HP


Přeposlat HP LaserJet Enterprise M606x: Pracovník k neutahání

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise M606x: Pracovník k neutahání

14.10.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Laserová tiskárna LaserJet Enterprise M606x od společnosti HP je nová vlajková loď výrobce v oblasti monochromatického tisku a u tohoto modelu se všechno točí okolo velké výtěžnosti a kapacity. Pojďme se na něj tedy podívat trochu podrobněji.

HP LaserJet Enterprise M606x: Pracovník k neutahání

Jedná se o klasickou jednoúčelovou tiskárnu, která zvládne pouze tisknout a právě tisku je zde podřízeno vše. Tento model samozřejmě cílí do firemní sféry, kde se tiskne v opravdu velkých objemech a na své si tak přijdou hlavně velmi vytížené kanceláře a pracovní skupiny. Vlastnosti tiskárny se ale nezastavily pouze u klasického tisku z počítače, lze tisknout také ze smartphonu nebo tabletu a tiskárna k této činnosti využívá rozhraní WiFi Direct a NFC. Při použití NFC je mobilní tisk opravdu jednoduchý a stačí se dotknout s přístrojem na vyznačeném místě, přičemž tiskárna bez obtíží komunikuje s drtivou většinou přístrojů s NFC čipem a operačním systémem Android. Bohužel, s přístroji od firmy Apple, i když mají v posledních generacích konečně NFC čip, tiskárna komunikovat nezvládne a pro tisk z těchto mobilních hraček bude nutné využít rozhraní WiFi Direct (zde označené jako Wireless Direct, což je ekvivalent přímo od HP) a AirPrint. U tohoto modelu zaujmou hned na první pohled vskutku majestátní rozměry, které čítají 535,9 x 520,7 x 424,1 mm a hmotnost pohybující se okolo 32,4 kg. Kvůli tomu bude nezbytně nutné mít pro tiskárnu vyhrazený samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici, na které by mohla sedět o samotě. S takto velkou tiskárnou totiž sdílet pracovní stůl opravdu nejde.

HP LaserJet Enterprise M606x: Pracovník k neutahání

Při přenášení a manipulaci pak bude potřeba alespoň dva lidi. Ovládání probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 4.3 palce, přičemž grafické rozhraní je docela jednoduché a s ovládáním tak nejsou žádné větší problémy. Hlavní hvězdou tiskárny je ale v první řadě kapacita, která čítá už v základu 1100 listů papíru a to rozhodně není konec. Kapacitu lze ještě dál rozšířit, a to až na celkových 3600 listů papíru, což už by mělo stačit i velmi vytížené kanceláři. Maximální měsíční výtěžnost je více než dostatečných 275 000 výtisků a v základní výbavě pochopitelně nechybí automatický duplexer pro oboustranný tisk, se kterým se u takto zaměřené tiskárny pochopitelně počítá. Konektivní výbava je maximální možná a kromě již zmíněného čipu NFC a rozhraní Wireless Direct dostanete klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a nechybí ani port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je standardní, není nijak extra obtížné a nejvíc práce dá pravděpodobně nalezení vhodného místa v kanceláři. Po stránce podpory se výrobce opravdu vytáhl a LaserJet Enterprise M606x zvládne spolupracovat s drtivou většinou dnes běžně používaných operačních systémů. Kromě všemožných Windows a operačního systému Mac OS X od Applu (verze Lion, Mountain Lion, Mavericks a Yosemite) si na své přijdou i uživatelé Linuxu a jeho různých distribucí.

HP LaserJet Enterprise M606x: Pracovník k neutahání

Oficiální výpis všech distribucí je k dispozici na oficiálních stránkách výrobce, stejně tak jako aktuální ovladače ke stažení. Výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost tisku 65 stránek za minutu (ppm), ale této hodnoty se dočkáte možná tak při základním tisku textu bez jakýchkoliv úprav. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tiskárna rychlostí 15 ppm, což spadá spíše do průměru a v této kategorii se dají najít i rychlejší modely. Ve třídě drahých, profesionálních tiskáren se samozřejmě hodně hledí na kvalitu tisku a ta je v tomto případě ve všech směrech průměrná. Na druhou stranu, i pouze průměrná kvalita tisku textu je ve výsledku bez problémů použitelná pro vnitropodnikovou i externí dokumentaci a výsledky jsou na míle vzdálené tomu, co předvádí i ti nejlepší konkurenti z oblasti inkoustových tiskáren. Kvalita tisku grafiky je opět pouze průměrná, ale pochválit musíme velmi dobré zvládnutí tenkých linek. Jediné problémy měla tiskárna s většími oblastmi s podobným barevným odstínem, jinak je ale kvalita grafiky naprosto dostatečná pro jakoukoliv prezentaci. Kvalita tisku fotografií je samozřejmě na samotném chvostu, ale to u takto zaměřené tiskárny nikdo řešit nebude.

HP LaserJet Enterprise M606x: Pracovník k neutahání

HP LaserJet Enterprise M606x je opravdu povedená tiskárna určená primárně do náročných kanceláří a vytížených pracovních skupin, kde vynikne perfektní kapacitou a více než solidními výkony. Maximální měsíční výtěžnost je také vysoce nadprůměrná, takže se tato tiskárna nezalekne ani těch největších úkolů. Pochválit musíme i kompletní konektivní výbavu v čele s rozhraním Wireless Direct a čipem NFC, který umožňuje pohodlný mobilní tisk. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byl by to trochu pomalejší tisk a pouze průměrná kvalita tisku textu. U obyčejných tiskáren by byla kvalita tisku špičková, ale u takto drahého a specifického modelu ji můžeme zařadit pouze do průměru. Výsledky jsou ale i tak bez problémů použitelné pro všechny běžné i náročné úkony.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Enterprise M606x: Pracovník k neutahání


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.