HP


Přeposlat HP Envy 4520 All-in-One: Elegantní tiskárna pro méně náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Envy 4520 All-in-One: Elegantní tiskárna pro méně náročné

28.10.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna HP Envy 4520, kterou si dnes představíme, patří do kategorie modelů určených výhradně k domácímu použití. Pro používání v kanceláři totiž postrádá několik důležitých věcí, bez kterých se většinou tyto přístroje neobejdou. Jaké jsou tedy výhody a nevýhody toto tiskárny?

HP Envy 4520 All-in-One: Elegantní tiskárna pro méně náročné

Tiskárna HP Envy 4520 patří k cenově vcelku dostupným modelům, nicméně není problém objevit ještě levnější konkurenty s podobnými či o něco málo lepšími vlastnostmi. Jedná se o inkoustovou barevnou multifunkční tiskárnu, která zvládá tisk, kopírování a skenování. Jednotka faxu v její výbavě schází a tím dává HP jasně najevo, kam že tímto modelem cílí. Co se týče funkcí, tak Envy 4520 zvládne pracovat jako samostatná kopírka, poradí si s tiskem z online datového úložiště a pochopitelně zvládá také dnes tolik rozšířený mobilní tisk. Mobilní tisk probíhá buď prostřednictvím přístupového bodu na síti, nebo pomocí rozhraní WiFi Direct, což je pohodlnější a jednodušší. Tiskárna zvládá spolupracovat se všemi hlavními mobilními operačními systémy, tedy s iOS, Androidem a Windows Phone. Dokonce lze tisknout i z přístrojů Kindle od Amazonu a z mobilních zařízení s operačním systémem od kanadské firmy Blackberry, takže po stránce mobilního tisku není tomuto modelu prakticky vůbec co vytknout.

HP Envy 4520 All-in-One: Elegantní tiskárna pro méně náročné

Design se také docela povedl a tělu tiskárny dominují zaoblené linie, které vypadají příjemně elegantně. Ovládací panel je zastoupený 2.2 palcovým barevným dotykovým displejem a několika senzorovými tlačítky, přičemž grafické rozhraní je příjemné a ovládání je tak jednoduché a nekomplikované. Další příjemnou věcí jsou kompaktní rozměry, které se zastavily na hodnotách 444.5 x 368.3 x 127 mm a určitě neurazí ani hmotnost čítající zhruba 5 kg. Nalezení vhodného místa na stole tak není vůbec žádný problém a obtíže nejsou ani při manipulaci, kterou zvládne i jedna osoba. Základní výbava je vskutku základní a zahrnuje vstupní zásobník na 100 listů papíru, což je zároveň také konečná hodnota a další rozšíření již není možné. Přítomnost automatického duplexeru pak vyloženě potěší. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač, přičemž port Ethernet ve výbavě schází. Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížné a po nalezení vhodného místa na stole a zapojení kabeláže se můžete pustit do práce.

HP Envy 4520 All-in-One: Elegantní tiskárna pro méně náročné

Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a kromě klasických Windows (XP, Vista, 7, 8/8.1 a 10) si na své přijdou i majitelé operačních systémů Mac OS X od společnosti Apple (Yosemite, Mavericks, Mountain Lion). Jedno z prvních zklamání přichází v oblasti rychlosti, či spíše pomalosti tisku, protože v tomto ohledu HP Envy 4520 ani trochu nevyniká. Výrobce sice uvádí nejvyšší rychlost tisku 9.5 stránky za minutu (ppm) při monochromatickém a 6.8 ppm při barevném tisku, ale těchto hodnot se dočkáte možná tak při základním tisku bez jakýchkoliv úprav. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost pohybovala okolo 1.4 ppm, což opravdu není žádná sláva a najít rychlejšího konkurenta není vůbec žádný problém. Jen pro srovnání, model Brother MFC-J470DW umí v kombinaci tisknout rychlostí až 4.9 ppm. Rychlost tisku fotografií je ale na druhou stranu velmi dobrá a jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte v průměru za 1 minutu a 1 sekundu.

HP Envy 4520 All-in-One: Elegantní tiskárna pro méně náročné

To je opravdu velmi slušný výkon a částečně tak vyrovnává tragickou rychlost klasického tisku. Kvalita tisku je pak vcelku rozporuplná, a zatímco v oblasti fotografií tiskárna opět boduje, v oblasti textu už to tak slavné není. Tisk textu je podprůměrný i v oblasti levných inkoustových tiskáren, nicméně pokud nebudete potřebovat tisknout ve fontu o velikosti 8 a nižší, čitelnost bude solidní. Kvalita tisku grafiky je už podstatně lepší a pro domácí používání výsledky bez problémů stačí. Nemusíte se bát ani různých prezentací z PowerPointu. Tisk fotografií je pak s přehledem nejlepší a výsledky se dají srovnat s tím, co dostanete při vyvolání v obchodě. Podání barev je dobré, míra detailů taktéž a potěší i slušná ostrost. Pokud tedy hledáte levnější tiskárnu a plánujete tisknout hlavně fotografie, tento model je velmi dobrou volbou. Neohromí tiskem textu, ale v oblasti fotografií určitě ano a v tomto ohledu se může měřit i s podstatně dražšími konkurenty.

HP Envy 4520 All-in-One: Elegantní tiskárna pro méně náročné

HP Envy 4520 je slušná multifunkční tiskárna, která cílí hlavně na domácnosti a méně náročné uživatele. Mezi přednosti lze určitě zařadit elegantní design, kompaktní rozměry a velmi dobré schopnosti. Ochuzeni pak nebudou ani příznivci mobilního tisku. Výbava je spíše standardní, nicméně například přítomnost automatického duplexeru v této třídě potěší. Pomalý tisk je pravděpodobně největší slabinou tohoto modelu a jedná se i ve své kategorii o jednu z nejpomalejších tiskáren. Na druhou stranu, tisk fotografií je až překvapivě rychlý a v tomto ohledu zase HP Envy 4520 vyniká. Kvalita tisku je na tom podobně, a zatímco tisk textu není příliš dobrý, text grafiky a hlavně fotografií je už o třídu lepší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Envy 4520 All-in-One: Elegantní tiskárna pro méně náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.