tisknout lze také z vybraných webových stránek, takže v oblasti alternativ této tiskárně takřka nic nechybí. Nyní se můžeme přesunout k fyzickým rozměrům, které čítají 454.6 x 408.9 x 154.9 mm. Tiskárna je tedy příjemně kompaktní a nalezení vhodného místa na stole není vůbec žádný problém a můžete ji mít klidně na svém pracovním stole, kde moc překážet nebude.

HP Envy 5540 All-in-One: Ideální domácí pomocník

Hmotnost se zastavila na 6.8 kg, takže manipulace a přenášení jsou bezproblémové i pro jednoho člověka. Ovládání probíhá prostřednictvím 2.2 palcového barevného dotykového displeje a systém ovládání je jednoduchý, tudíž přejde do krve i bez studování manuálu. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 125 listů papíru, což by mělo v normálně vytížené domácnosti bez větších obtíží stačit. Tiskárna je vybavena také zásobníkem na fotopapír, který zvládne pojmout 15 listů ve standardním rozměru 4 x 6 palce. Pokud budete tisknout fotografie častěji, je to velmi příjemný prvek výbavy a nebudete tak muset při každém výtisku manuálně vkládat papír. Maximální měsíční výtěžnost čítá 1000 výtisků a součástí výbavy je i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač a klasický USB port. Rozhraní Ethernet ve výbavě schází a jedná se o další věc, která odkazuje na primárně domácí používání. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a po nalezení vhodného místa a zapojení kabeláže se můžete pustit do práce.

HP Envy 5540 All-in-One: Ideální domácí pomocník

Nastavení je otázkou chvilky, a co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak Windows ve všech dnes používaných verzích (XP, Vista, 7, 8/8.1, 10), tak systém Mac OS X od Applu (Lion, Mountain Lion, Mavericks). Ovladače dostanete na přiloženém CD a samozřejmě jsou k dispozici také na webu výrobce. Rychlost tisku je trochu rozporuplná, a zatímco při tisku textu a grafiky je tiskárna vcelku pomalá, při tisku fotografií zase docela vyniká. Při kombinovaném tisku textu a grafiky pracovala tato tiskárna rychlostí 2.1 stránky za minutu (ppm), což není žádný zázrak ani mezi levnějšími modely. Tisk je sice o něco málo rychlejší, než u modelu 4520 (ten tiskne průměrnou rychlostí 1.4 ppm), ale na většinu konkurentů ztrácí a například Brother MFC-J470DW zvládne tisknout rychlostí až 4.9 ppm. První černobílé stránky se dočkáte za 19 sekundy po zapnutí a první barevné za 21 sekund. Rychlost tisku fotografií je pak až překvapivě dobrá a zlepšení proti klasickému tisku je vskutku markantní. Barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 53 sekund, což patří v této kategorie tiskáren k tomu nejlepšímu.

HP Envy 5540 All-in-One: Ideální domácí pomocník

Výše uvedený model 4520 od HP a konkurent J470DW od firmy Brother jsou se 60 sekundami na jednu fotografii o něco horší. Podobně je na tom také kvalita tisku a nejlépe jsou na tom opět barevné fotografie. Výsledky mají velmi dobré podání barev, nechybí ani spousta detailů a všechno je hezky ostré. Dalo by se říct, že výsledné fotografie se dají srovnat s tím, co většinou dostanete při vyvolání ve fotolabu. Určitě se nebudete muset stydět pověsit si výsledné fotografie do rámečku někde do obývacího pokoje. Tisk textu je na tom s kvalitou už trochu hůř a v kategorii inkoustových tiskáren by se dal zařadit někam do středu. Výsledky jsou pro drtivou většinu domácích úkonů dostatečné, ale žádné zázraky nečekejte a při použití menšího fontu jde kvalita textu a jeho čitelnost velmi rychle směrem dole. Kvalita grafiky je pak o něco málo lepší, není to sice nic extra převratného, ale pro většinu věcí v domácnosti jdou výsledky použít bez obav. Nebudete se muset bát vytisknout například prezentaci v PowerPointu a tiskárna nemá žádné větší problémy ani s tenkými linkami.

HP Envy 5540 All-in-One: Ideální domácí pomocník

HP Envy 5540 All-in-One je jednoduchá a relativně dostupná tiskárna do domácnosti, která potěší přítomností automatického duplexeru, pohodlným ovládáním, kompaktními rozměry a velmi rychlým tiskem fotografií. Zbytek tisku už tak bohužel rychlý není a v ostatních ohledech se jedná o spíše pomalý model. Kvalita tisku spadá v oblasti textu do lehčího podprůměru, grafika je průměrná a nejlepší disciplína je pak určitě tisk fotografií, který se řadí do nadprůměru. Tato tiskárna je v současné době k dispozici za necelých 130 dolarů, což je v přepočtu zhruba 3300 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Envy 5540 All-in-One: Ideální domácí pomocník


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.