HP


Přeposlat HP OfficeJet 4650: Jednoduchá tiskárna pro méně vytížené kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet 4650: Jednoduchá tiskárna pro méně vytížené kanceláře

11.11.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna OfficeJet 4650 od společnosti HP je jako stvořená pro méně vytížené a náročné kanceláře, kde není vyloženě nutná vysoká kapacita. Jedná se o vcelku dobře vyváženou tiskárnu za rozumnou cenu a dnes se podíváme, co všechno vlastně může nabídnout.

HP OfficeJet 4650: Jednoduchá tiskárna pro méně vytížené kanceláře

HP OfficeJet 4650 spadá do kategorie barevných multifunkčních tiskáren a kromě tisku, kopírování a skenování zvládne tento model i faxovat, takže je opravdu mířený hlavně na méně vytížené kanceláře. Kromě těchto čtyř základních vlastností lze tiskárnu využívat i jako samostatnou kopírku a fax, přičemž samozřejmě nechybí ani dnes nezbytná podpora mobilního tisku. Tisknout je možné z tabletu, smartphonu a také z online datového úložiště, tedy cloudu. Mobilní tisk můžete využívat na přístrojích s operačními systémy iOS, Android, Windows Phone a tiskárna zvládne komunikovat dokonce také s přístroji Kindle od firmy Amazon a smartphony od kanadského Blackberry. Samotný mobilní tisk probíhá buď pomocí přístupového bodu na síti, nebo prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, což je mnohem jednodušší a uživatelsky příjemnější řešení. Velkou pochvalu si tento model zaslouží za rozměry, které jsou příjemně kompaktní a nalezení vhodného místa není sebemenší problém ani na menším pracovním stole.

HP OfficeJet 4650: Jednoduchá tiskárna pro méně vytížené kanceláře

Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 444.5 x 368.3 x 190.5 mm a hmotnost čitá 6.6 kg, takže jednoduchá je také manipulace, a to i pro jednoho člověka. Ovládací panel má své místo na horní straně a skládá se z 2.2 palcového dotykového monochromatického displeje, kterému dělají společnost další dvě senzorová tlačítka a klasické tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Ovládání je jednoduché a uživatelské rozhraní vcelku příjemné, takže s nastavením a používáním nejsou vůbec žádné potíže. Jenom je trochu škoda, že displej není barevný a neumožňuje tak zobrazení fotografií před tiskem. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru a je to právě nemožnost dalšího rozšíření, která tuto tiskárnu škatulkuje primárně jako přístroj do méně vytížené kanceláře. Jedná se totiž o konečnou kapacitu a to by ve vytížené kanceláři určitě nestačilo, což se dá prohlásit i o maximální měsíční výtěžnosti čítající 1000 výtisků.  Automatický duplexer v základní výbavě pak vyloženě potěší, a co se týče konektivní výbavy, tak ta zahrnuje klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač.

HP OfficeJet 4650: Jednoduchá tiskárna pro méně vytížené kanceláře

Pochvalu si zaslouží také přítomnost výše uvedeného rozhraní WiFi Direct a jediné, co po stránce konektivity chybí, je port Ethernet. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž a po nastavení se můžete pustit do práce. Po stránce operačních systémů si není moc na co stěžovat a tiskárna podporuje všechny dnes běžně používané a rozšířené systémy. Kromě klasických Windows XP lze použít i novější Visty, verze 7, 8/8.1 a pochopitelně nechybí podpora ani pro nové Windows 10. Kromě těchto systémů od Microsoftu si na své přijdou i uživatelé systémů od Applu, a to konkrétně verzí OS X v10.8 Mountain Lion, OS X v10.9 Mavericks a OS X v10.10 Yosemite. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která není silnou stránkou této tiskárny a kromě tisku fotografií se jedná o vcelku pomalý přístroj. Při kombinovaném tisku pracoval OfficeJet 4650 průměrnou rychlostí 1.4 stránky za minutu (ppm), což opravdu není žádná sláva a jedná se tak o jeden z nejpomalejších modelů ve své třídě.

HP OfficeJet 4650: Jednoduchá tiskárna pro méně vytížené kanceláře

Jen pro srovnání, hlavní konkurent v podobě modelu Brother MFC-J470DW zvládá pracovat průměrnou rychlostí 4.9 ppm. Rychlost tisku fotografií je ale už podstatně lepší a jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za 1 minutu a 5 sekund. To už je skoro stejný výsledek, jakého dosahuje Brother MFC-J470DW (ten vytiskne jednu fotografii za 59 sekund). Kvalita tisku je veskrze průměrná a výsledky jsou použitelné pro většinu běžných úkonů za předpokladu, že nebudete potřebovat tisknout ve vyloženě malém fontu. Při tisku textu potěší slušná ostrost jednotlivých písmen a celkově je tisk textu nejhorší disciplínou. Tisk grafiky je pak podstatně lepší a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro prezentace z PowerPointu. Tiskárna si poradí i s tenkými linkami a dobré je také barevné podání. Nejlepší je pak tisk fotografií, který spadá v této kategorii zcela jistě k nadprůměru, a výsledky se dají porovnat s tím, co dostanete při vyvolání ve fotolabu. Míra detailů je nadprůměrná a podání barev také.

HP OfficeJet 4650: Jednoduchá tiskárna pro méně vytížené kanceláře

HP OfficeJet 4650 je solidní multifunkční tiskárna, která cílí vyloženě na méně náročné kanceláře, kterým nabídne povedený mix vlastností, výbavy a schopností. Potěšily nás příjemně kompaktní rozměry, jednoduché ovládání, automatický duplexer a přítomnost rozhraní WiFi Direct. Jediné, co z výbavy schází, je port Ethernet. Zklamáním pak byla naopak rychlost, respektive pomalost tisku a ne úplně dobrá kvalita tisku textu. V oblasti tisku grafiky a fotografií už ale žádné zásadní problémy s kvalitou nejsou a výsledky jsou velmi slušné.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet 4650: Jednoduchá tiskárna pro méně vytížené kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.